Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi olajradiátor javítására...

Régi olajradiátor javítására van esély? Kb. 20 éve volt bekapcsolva utoljára, aztán már nem működött.

Figyelt kérdés
Ha nem, mit érdemes vele kezdeni?

2022. szept. 6. 13:51
1 2
 1/17 Szirty ***** válasza:
69%

Én ellenőrizném hogy a fűtőszál szakadása miatt nem fűt, vagy a hőfok kapcsoló rossz, esetleg a vezeték/kötés van elégve, van-e benne olaj, stb.

Ennek tudatában tenném meg a következő lépést.

2022. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szakember... azért valószínűleg az olaj nem párolgott el, elég nehéz is.
2022. szept. 6. 15:04
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem hasznalnak 2 eves olajradiatort mert vannak hatekonyabb elektronos fűtőtestek
2022. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor ingyen elvihető?
2022. szept. 6. 15:26
 5/17 Szirty ***** válasza:
69%

"Nem vagyok szakember..."


Én csak válaszoltam a kérdésedre amennyire lehetett. A pontos válasz azonban a készülék állapotától függ mint azt leírtam.


"azért valószínűleg az olaj nem párolgott el..."


Tekintve hogy az olajokra nem jellemző a párolgás.

Szivárogni azonban tud! :)

2022. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3. 100%-os a hatásfoka. Ajánlanál jobbat?
2022. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#5 Nem szemrehányás volt, csak mentegetőzés :) Olajfoltot nem láttam alatta, és persze akkor sem, amikor elromlott régen. Nyilván nem párolog, viccnek szántam, bár az igaz, hogy visszaolvasva nem tűnik annak.
2022. szept. 6. 17:06
 8/17 Szirty ***** válasza:

Semmi gond.

Az kevéssé valószínű hogy ez a problémája, csak felsoroltam néhány lehetőséget ami eszembe jutott.


Volt már olyan hogy egy autóban az olajnyomás érzékelőt többször kicserélték, utána a kábeleket, csatlakozókat, mert nem volt olajnyomás. De nem nézték meg van-e benne olaj...

2022. szept. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy többnyire a legegyszerűbb a legvalószínűbb. Nincs olaj, benzin, áram...
2022. szept. 6. 17:44
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem "műkszik", akkor alighanem nem a betétekkel van baj (kipróbáltad minden betéttel külön?) Lehet, hogy utoljára bekapcsolva túlmelegedett, és kiugrott a biztonsági hőkapcsoló. Gondolom, van rajta hőfokszabályozó, az kattan, ha áttekered a környezeti hőmérséklet-tartományon?

Ami azt illeti, ha javításra kerül, én a csatlakozó vezetékét is kicseréltetném újra.

2022. szept. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!