Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elromlott a hűtőszekrény?

Elromlott a hűtőszekrény?

Figyelt kérdés
Szóval eddig egyes fokozaton használtam, de nem voltam megelégedve a fokozattal, mert sajnos a fagyasztó része nem volt elég hideg. Illetve a hűtőtér is inkább 10 fokos lehetett. Ezért feljebb tekertem hármas fokozatra, hogy hidegebb legyen. Ez még tegnap volt, és azóta a hűtő folyamatosan megy. Egyszer sem hallottam, hogy megállt volna. Sokkal hidegebb lett mondjuk a fagyasztó és a hűtő része is, de azért félek, hogy tönkre megy a kompresszora. Meg hát nem is értem, miért nem akar leállni... Meddig dolgozik még, mire leáll? A hűtő része is hátul már deres meg jeges is picit, tehát le kellene állnia, hogy le tudja olvasztani magát. De nem teszi... ötlet? Várjak még vele, hátha több idő kell nemi, mire beáll a hidegebb hőfokra?

2021. jan. 16. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem jó a szigetelés, valahol szökik a hideg, ezért nem tud lehűlni a kívánt hőfokra. De az se kizárt, hogy gázhiányos, mivel a hátsó rácsos rész fagy. Egy szerelő mindenképp nézze meg.
2021. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hm, rá ütöttem a termosztátra kicsit és egyből leállt, szerintem valami kontakt hiba lehet. Most kíváncsi vagyok, hogy helyre hozta e a hibát.

A szigetelés jó, hisz 1-es fokozaton jól ment, a termosztát tekerése után kezdte csinálni ezt.

Ha gázhiányos lenne, akkor pont nem deresedne. Az volt a gond, hogy folyamatosan ment, nem tudott leolvasztást végezni. Most már eltűnt róla a jég. Kíváncsi leszek, hogy fog viselkedni ezek után.

2021. jan. 16. 17:35
 3/7 A kérdező kommentje:
Na helyre jött, leáll és elindul ahogy kell. Beállt a normális hőfok.
2021. jan. 17. 10:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a termosztátot. Nem üzembiztos az.
2021. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy albérlet.

A tulaj meg azt látja, hogy működik, hisz most is tök jól működik a hűtő. Pont nem megy, de hideg van benne. :))

Tehát leáll meg elindul, ahogy kell... Arra feltételezve, hogy majd úgy is elromlik, nem fogja megjavítani... Lehet én se tenném.

Most jól működik, az a lényeg, de majd jelzem neki, ha esetleg rosszabb lesz.

2021. jan. 17. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor szard le.
2021. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak azért nem szartam le, mert hát 0/24-ben ha folyamatosan megy, utánna én fizetem az áramszámlát!
2021. jan. 17. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!