Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Automata mosógép használható...

Automata mosógép használható ott, ahol nincs vezetékes víz és csatorna? Barkácsolással megoldható? Megéri?

Figyelt kérdés

Hétvégi házba gondoltam, ahol nincs (állandó) fűtés sem, de az gondolom nem baj. A fagyot bírják, ha nincs bennük víz, ugye?

Annyiból megoldható, hogy egy tölthető hordószerű tartályból szívja ki a vizet?


2010. aug. 18. 00:05
1 2
 11/13 Papp G.Csaba válasza:
100%

Érdekes amiket az előttem szólók írtak igazuk is van meg nem is.Én már megjártam ezeket a dolgokat.

Egy fontos dologra senki sem tért ki illetve nem gondolt.

A házi vízellátóval működik a mosógép de annak kevesebb a nyomása mint egy hálózati víznek főleg az olcsóbbaknak.

A mosógépet lassabban telíti fel vízzel ez még nem gond viszon ahhoz hogy a tartályokból a mosószert és az öblítőt kimossa a mosás során ahhoz már kevés a vínyomás.

Mi azt szoktuk csinálni hogy eleve nem is rakunk be hanem a mosás közbe adagoljuk,teljesen bevált már négy éve így mosunk és a gép is bírja.

De miért is nem bírná?Az biztos hogy oda kell figyelni a gépre de ha van rajta öblítőstop akkor ez sem gond.

De érdemes a házi vízellátóból a jóbbat-sajnos ez drágább is-megvenni mert nagyon nagy különbség van közöttük!

2010. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 tyúk válasza:
házi vízerőműről tökéletesen működik , de nyomás nélkül, a mosógép fel sem szívja a vizet , és nem indul el .. .. sajnos !! próbáltuk , mikor rossz volt a szivattyú!! az még megoldás lehet , ha valaki beleönti a vizet ,,de én pl nem tudom mennyi kell bele . a you toubon van fent egy video ,ahol bicajjal összekötött/ékszíjjal / , lábbal hajtott automata mosás látható -)))))))))).. meg lehet próbálni , nagyon vagány ..
2013. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Sracz66 válasza:
Sok érdekes dolgot olvastam itt... Az automata mosógépek használati utasításában benne van, hogy mekkora a minimális víznyomás, amin üzemeltethető az adott gép. A mien pl. nem egy új darab, min. 1,2 bar nyomás szükséges a működéshez. Ennél kevesebbnél egy normál program akár kétszer-háromszor annyi ideig is tarthat, és nem beszélve a korábban már említett problémáról, hogy a mosó- és öblítőszer tartályt nem tudja átmosni. Láttam már olyan mosógépet, amelyik 1 bar nyomással is működik, de kevesebbet még sosem. A mostani mosógépek már elektronikus programokkal bírnak, nem úgy mint a régi programtárcsás Hajdúk, tehát amíg nincs meg a szükséges vízszint, nem lép tovább a program.
2014. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!