Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik eszik kevesebbet ha...

Melyik eszik kevesebbet ha futeni akarnek telen, Klíma(A++ 1.12 kW - éves fogyasztás 210 kWh/év ) VAGY olaj radiátor (2 000 W teljesitmeny) VAGY mobil klíma (fogyasztás 1 kWh/1h) ?

Figyelt kérdés

#fűtés #klíma #fogyasztás #villany fogyasztás
2021. okt. 25. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Klíma hőszivattyús. Hatásfoktól függően...


Bőven 100% felett van a hatásfoka...

Olaj radiátornak sosem lesz 100% felett.

2021. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hja értelem szerűen a split klíma...
2021. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szirty ***** válasza:
0%

"Bőven 100% felett van a hatásfoka..."


Hát ha helyesen számolod a hatásfokot, akkor az soha nem lesz 100% fölött, de 100 se.

2021. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#3 Fing reszelés indul.


[link]

2021. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szirty ***** válasza:

"#3 Fing reszelés indul."


Értelmetlen beszólogatás indul?


A semmiből nem lesz energia! Nincs ingyen energia. Erről hallottál már?

Én úgy tudom a hatásfok a kinyert energia és a felhasznált összes energia hányadosából számolható.


Megjegyezném, hogy egy klíma által felhasznált összes energiába nem csak a villamos energia tartozik bele, hanem a hőenergia is amit szivattyúz.

2021. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5 "Értelmetlen beszólogatás indul?"

---> "A semmiből nem lesz energia! Nincs ingyen energia. Erről hallottál már?"

"Én úgy tudom a hatásfok a kinyert energia és a felhasznált összes energia hányadosából számolható."


Hétköznapi életben mindenki tojik rá hogy a szakma mit hogyan hív pontosan.

Fingreszelés mert te most itt a gép hatásfokát szeretnéd kielemezni, valódi válasz helyett a kötözködésre helyeznéd a hangsúlyt.


Hétköznapi életben semmi szükség arra hogy kielemezd bonyolult számítások alapján melyik gép milyen hatásfokú önmagában.


Hétköznapi életben azt jelenti hogy 1KW elektromos energiából 1KW -nál több fűtési energiát állít elő. Azaz 100% felett van a hatásfoka a hétköznapi életben használatos értelmezés szerint.

Való életben senkit nem érdekel hogy melyik szakma mit és hogyan hív és miért és hogyan vezetgetik le a számításaikat és egyebeket.


"Megjegyezném, hogy egy klíma által felhasznált összes energiába nem csak a villamos energia tartozik bele, hanem a hőenergia is amit szivattyúz." --> "Értelmetlen beszólogatás indul?"


Tehát erre van külön fogyasztás mérő? Menyi a hőkülönbség télen? És ki olvassa le és kinek kell fizetni? Ja hogy kötözködés volt.


Gondoltam megmutatom a kérdést:

"Melyik eszik kevesebbet ha futeni akarnek telen"


Magyarra fordítva melyik villanyszámlája kerül kevesebbe.

Való élet a lényeg nem a szakmai szempontok.


Klíma téli fűtési szezonban H tarifára köthető ami Kb fele villamosenergia tarifát jelent csak fűtési szezonban. Olaj radiátor nem köthető rá.

Nyáron normál tarifával lehet hűtésre használni ha valaki nyáron is klímázik...

2021. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szirty ***** válasza:
0%

"Hétköznapi életben mindenki tojik rá hogy a szakma mit hogyan hív pontosan."


Akkor miért nem tojsz rá te is ahelyett hogy nekem esel mint valami idegbajos? :)


"Fingreszelés mert te most itt a gép hatásfokát szeretnéd kielemezni, valódi válasz helyett a kötözködésre helyeznéd a "hangsúlyt."


Nem.

1. A valódi választ már megkapta.

2. A válaszom egyetlen célja az volt hogy figyelmeztessek másokat hogy amit leírtál az nem teljesen korrekt. A fél igazság ugyanis sokszor veszélyesebb a hazugságnál.


De mindettől függetlenül te még számolhatod marketinghatásfokban, csak az igét ne hirdesd mellé mert megtévesztheted az embereket!

2021. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

melyik villanyszámlája kerül kevesebbe - igen ezt akartam kerdezni :)


Melyiket vegyem,ha idovel elaszamolaskor kevesebbet akarok fizetni a futesre.


Ha jol ertem akkor a felszerelheto klima a jobb valasztas?

Mennyivel kevesebb szerintetek ennek a fogyasztasa ? pl. fele az olaj radiatorhoz kepest ?

2021. okt. 25. 11:35
 9/14 Szirty ***** válasza:

A split klímával jössz ki a legolcsóbban, ahogy azt már az előttem válaszoló leírta.

Sajnos a beszerzése/beépítése ugyanakkor a legdrágább is, de hosszú távon jobb választás.


Ha emellett döntesz jól nézd meg nehogy olyat vegyél amelyik nem is alkalmas a fűtésre csak hűteni tud (mert van ilyen is).

Én azt is megnézném, hogy mennyi az a minimális külső hőmérséklet aminél még működik. Van olyan amelyik nagyon hidegben már nem fűt, pedig akkor kellene a legjobban.

2021. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A mobilklíma csak szükségmegoldás oda, ahová nincs lehetőség split klímát felszerelni, hangos és alacsony hatásfokú.

Az olajradiátor közvetlenül az áramból nyeri a hőt, ezáltal baromi drága üzemeltetni. Leegyszerűsítve egy ellenálláshuzal, ami felmelegszik, a hő felmelegíti az olajat, ez pedig kisugározza a hőt. Ami áramot elfogyaszt, az 100 %-ban hővé alakul így 100% a hatásfoka.

A split klíma drága és a szerelés sem olcsó, viszont utána halkan, alacsony fogyasztásból képes fűteni, valamint nyáron hűteni. A három közül egyértelműen ezt az olcsóbb üzemeltetni a fogyasztást nézve. Megújulú energiaforrás, nem közvetlenül az áramból állítja elő a hőt, az áram csak a körfolyamat fenntartásához kell. Körfolyamat, melyben a benne lévő hűtőközeg halmazállapotváltozásának segítségével a kinti levegőből nyert hőt leadja bent (levegő-levegő hőszivattyú). A kompresszor működéséhez és a körfolyamat fenntarásához kell mondjuk 500 W, azonban az ezzel beszívattyúzútt hő megközelítőleg 2000 W, azaz 400 % a hatásfoka. Minden klímánál megadnak SCOP értéket, konyhanyelven szezonális hatásfok a jelentése. Egy SCOP 4-es klíma fogyasztását 4-el beszorozva megkapjuk az adott fogyasztásból beszivattyúzott hőmennyiséget. Melegebb időben ez az érték javul, hűvősebb időben romlik, mert az egyre hidegebb levegőből egyre nehezebb hőt elvonni, jobban kell dolgoznia a kompresszornak, így a fogyasztás emelkedik. Ám a mi éghaljaltunkon valamennyi itthon forgalamzott klíma alkalmas az egész télen át tartó fűtésre mindezt az olajradiátorhoz képest jóval olcsóbban. Újan csak inverteres klímákat lehet forgalmazni már évek óta, ezek pedig képesek hűtésre és fűtésre is, nem lehet már csak hűtésre alkalmas klímát kapni.

2021. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!