Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Igaz, hogy a mosogatógép...

Igaz, hogy a mosogatógép kevesebb vizet használ? Én forró vízben elmosom az edényeket és lassú folyó vízzel leöblítem

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 14:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
80%

Igen, jóval kevesebbet fogyaszt.


De te is lemérheted, hogy ha pl. folyóvízben mosogatsz, akkor mennyit használsz el. Bedugod a dugót, és meglátod, pár tányér-pohár-edény alatt megtelik a 20 literes mosogatód.


A gép meg kb. 15 litert se fogyaszt, és 12 teljes terítéket elmosogat egyszerre.

2022. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

7: nem csak a mosogatószert kell nézni...


Sokkal kevesebb energia kell a 8-15 liter gépi víz felmelegítéséhez, mint a kézi 50-plusz-plusz literhez. Mert ugye kézzel se hidegvízben mosogatsz...

Többtényezős ez a kalkuláció.

2022. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

9: én évek óta a Müllerben kapható sajátmárkás Blink port használom.

A csomagolásra asszem 120 adag van ráírva, de sokszor feleannyit se teszek bele,mint a javasolt adag, mert pl. cask reggelizős bögre-kistányér-stb. van. Így akár egy fél évig is elég, és kerül az egész tán 1200 ft-ba.... Nincs 10 ft egy mosogatásnyi mennyiség.

2022. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

10: legfeljebb megvenni drágább...


Fenntartani már nem.

Leírtam az előbb.


És ahogy írod: a saját időd megfizethetetlen!

2022. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kb. 5 évvel ezelőtti kalkuláció. Nyilván az árak már mások, de szerintem az arányok nem változtak...


[link]

2022. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
81%

"Fenntartani már nem."

Egy literes mosogatógél 800 Ft, 90 db tabletta 3000 Ft.

Hagyjuk már.

2022. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
16: leírtam: 10 ft egy mosogatás a Blink mosogatóporral. De enyhe szennyezettség esetén elég belőle feleannyi is, akkor 5 ft.
2022. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy tipikusan a "savanyú a a szőlő" típusú emberek szokták szidni a gépet, mert nekik nem telik rá... vagy hajánál fogva előrángatott érvek miatt nem akarnak venni. :-D


Tapasztalat. Itt is, meg egyéb fórumokon is. :)

2022. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Itt is van egy kalkuláció..


[link]

2022. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%

Van az a kategória emberben, akinek minden ördögtől való ami kicsit is megkönnyíti a mindennapjait. Ha még az egy automatizált készülék ami árammal működik, na akkor az egyenesen eretnekségnek számít.


Hogy most ez valóban irigység, vagy csak a tudatlanságból ered ki tudja.

Egyébként mi is a mosogatógépben gyűjtjük a szennyes edényeket, aztán ha megtelik be van indítva és kész.

Egy hátránya van a mosogatógépnek, hogy teflonos, kadmiumozott, horganyozott, és ALU eszközöket/edényeket nem lehet beletenni.

Egyébként minden (anyagilag és tisztaság) szempontból hatékonyabb a kézi mosogatásnál.

2022. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!