Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van 2 db 230 V 16A-es villanyó...

Van 2 db 230 V 16A-es villanyórám. Ha azokat párhuzamosan kötöm, akkor hány amperig terhelhető a rendszer? Semmiképpen nem a csalás a cél, hanem a nagyobb amperfelvételű gépek időleges működtethetősége. Van-e hátránya, pld nagyobb villanyszámla, stb.

Figyelt kérdés

#villanyóra #16 A-es biztosíték #Nagyobb áramfelvétel
2022. aug. 1. 07:24
1 2 3 4
 1/40 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
Te nem kötsz át villanyórát "párhuzamosan" a villanyszerelő, aki megteheti, meg nem fog. Kérj 32A-es bővítést a szolgáltatótól.
2022. aug. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Most nem a jogi lépések az érdekesek, hanem a műszaki hatása. A bővítés nem állna meg 800 ezer Ft-ban. Nem beszélve a borzalmasan hosszú értelmetlen adminisztrációtól.
2022. aug. 1. 08:29
 3/40 anonim ***** válasza:
90%

Mit nem lehet azon érteni, hogy ez nem megy?

Sem technikailag, sem máshogy. Ha meg manipulálod, annyi erővel lophatnád is az áramot, mert ugyanolyan súlyú manipuláció.

2022. aug. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Az elején azzal kezdtem, hogy semmilyen manipulációról nincs szó. A lényeg a technikai kivitelezés müszaki hatása. Ne haragudj, de te ebben a témában egyáltalán nem vagy otthon az irásod alapján. Olyan nincs, hogy nem megy. Ird azt, hogy nem értek hozzá, az elfogadható.
2022. aug. 1. 08:47
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

"A lényeg a technikai kivitelezés müszaki hatása"

Igen csak mégse, mert a kérdésedben az is szerepel, hogy lesz-e nagyobb villanyszámla. Ebből meg az következne, hogy ezek áramszolgáltatói fogyasztásmérők, melyekkel kapcsolatban meg van értelme azoknak a válaszoknak, hogy ezt nem szabad megcsinálni. Így aztán kár volt ledorongolni azokat. Legközelebb gondolkozz, mielőtt írsz valamit.


Kis ellenállások egyszerű párhuzamos kötésénél nem biztosítható az egyenletes megosztás, mivel a kötési hibalehetőségek hatása összemérhető a mérők áramtekercsének ellenállásával, józan ésszel kb a 2 db 16 A-es 20-25 A-ig lenne terhelhető. A mérőkön nyilván mindegyiken megjelenik a rajta áthaladó áramokkal arányos fogyasztás, melyek összege az elhasznált energia.

2022. aug. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Én nem hordtam le senkit. Az elején írtam, hogy az árammérők utáni II kapcsolásról beszélek és azok hatásairól. A tiéd egy értékelhető, hozzáértő válasz ellentétben az előzőekkel. Aki azt írja hogy nem kivitelezhető, szerinted az ért hozzá? Azt most hagyjuk, hogy szabályos-e. De az is érdekes hogy szabályosan is megoldható-e. Egyébként a nagyobb villanyszámlát, csak példának írtam, ami egyáltalán nem érdekel, de nem tudom, hogy egyéb hatása lehet-e.
2022. aug. 1. 09:25
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

“Aki azt írja hogy nem kivitelezhető, szerinted az ért hozzá?”


Mivel látszik, hogy nem értesz hozzà, nem mentem bele olyan mélységig, mint 5-ös.


Nem is kell senkinek az én szintemen lenni, szerintem szakmunkás első osztályában tanítják, hogy automatát nem kapcsolunk párhuzamosan (ahogy relét sem), és nem lesz a 2 16-osból egy 32-es. Ugyanez érvényes akkor is, ha fogyasztásmérők is vannak, nyilván mindegyik előtt van egy automata, vagy olvadóbiztosító.


Egyáltalán ugyanarról a fázisról jön a két óra? (Azt sem írtad, hogy mit jelent az hogy “van 2 villanyórám”. Van a fiókban otthon, vagy ezek be vannak kötve? Feltételeztem az utóbbit)

2022. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Az elején írtam, hogy az árammérők utáni II kapcsolásról beszélek és azok hatásairól"


Akkor légyszíves olvasd vissza magadat, hogy mit írtál. A villanyórák párhuzamosan kötéséről kérdeztél. Én erre válaszoltam. Ebben nem a villanyóra UTÁNI párhuzamosításról van szó. Sajnálom, hogy nem voltam képes a kérdésedből gondolatolvasni azt, hogy mit szeretnél. Szóval előszöris azt a kérdést írd ki, amit kérdezni szeretnél, ne egy másikat. Akkor talán arra is tudunk válaszolni.

Ugyanakkor továbbra is: a megoldás, amit keresel, az a fázisbővítés. Ha erre (és csak erre!) neked 800 ezres ajánlatot adtak, akkor vagy bejövő kábelt is cserélni kell nagyon nagy távolságban, vagy nagy át akarnak verni.

Hatásnak pedig azt mondanám, hogy ellenőrizd a vezetékezést. Ha 16A-t kötöttek be eredetileg, akkor lehet, hogy a vezetékezés nem bír el 25A vagy 32A terhelést, akár átmenetileg sem. Jobb esetben csak melegszik a vezeték, főleg a kötések, (leg)rosszabb esetben leég a ház.

2022. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

8 ne is próbáld értelmezni. Rajzolja le mit akar.

2 órája van, feltehetőleg bekötve, én úgy értettem, utána mindkettőt rá akarja kötni egy fogysztóra ami 32-es betápot igényel, így tulajdonképpen párhuzamos a 2 óra és az automatái, feltéve, hogy ugyanaz a fázis. Valószínű igen, mert vagy 1-et vagy 3-at kötnek be.

Viszont ha 2 külön fázison lenne, akkor lenne itt szép csatt is.

2022. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

1. Ha teljesen otthon lennék nem kérdeznék

2. Csalás nélkül (de tudtommal szabálytalanul) csak az árammérők után lehetséges a párhuzamosítás.

3. Hidd el nem érdekel hogy mit tanítanak a szakmunkásképzőben, nem véletlenül nem kötelezőek már egyes kivételtől eltekintve a szabványok sem.

4. II-os kötéshez, az óra után nem tudom miért akarsz rajzot

5. Nem kell 32 A. Erre már kaptam egy reális választ, az 5-től hogy mire számíthatok, ha meglépem.

6. Nem csak kábelcsere, de óraáthelyezés is kellene.

2022. aug. 1. 10:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!