Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen robotporszívót használtok?

Milyen robotporszívót használtok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni akinek van robotporszívója az milyen típusút használ és elégedett e vele vagy sem.

2021. márc. 29. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Én iRobot Roomba i7-et. Leárazva vettem és a nem automata ürítőset, így ár-érték arányban is jónak tartom.


Strapabíró, gyönyörű munkát végez, még csillog is a padló.


A kihívójával, a Xiaomi-val szemben azt szeretem benne, hogy:

- 2 főkeféje van,

- csak porszívó. Szerintem külön jobb, ha csak porszívó, nálam ez szempont, én mosó-szárítógépet se vennék. Vehető külön felmosórobot, ami nemcsak feltöröl, hanem állítőlag egész szépen fel is mos.

- Spot cleaning

- beállítható, hogy kétszer takarítsa ki a kijelölt területet.


A Xiaomi gyanúsan olcsó (nemcsak a Roombákhoz képest illetve nemcsak takarító robot területén). Nekem van ilyen márkájú termékem, nem vagyok vele elégedett.



Állítólag jók a Neato-k, az Electroluxok és gondolom a Miele-k is. Ezek is csak porszívók, tudtommal.

2021. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2 szinten dolgozik két robotom, egy iRobot Roomba I7+ (automatikus tartály ürítéssel) és egy iRobot Roomba 960. Szépen dolgoznak, burkolatváltókon átmennek. Szeretem bennük, hogy modulárisak, így elég jól szétszedhetőek, kis ügyességgel és egy csavarhúzóval darabjaira lehet szedni, így nagyon jól karbantarthatóak. Ez nekem azért volt szempont, mert a felszedett kosz noha a tartályba kerül, azért a por, meg ez az megtapad máshol is, pl a kerekeken, kefemodulban stb. Jó ha időnként ezeket is kitakarítja az ember, és akkor biztos, hogy évekig bírni fogja. Én vettem külön iRobot Braava-t is, az előző válaszoló említette felmosót. Valóban szépen dolgozik, pár azért nem túl bő vízzel mos fel, viszont a vízhasználat intenzitását lehet változtatni. Alaposak és jók az iRobot termékek, én ajánlom őket, viszont tény hogy nem olcsók. Cserébe viszont elég masszívak, jól bírják a strapát.
2021. márc. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Érdekes olvasni mert én meg pont Xiaomit használok és nekem nagyon bevált.
2021. márc. 30. 11:01
 4/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Mindenkinek más válik be, szerintem ezzel semmi gond. Próbáltam a Xiaomit is, de úgy találtam, hogy a két forgókefe ami a Roombákban van, hatékonyabb. A Xiaominak jobb a navigációja ez tény, de én azért akartam robotporszívót, hogy takarítson, tehát nálam a hatékonyság volt a szempont, és a két kefe nyert az egykefés verzióval szemben.
2021. márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy Roombának is tökéletes a navigációja, nagyon okos kis gépek.

Mondjuk az, hogy fény kell neki, az valóban hátrány.



Sok videót néztem én is, szénné szívatják a robotporszívókat, hogy minél nehezebb dolguk legyen - nos ezekben a tesztekben egy pöppet tényleg lehet, hogy rosszabb a Roomba navigációja. Vagy kirakják őket a lakásban valahova, lehet, hogy a Roomba 2 másodperccel lassabban jön rá, hogy hol van.

2021. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2021. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen valóban mindenkinek más az igánye. Én azért választottam Xiaomit mert nálam nincs szőnyeg így okafogyott a kettős hengerkefe a sima parkettán meg járólapon az egy is bőven elég és hatékonyabb lézeres navigációs típust akartam és valóban az is így nem marad bejáratlan hely sem.
2021. márc. 31. 22:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Az i7-esem se hagy ki területet, pláne ha beállítom, hogy duplán takarítson.

Mondom, valószínűleg, ha a VSLAM tényleg rosszabb, akkor abban merülhet ki, hogy pár másodperccel később jön rá, hol van vagy ha elszórt játékokkal szívatják direkt, akkor esetleg ügyetlenebb.



Amúgy a Miele vagy az Electrolux is kamerás például.

2021. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem úgy írtam, hogy azok rosszak. De nálam pl döntő tényező volt, hogy az Irobotnál nincs Lidar.
2021. márc. 31. 22:54
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Hát, csak a kamera vs. LIDAR szempontjából, például a cikk alapján (illetve gyorsan átfutottam többet is) nem feltétlen győzne meg a lézeres, hogy az mennyivel jobb. Viszont ha egy készülék 2in1, az - számomra - elég nagy hátrány. Mint említettem, mosó-szárítógépet se vennék, de az egyben mikrózni és sütni tudó készülékekkel is vannak fenntartásaim.


Mondjuk én megszerettem a Roombákat már a 676 óta, számomra kis túlzással egy fogalom számomra a Roomba porszívó.

2021. márc. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!