Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bekapcsolás után az elektromos...

Bekapcsolás után az elektromos fűnyíróm másfél méter tolás után alul a késnél égett szagú füstöt produkált.Felfordítottam, leszedtem a feltapadt nyesedékeket.Újból bekapcsoltam.A motor megy, a kés nem.Mi égett le benne??

Figyelt kérdés

#elektromos fűnyíróhiba
2021. aug. 4. 17:24
 1/2 Szirty ***** válasza:

Attól függ milyen fűnyíró. Ezt valamiért nem nagyon tartottad fontosnak leírni.

Ha szénkefés motor hajtja, akkor abban van egy bordásszíjas áttétel. Azzal is lehet gond.

Ha aszinkron motoros, akkor nincs ilyen áttétel, esetleg a tengely megfordult a kés/lapát alatt...


Elviszed megcsináltatni és rögtön kiderül mi a baja.

Ha tudod mi a baja mennyivel vagy előrébb?

2021. aug. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=WvEkAWmc1yY

Miki bácsi videóját érdemes megnézni!

Az 1-es által említett szénkefés, áttételes megoldás rákfenéjét láthatod.

Ha a kés nem forog akkor ott a baj már nem kicsi.

Ha aszinkron motoros akkor is elég nagy a baj, valszeg törés van a motor tengelyénél.

Mondjuk szerintem inkább "csak" leégett és azért érzed a büdöset. EGy törött tengely nem lesz büdös...

Múlt héten kaptam egy ilyen fűnyírót, hogy nézzem meg. Hát volt benne egy gólyafészek méretű szánahalom (a tetején lévő burkolat alatt), csoda, hogy a néni nem gyullad fel vele.

Az állórész tekercselése égett le.

A gond ott kezdődik, hogy a két csapágy ami kell bele az kb 4-5ezer, a haverom a tekercselést 12-ért vállalta volna, plusz még kellett volna egy kés is, mert el volt kopva teljesen. Munkadíjjal együtt kb 30 lenne a javítás. 34990-ért meg kapsz egy újat garanciával....

B@ßd ki a hulladékudvarba és vegyél egy másikat.

A kondit vedd ki velőle, még jó lehet bármire!

2021. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!