Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire biztonságos a villany...

Mennyire biztonságos a villany bojler? Eddig Fég átfolyós volt de a villanynál tartok a megrázástól mert nincs földelve a kádam.

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Pont akkor rázhat, rázna, ha földelve lenne :)
2020. okt. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

40 éve villanybojlerünk van. soha egy csippentés nem volt...

ki vannak ezek találva

én az átfolyóstól gázos csömöllettől féltem. elaludt, robbogott, stb... :D

2020. okt. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha normális bojler és normálisan van bekötve, akkor nem szabad hogy baj legyen. Ha buherált, akkor előfordulhat gondolom.
2020. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A villanybojler földelve lesz.
2020. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szereltes be egy áram-védökapcsoló kapcsolót, akkor biztos, hogy nem ráz meg.
2020. okt. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A bojlernek van védőföldelése. Ahova be van kötve ott is földelve lesz. Érintésvédelem is van ezekben. Sose fog megrázni. Nem is halottam ilyenről.
2020. dec. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Illetve de, hallottam ilyenről. Mikor anyuka lopta az áramot egy nem megfelelő hosszabbítón át, Fi relé nélkül persze...

Szóval ha a bojler földelt hálózatba van kötve amihez tartozik egy Fi relé is, soha semmi baj nem lehet.

Egy modern bojlernek kettős védelme van alapból. Neked meg úgy kell bekötni, ahogy egy nagyfogyasztót szokás.

Ellenben átfolyós vízmelegítő akár szén-monoxid mérgezést okozhat, lehet gázszivárgás, és sokkal drágább a karbantartása is, ami miatt hajlamosak vagyunk inkább nem törődni vele!

Szóval a bojlerektől nem kell félni, nagyon biztonságosak. Biztonságosabb mint egy átfolyós.

2020. dec. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem én kötném be hanem villanyszerelő.
2020. dec. 25. 11:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor semmi baj nem lesz. Alapjában véve az elektromos rész el van szigetelve víztértől. Az anódrúdon ami a víztérbe is bele lóg, arra meg ott van a védőföldelés. Így ha meghibásodás is történne, nem fog a vízen keresztül megrázni. Egy bojler rendkívül egyszerű szerkezet és kettős védelemmel vannak ellátva, nem igazán tud sok minden elromlani benne. Anyámnál már vagy 10 éve üzemelt.

Az albérletben meg ahol lakok, ott 2008 óta üzemelt folyamatosan egy elektromos bojler, most lett kicserélve egy újra. Igaz a régit lehetett volna javítani, mert vízköves volt, de a tulaj inkább kidobta és vett egy újat. Nekem mindegy, de láthatod, hogy rendkívül biztonságosak, és sokáig üzemelnek! Annyi hogy 3-4 évente szét kell szedni, ki kell takarítani, egy új anód és fűtőszálat kell bele tenni, és 20 évig simán üzemelnek. Nem drága alkatrész egyik sem.

2020. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!