Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Annak mi a jelentősége, hogy...

Annak mi a jelentősége, hogy egy villanysütő közvetlenül csatlakozik a hálózatra, vagy dugvillás csatlakozója van?

Figyelt kérdés

Én eddig azt hittem, hogy mindet közvetlenül a hálózatra kell kötni, de most hogy újat akarok venni és nézegetem a neten őket, látom, hogy nem egynek dugvillás csatlakozója van.

Ez mit befolyásol?

Foglalkoznom kell ezzel a választásom során?


2020. dec. 29. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom szerint azok vannak bekötve fixre, ami nem csak sütő, hanem villany (indukciós, stb.) a főzőlapja is. Mert ahhoz kell igazából nagyobb biztosíték, mert nagyobb az áramfelvétele.

A sima el. sütő (pl. egy gáz főzőlappal) mehet simán a konnektorba, villásdugóval.

2020. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

Pl. amelyik áramfelvétele meghaladja azt a 16A-t amit egy "háztartási" csatlakozó dugó és aljzat elvisel.

Illetve ha 3 fázisú.

2020. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Az én sütőm csak 2,6kWattos, és ezen is volt villásdugó. Ehhez szerettem volna venni valami strapabíróbb konnektort, mint ami régen is volt porcelán belsejű,mivel jártam már úgy, hogy a lengő hosszabítóba bedugott hőlégfúvótól megolvadt az aljat. Viszont a villamossági boltban inkább a fix bekötést javasolták, és ehhez adtak ,a konnektor helyére beszerelhető kötődobozt. Így a villasdugó le lett vágyva és be lett kötve fixre.
2020. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden villamos csatlakozásnak van ellenállása, amin feszültség, végső soron pedig teljesítmény esik. A kisebb teljesítményű fogyasztóknál ez nem szembetűnő, de a csatlakozón keletkező hő az áramerősség négyzetével arányos. Magyarán kétszer nagyobb áramerősségre négyszer nagyobb teljesítmény disszipálódik. Kiszámolhatod, hogy a szokásos eszközökhöz képest tízszer több áramot felvető sütő százszor annyi hot termel ugyanazon a konnektoron, mint egy kisteljesítményű villamos eszköz (tévé, kávédaráló stb).

Abban ne reménykedj, hogy ezt az érintkezési ellenállást hagyományos módon csökkentsd, ehhez spéci dugó és mondjuk aranyozott felület lenne ideális.

Ha mégis csökkenteni akarod, akkor kell a fix bekötés.

2020. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!