Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nespresso kávéfőző vízkőtelení...

Nespresso kávéfőző vízkőtelenítése ecettel?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ötlet? Nem szeretnék egy több ezres folyadékot megvenni erre a célra. Hallom sokaktol, hogy hígított ecettel szoktak atmosni a kavegepuket, és ugyanolyan jól kitakaritja, mint az erre a célra rendszeresített vízkőtelenítő. Tapasztalatokat várok!

2021. nov. 21. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Az ecet hosszú távon károsítani tudja a gép egyes fontos alkatrészeit.

Tisztító folyadékot tudsz olcsóbban is venni, a drogériák sajátmárkásai teljesen megfelelnek, és nem kerülnek több ezerbe.

2021. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Inkább citromsav.
2021. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Nyugodtan használd. A forró ecet nagyon jól vízkőtlenít. Utána vagy 4x-5x engedj át rajta tiszta vizet.
2021. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
31%
(Olyan tapasztalatom van, hogy plexi cső darab- mozaikosra repedt, hogy 20 % ecettel akartam kitakarítani.) Nespressonál szerintem plexi tartály van! Nekem is van Nespressom, de még új nem vízkőmentesítettem. Van presszó-s is használatban azt mindig ecettel szoktam tisztítani ott nem probléma. Citromsavval meglehet oldani olcsóbban ez gyenge sav nehezen tudna ártani a gépnek. Veszel egy nagy kiszerelésben akkor nagyon sokáig elég. Nálam is ez lesz a megoldás, ha szükséges. A legtöbb vízkőoldónak ez az összetétele. #1 - Most néztem a kétbetűs drogériánál az összetételt "citromsav".
2021. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

"Hallom sokaktol, hogy hígított ecettel szoktak atmosni a kavegepuket, és ugyanolyan jól kitakaritja, mint az erre a célra rendszeresített vízkőtelenítő."

Ja, mert csak azt szoták megosztani. Ha meg töbkrevágja, arról hallgatnak.

2021. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
43%
Jó az ecet, van 10%-os is és amúgyis felhígítod vízzel, nekem még egyszer nem repedt szét semmi, sem a tartály, se semmilyen belső rész. Amúgy a tisztító folyadék sem 10 ezer, nem tudom hol nézted, de akkor az drága.
2021. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tilos ecettel tisztitani es en ezt inkabb be is tartom.

Kb 3 ezerbe kerul a folyadek hozza, ezt tenyleg annyira megterhelo megvenni evi 1x? Egyebkent azt hiszem karacsony korul szoktak ajandekba is adni, de ebben nem vagyok biztos, en meg nem foglalkoztam ezzel.

2021. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Évek óta ecettel tisztítjuk.


Kell a külön folyadék 30x áron mert az kíméletesebb (az hogy milyen vegyi anyag nem tudjuk, de használjuk nyugodtan...)

2021. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

"Évek óta ecettel tisztítjuk."

Nem mind egyforma.

Muteromék csak tavaly 2 kávéfőzőt eceteztek tönkre.

2021. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

#9 Mondjuk nem tudom elképzelni mit tesz tönkre az ecet.

Vagy 2 liter tömény forró 20% os ecetet folyatnak át rajta?

2021. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!