Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanyóra fogyasztást hogyan...

Villanyóra fogyasztást hogyan kell kiszámolni,és forintra átszámolni ? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Hozzánk került egy villany rezsó.Próbából főztem rajta két virslit.Amikor elkezdtem,ezt mutatta a villanyóra 0294364,3 és este pont 19-óra volt.19:17-re készült el,és akkor ezt mutatta a villanyóra 0293367,7.Ebben szeretnék segítséget kérni.

2021. aug. 2. 06:52
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Lényeg a lényeg, nem tudtuk meg, mi volt a valós fogyasztás, mert 58A biztos nincs kiépítve egy átlag háznál.

Kérdező, próbáld újra, mert ezek az adatok így sehogy se jók.


Cosφ természetesen mindenhol van, függetlenül attól, hogy hogyan méretezünk vagy mérünk. Ellenkező esetben egy tökéletesen veszteségmentes rendszerről beszélnénk, onnan már csak egy kis lépés az örökmozgó...

2021. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
31, ne vegyél rá mérget. Én 60 éves félházat vettem meg az örökösöktől amikor meghalt a 85 éves tulaj. 3x32 A van, pedig semmi extra a 3 fázisú átfolyós melegítőn kívül, ami indokolná.
2021. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

"Ellenkező esetben egy tökéletesen veszteségmentes rendszerről beszélnénk"

Kicsit ezt elnézted...

2021. aug. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

A cos fi nem a veszteséget mutatja meg, hanem a meddő teljesítményt. (Ami feleslegesen futkos oda-vissza, és nem alakul át mechamikus vagy hő energiává)

A veszteséget a hatásfokból tudjuk. Jele éta. (Görög betilű, nem éta malakó)

2021. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Nagyon sok szokott lenni a villany számlánk. 100%-hogy a fagyasztó nem kapcsol ki. Legutóbb amikor lemérték az órát 38ezres szálmla jött ki.Plusz az általány amit fizetünk az havi 10ezer kb.Én már régóta mondom apámnak, hogy mindent le kellene mérni.... Ami megy az tv,de csak apámnál, nálam egy laptop, és egy ventilátor, de azt is 25foknál le szoktam kapcsolni. Viszont ha most egy ásványvizet akarnék ki venni a fagyasztó ól, hallánám, hogy zúg... Csak hát mindenhez pénz kell,... Volt olyan család aki megmutatta a fagyasztó át, tele volt disznó hússal, és semmi zúgás nem hallatszott. Most pl a fagyasztó an van 5 ásványvíz, de nem fagy meg reggelre. Pedig egy jó fagyasztó ládánk annyira fagyasztani kellene, hogy az ásványzíznek két órán belül meg kellene fagynia....
2021. aug. 2. 22:36
 36/39 anonim ***** válasza:

Az induktív és a kapacitív meddő energia is veszteségként jelentkezik a hálózaton. Megtermelésre kerül, de hasznosításra nem.


35: Hosszútávon az kerül több pénzbe, ha egy selejtes készüléket használtok.

2021. aug. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

“Az induktív és a kapacitív meddő energia is veszteségként jelentkezik a hálózaton. “


De nem az egész. Csak az a része, ami a transzport közben elfűtődik a hálózat ohmikus ellenállásán. Elméleti ideális vezetőn a lőtéri kutyát nem érdekelné az a része az áramnak ami ide-oda “leng”.

2021. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Megnézed, mi van a rezsóra irva. Ha 2000W, akkor egy óra alatt 2x38 Ft a fogyasztás. A 17 perc kb a harmada. Azaz kb 25 forinért főztél virslit.
2021. aug. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Hát kérdező azok alapján amit írtál nagyságrendileg 350-360kwh-fogyasztotok havonta. Ugyan nem ismerem azt milyen eszközök működnek nálatok de tudván hogy nálunk megy 2 tv,konzol,villanybojler,villany tűzhely és sütő plusz pár apróság és így fogyasztunk 230-250hkwt 1 hónapban egy így rengeteg. A helyedben egy villanyásszal körbenézetnék nálatok hátha be tudja határolni a magas fogyasztás okát.
2021. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!