Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanyóra fogyasztást hogyan...

Villanyóra fogyasztást hogyan kell kiszámolni,és forintra átszámolni ? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Hozzánk került egy villany rezsó.Próbából főztem rajta két virslit.Amikor elkezdtem,ezt mutatta a villanyóra 0294364,3 és este pont 19-óra volt.19:17-re készült el,és akkor ezt mutatta a villanyóra 0293367,7.Ebben szeretnék segítséget kérni.

2021. aug. 2. 06:52
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
kiegészítés:Tudom,hogy sok idő 17perc virsli főzéshez,viszont hideg vízben indítottam el,és vírsli is hűtőben volt a főzés előtt.
2021. aug. 2. 06:56
 2/39 anonim ***** válasza:
60%

Ez 3,4kWh, jó közelítéssel negyed óra alatt, az azt jelenti, hogy 12 kW volt összesen bekapcsolva.

Tuti nem csak a rezsó ment, így nem fogod tudni, mennyit evett a rezsó.


Csak azt tudhatod, hogy összességében a fogyaszór ebben az időben 3,4kWh-t ettek, ezt szorzod a kWh árral.

2021. aug. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
38%
Az közel 1000 kWh. Képtelenség, valami rosszat olvastál le. Elektronikus mérőd van? Annál elő szokott fordulni, hogy nem csak a hatásos fogyasztást mutatja, hanem a különböző mérési adatok váltják egymást a kijelzőn.
2021. aug. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
3: ráadásul mínusz 1000. Szerintem az ezres helyi-érték el lett gépelve.
2021. aug. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
28%
Látom a jórpoletároknak az ésszerű magyarázatkeresés helyett a lepontozás megy.
2021. aug. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Igen,más is ment mellette,fagyasztó,kis hűtő,szólt a rádió,ment a tv.A nagy házban elektromos villanyóra van,a kis házban régifajta.
2021. aug. 2. 07:09
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

A régi tárcsás mérő is elektromos. Csak nem elektronikus. 🙂 Lehet kapni konnektorba dugható kis fogyasztásmérőket, azzal tudod megállapítani, hogy az adott eszköz mennyit fogyaszt. Vagy arra az időre lekapcsolsz mindent, még a hűtőt is.

A szolgáltató oldalán meg kint vannak mindig az aktuális egyetemes szolgáltatói árak, A1 tarifát keress. Azzal kell beszorozni a kWh mennyiséget.

2021. aug. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
71%
Twe kérdező, nem veszed észre, hogy elírtad a számokat? Hát főzés után kevesebbet mutat nálad a villanyóra? Akkor te termelsz! Követeld a pénzt a szolgáltatótól! Főzzél az egész utcának, és akkor meg is élsz abból, amit fizetnek.
2021. aug. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

A későbbi értékből kivonod a korábbit, ez itt 3,4. Ezt beszorzod a kilowattóránkénti bruttó árral, a szolgáltató weblapján valamelyik bugyrorban.megtalálod:

[link]

Az "Áfával növelt Ft/kWh árak" sor az A1 oszlopban. Ami 37 Ft, tehát 126 Ft fogyott el, de ebben benn van a lakás további működő fogyasztója is.

2021. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
50%

AKi nem képes felfogni, hogy a kérdezö egyszerüen csak mellényúlt a szám beírásokor és ezen rugózik, az jobban tenné, ha kimaradna a kérdésböl.

A 8:39-es vßalasza tökéletes.

2021. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!