Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy vegyem rá anyuékat hogy...

Hogy vegyem rá anyuékat hogy nekem is legyen klímám? kibírhatatlanok a nyarak...

Figyelt kérdés

Bátyámnak és nekem is tetőszobánk van, nekem viszonylag kicsi szobám van, neki jóval nagyobb.


Télen nincs gond, de nyáron mivel tetőszoba nem ritka a 34-36 fok bent, ami kibírhatatlan, éjjel sem igazán lehet olyan melegben aludni.


Bátyám 2018-ban kezdett el dolgozni, akkor amint jött a nyár ő már szereltette is be a klímát a szobájába. Nem valami olcsóbb szrt, valami drágábbat tetetett. Nappal nem szokott neki menni amikor nincs itthon, viszont mielőtt jön haza az előtt 1 órával be tudja kapcsolni mobilról is, hogy mire hazaér lehűljön a szoba.


Nagy melegekben van hogy délután 4-től reggelig megy neki, tavalytól itthonról dolgozik, így nyáron éjjel-nappal ment neki 24 fokra állítva.


Mivel ő mindent saját pénzből fizetett ezért anyuéknak sem volt semmi ellenvetése.

Nekem sajnos nincs annyi pénzem, bárhogy számolom talán a legolcsóbb mobilklíma kijönne belőle, de azokra meg mindenhol azt írják hogy nem jók, hangosak és alig hűtenek....



2021. máj. 12. 22:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

jah nekem is tetőtéri szobába volt mobilklímám és tényleg alig ér valamit. hűt kicsit, de a hangja olyan hogy amellett sem tanulni, sem aludni, sem tv-t nézni, zenét hallgatni nem lehet.

Én azt csináltam, hogy vettem egy asztali ventillátort (5-10ezer) és azt az ablakba beraktam este és húzattam befelé vele a gűvösebb levegét. Egész éjjel ment és így tudtam normálisan aludni, illetve fél napig még nem volt olyan meleg a szobában. Illetve a tetőablakra tettem több rétegben hűtükör lapot (kívülre) Olyan cucc mint amit a kocsik szélvédőjén szoktál látni az a fényes. 1-2 eter forint. Sokat számít, hogy nem tűz be az ablakon a nap. De tényleg kivülre kell felrakni, hogy már maga az ablak se melegedjen át.


Azt kérdezd meg tesódtól nem lehet-e rákötni mégegy beltéri egységet a klímájára?

Vagy esetleg az ő szobájából nem lehet egy vastagabb csővel, ventillátorral átvezetni a hidegebb levegőt a te szobádba?

2021. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Én is tetoterben lakom, csak a nyugati falon nincs ablak, én éjszakára kinyitom az ablakot, és azzal elvagyok egész nap. Van ugyan klímám, de nem használom, és ventillátort sem. Apám ventillatort használ, nem akar klímát, rengeteget számít az is.
2021. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Megoldás:

Spórolsz tovább míg meglesz a pénz.

Beszélsz a bátyáddal, hogy segítsen klímát venni a te szobádba is.

Beszélsz a szüleiddel, hogy az összes spórolt pénzed beleadod, de segítsenek és vegyenek klímát a szobádba, mert már rosszul vagy a hőségtől.

Nem vagy otthon ameddig lehet...

Bratyónál campelsz amikor csak lehet...

Vállalsz melót, hogy gyűjts még, mihez értesz?

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

2021. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet valahogy a bátyád szobalevegőjét közösíteni a tiéddel ? Még ha nincs is ajtó a két helyiség között, de egy kis szívóventilátorral át lehetne szívni a hideg levegőt (alulról), a felesleg levegő meg menne vissza bátyádhoz lehűtésre (felül). Feltehetően nem terem nagyságú helyiségekről van szó, tehát a bátyád készüléke nyilván alkalmas lenne mindkét helyiség levegőjének lehűtésére.
2021. máj. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Használj ventilátort, az sokkal olcsóbb és vannak igazán jók is.
2021. máj. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Én is a ventit javasoltam volna
2021. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Uhhhh, én is ilyen szobában nőttem fel! Minden egyes nyaram egy pokol volt.

Egyszer annyira odatűzött a nap is, hogy az ékszertartó dobozomon volt egy kis tükör, ami ravetitette a fényt az ágyamra, és kigyulladt. Szerencsére otthon voltam és el tudtuk oltani a tüzet.


Na visszatérve, sztem anyudekat nem hatja meg, hogy szenvedsz, különben már inteztek volna valamit. Egy nagy ventilátort javaslok én is + 3orankent letusolni... Más opció nem nagyon van...

2021. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Sötétíts be mindenképp. Estére ablak kinyit és venti ha kell nappalra.


Én nekem sima szobám volt de ventink sose volt. Ez volt a taktika h egésznap sötét ablak becsuk, estére kinyitni + napközben vizes törcsin feküdtem meg az volt a nyakamba is

2021. máj. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

a vizes törcsivel óvatosan! Minél párásabb a levegő annál melegebbnek érezzük. A törölközőből párolgó nedvesség csak rosszabbá teszi a helyzetet!

És pont emiatt az olcsó levegőhűtőket sem ajánlom amibe vizet kell tölteni vagy jeget. Azok is párásítanak és lehet hogy a hőmérséklet csökken 1-2 fokot, de melegebbnem érezzük a magasabb páratartalom miatt!

2021. máj. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
75%
Én is így nőttem fel, utálom is a meleget meg a nyarat. Nekem a ventilátor nem segített. Aztán nagy nehezen az évek során meg lett beszélve, de mire felkerült a légkondi egyik júniusban, szeptemberben már költöztem az egyetemre. Szerintem nem lehet elviselni nélküle.
2021. máj. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!