Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A fázison és a nullán ugyanann...

A fázison és a nullán ugyanannyi áram megy keresztül (ezen alapszik a Fi relé). Viszont ha az áram menet közben munkát végez (pl.:égeti az izzót hőt és fényt leadva) akkor ez a munkavégzés melyik tulajdonságát csökkenti ha nem az áramerősséget?

Figyelt kérdés

2022. júl. 28. 17:19
1 2 3 4 5 6
 11/57 Vortrex ***** válasza:
0%
A t3kercs gyerek most jól kioktat téged is, figyeld meg, nem úszod meg
2022. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
37%

„A nullavezetőn nem feltétlenül folyik ugyanakkora áram mint a fázisvezetőn. A kérdező ezt állította, amit pedig írtam az erről szól.”

Amit írtál az nem erről szólt. Aszimmetrikus terhelés esetén a nullavezetőn is folyik áram, de ennek semmi köze a háromfázisú ÁVK-hoz, ha nincs ÁVK, akkor is így van. A kérdező sehol nem állította, hogy három fázisra gondolt volna, amennyire a kérdéséből látszik, lehet nem is tudja pontosan mit jelent az. A kérdező így írt: „A fázison és a nullán”. Ebből az következtethető, hogy egyfázisú fogyasztóra gondolt, akkor pedig igaz, hogy a fogyasztóhoz csatlakozó két vezetéken azonos nagyságú áram folyik. Nem érdemes összezavarni a három fázissal.

2022. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
34%

Valójában, (például a vezetékek ellenállása miatt, stb,) a feszültség a terheléssel arányosan némileg csökken az izzó bekapcsolásakor, de a gyakorlatban tekinthetjük állandónak.

Az áram egy ilyen egyszerű áramkörben, bármelyik ponton mérve ugyanannyi. Nem értelmezhető az, hogy az izzó "előtt", vagy "után", ugyanannyi folyik át minden ponton.

2022. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem itt sokan félre vitték a kérdést. Mert a kérdező alapvetően egyfázisban gondolkodik. Az egyfázisú hálózat ebben az esetben közelíthető egyenáramú áramkörrel, amit fizika órán iskolában tanítanak. Áram csak csomópontnál tud változni (ld. csomóponti törvény fizika óra). Egy fogyasztón és az őt tápláló vezetékeken az áram mindenhol azonos. Az áram nem tud "eltűnni" (jó vannak esetek, hibák stb. de azt most hagyjuk). Valójában amit esetleg a kérdező félre értett, a munkavégzés (vagy hőtermelés vagy bármi). Nagyon leegszerűsítve a munkát a töltések végzik, az átáramló töltések mennyisége és a feszültség határozza meg. Ebből jön ki a P=U*I képlet, ahol a P a teljesítmény, U a feszültség, I az átfolyó áramerősség. Energetikailag nézve az egészet az áramforrás teljesítménye, és a fogyasztó teljesítménye meg kell, hogy egyezzen (ideális áramkör esetén). Valós helyzetben a vezetékeknek, kapcsolóknak is van ellenállásuk, így azokon is fellép teljesítmény vesztés. A fenti törvényt az Ohm törvénnyel összekombinálva P=I*I*R egy R ellenállású fogyasztón az átfolóy áram hatására fellépő teljesítmény. Ez lesz igaz a vezetékek teljesítmény veszteségére, amit szintén elő kell állítani. De az egyszerű űramkörben (egy áramforrás, két vezeték, egy fogyasztó) az áramerősség mindenhol azonos a teljesítmények fognak változni. Tényleg nagyon leegyszerűsítve és nem elvive a kérdést akadémiai székfoglaló irányába a nem lineáris és nem szimmetrikus háromfázisú hálózatok viselkedése felé.
2022. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 Szirty ***** válasza:
19%

"mindkettő a kérdezőhöz szól? Ekézni akartad?"


Az első a kérdezőnek szólt.

Nem ekézni akartam egyáltalán. A válaszomban semmi nem utal erre.

Felhívtam a figyelmét arra hogy a leírt feltételezése hamis.


A 6. válasz annak szólt aki szerint nem felel meg az igazságnak az amit az 1. válaszomban írtam.

2022. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 Szirty ***** válasza:
19%

"Amit írtál az nem erről szólt."


De igen, pontosan erről szólt!

Minden más amit a válaszom mögé gondolsz a te feltételezésed az én gondolatmenetemről.

2022. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
72%

"Viszont ha az áram menet közben munkát végez "

Ez olyan mint a biciklilánc. Ha tekered, mindegy milyen gyorsan, a lánc egyik fele előre ugyanannyit megy mint a másik fele visszafelé. Akkor is ha hegynek fölfelé tekersz.

2022. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 Szirty ***** válasza:
63%
#17 Ez jó példa. Tetszik!
2022. júl. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
0%

A 6. válasz annak szólt aki szerint nem felel meg az igazságnak az amit az 1. válaszomban írtam.

Ne légy már olyan kis szemérmes, szerinted melyiknek nem felelt meg? Mert ha a #3-asra gondoltál, a #3 nem arról szólt, hogy "szerint nem felel meg az igazságnak az amit az 1. válaszomban írtam". Az pont a kérdező pongyolaságát volt hivatott helyreigazítani a hozzászólásod után. Hogy nem értetted meg, ez megint csak azt bizonyítja, hogy jobb lenne, ha kertészkednél, ha ennyire agyatlan vagy a villamossághoz is, meg általában a bővített mondatokhoz (is). Fellengzősködsz itt, hogy van, aki nem ért a három fázishoz, miközben te meg egyhez se.

2022. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 Szirty ***** válasza:
19%

"Ne légy már olyan kis szemérmes, szerinted melyiknek nem felelt meg?"


Honnan tudjam? Amelyik nyomta rá nemtetszik gombot. :)


"Hogy nem értetted meg"


Te nem érted ahogy látom!


Ezt írta:

"A fázison és a nullán ugyanannyi áram megy keresztül (ezen alapszik a Fi relé)"


Nem, ez nem igaz! Leírtam mikor (milyen esetben) nem igaz.

Mi az amit ebből az egyszerű válaszból ennyire nem értesz?


"Fellengzősködsz itt, hogy van, aki nem ért a három fázishoz"


Semmi ilyet nem írtam.

Ezt írtam: "Látom van aki nem találkozott még három fázisú AVK-val"


És te beszélsz mondatok értelmezéséről meg személyeskedsz... Hm...

Nagyon szórakoztató! :)

2022. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!