Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mobil klímával _hőkivezetés...

Mobil klímával _hőkivezetés nélkül_ a szobának csak egy bizonyos részét hűvösen tudom tartani?

Figyelt kérdés

Azt jól tudom, mert sok helyen olvastam, hogy kell a forró levegőnek kivezetőcső, ami viszont nálam NEM MEGOLDHATÓ. :-(


A szoba ahol lakom, DK-re néz, hatalmas ablaktáblákkal és odakint semmi árnyékkal. A százéves házbeli lakásban csak bérlő vagyok, ezért fúrni nem lehet, sehol, semmit. A két darab hatalmas, egyenként kétszárnyú ablak pedig ósdi és katasztrófális állapotban vannak. (három méter húsz centi a szoba belmagassága, és két óriási ablak van rajta)


Tehát:

NEM LEHETSÉGES KIVEZETNI a szobából semmiféle csövet értelmesen... ha beledöglök akkor se.

(Ha kinyitom az ablakot akkor dől be a forróság.)


Viszont:

Gyakran éjszaka dolgozom, ami után REGGEL 6 -tól DU 2 -ig kellene ALUDNOM,

vagyis éppen akkor amikor a a nyári nap fogja ontani a meleget a szobára,

ahol olyankor 33-35 fok szokott lenni, még leeresztett redőnyök mögött is.


A KÉRDÉS:

Ezen forró időszak alatt - mindenféle hőelvezetés nélkül - csak az ágyam környékét le tudom hűteni?

(Az nem érdekel hogy a 24 m2-es szoba ettől nem lesz hűvösebb. Csak az kéne hogy az ágyamban tudjak 8 órát aludni.)



2022. máj. 2. 16:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Öt éve lakom ott, emiatt tudom hogy 32 fok is szokott lenni odabent a nyár legmelegebb szakaszaiban. És úgy hogy közben minden redőny le van eresztve, hiába szellőztetek reggel hat körül, picit hűl, 29 fokig, aztán visszaáll harminc fölé. Sokadik emelet, semmi nem árnyékol, reggel 4-től délután x óráig látom a Napot. (Gyorsan melegszik délelőtt. Hőszigetelés nincs, olyan rosszak a nyílászárók, de ez az amire nem akarok már költeni ebben az albérletben.)
2022. máj. 23. 20:27
 12/13 anonim ***** válasza:
S ha egy hungarocell lapot illesztenél a tokba, egy lyukat vágva a csőnek? Kis találékonyság kell, semmi más.
2022. jún. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tök jó ötlet. A hungarocell ráadásul hőszigetel és sötétít is.
2022. jún. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!