Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A Bush hűtőm a semmiből...

A Bush hűtőm a semmiből elkezdett berregni, aztán egyszerre csak hallottam egy kattanást, néma csönd lett, aztán bugyborékolt alig hallhatóan és utána semmilyen hangot nem adott ki, aztán halkan szólt, most csend van - Ugye nem ég le a ház?

Figyelt kérdés

Pár hete nagyon hangosan berregett, akkor méghangosabban ha kinyitottam az ajtót, és bejegesedett, ezért kihúztam és 12 órán keresztül úgy hagytam.


A 12 óra alatt néhányszor egy hosszú drótot a lefolyójójába bedugtam addig amíg egy koppanást nem hallottam és akkor kicsit tunkoltam.


12 óra múlva visszadugtam, teljesen csendes lett a hűtő, nem jegesedett.


A napokban megint berregett, akkor is, ha kinyitottam az ajtót, szóval van felül a szabályozó, azt hármasról kettesre tekertem, kb olyan volt mint egy mute gomb, mert a berregés azonnal abbamaradt, azóta csönd van.


Most az előbb egy halk berregést hallottam, rohantam ki, ajtónyitásra nem berregett, sőt, halkabban, de ahogy becsuktam az ajtót, berregett.

Szóval kipróbáltam, hogy a fenti tekerőt egyesre tekertem, majd kettesre, nem segített. Hármasra tekertem, kicsit úgy hagytam, erre nyitott ajtónál is berregett, majd kettesre tekertem, ekkor nyitott ajtónál nem berregett, csukott ajtónál igen.


Kettesen hagytam, becsuktam az ajtót. Visszamentem a szobába. Hallottam a halk berregést, aztán egy kattanást és azonnal csönd lett.


Kimentem, egy nagyon halk bugyborékolást hallottam csak.


Később kimentem, néma csönd volt, se bugyborékolás se semmi.


Aztán kimentem a konyhába és a hűtő hirtelen elkezdett egy halk hangot kiadni, mintha dolgozna. Ezt kb 2 percig aztán hirtelen abbahagyta.


Most csend van.


Ez normális?


Most meg eljetdett bugyborékolni és abbahagyta és csend van megint...


Félek, hogy leég a ház. Ugye nem fog? (Nem trollkodok, eléggé félős vagyok az elektronikai dolgok terén)


2022. ápr. 23. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A berregést a kompresszor működése okozza - normális jelenség.


Kattan, majd leáll - Szintén normális, később újra berregni fog :)


Bugyborékoló hang - A kompresszor leállása után még egy rövid ideig hallható hang, normális ez is

2022. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!!
2022. ápr. 24. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!