Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Automata mosógép vezetékes...

Nagybikatok kérdése:

Automata mosógép vezetékes víz nélkül?mennyi vizet használ?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam most hirtelen hogy a padlásra helyezek egy 200 Literes hordót. Kútból feltöltöm.

Egy csapot teszek rá és megnyitom. A távozó vizet pedig elvezetem valahol. Megoldható?

Esetleg más ötlet?



2022. dec. 29. 14:51
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
69%

#7. Az pompás egy pompa lehet 😆

Pumpáról amúgy hallottál már?

2022. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
56%

Puffer tartálynak lehet értelme, de ha a szivattyú elbírja a mosógépet, akkor csak azért, minek kellene? A mosógép kinyitja a szelepét és addig hagyja nyitva, amíg be nem folyik a kellő mennyiségű víz. Utánal lép a programja következő sorára.

De ezt már tudnod kellene ha ilyenekben utazol. Szerintem.

Úgyhogy próbáld ki a mosógépet a szivattyúra kötve.

2022. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Olyan szivattyúm van ami ha bekapcsolom megy,ha kikapcsolom nem megy! Soha életemben nem csináltam még ilyet ezért kérem a segítségetek. De valószínűnek tartom hogy nem tenne jót a szivattyúnak ha akkor is menne ha a mosógép nem fogad már be több vizet
2022. dec. 29. 15:59
 14/45 anonim ***** válasza:
84%

"a mosógépben szivattyú szívja fel a vizet"

Biztos van olyan is. Mondjuk én még nem láttam. Kifelé nyomja szivattyú.


Meg kell próbálni kérdező. Valószinüleg elég lesz neki az a nyomás amit a kb 3 méteres szintkülönbség jelent.

Ha nem megy, akkor érdemes lehet beszerezni egy hidrofort.

[link]

Ez a szerkezet tud nyomást csinálni a rendszerbe.

Egy szűrőt azért én betennék a horgó és a gép közé, hogy ne jusson be a mosógépbe semmi komolyabb mechanikai szennyeződés.

2022. dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
17%
a kútból szívja egy búvárszivattyú/hidrofor te nagyon tudományos
2022. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Na akkor tisztázzuk.kell a padra tennem vagy nem?
2022. dec. 29. 16:07
 17/45 anonim ***** válasza:
66%

#16: Vegyél egy házi vízművet és szevasz. Vagy ha a már meglévő szivattyút akarod használni akkor kapni rá nyomáskapcsolót, ami leállítja, ha a mosógép szelepe lezár.


[link]

2022. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
66%
Fagymentes helyre egy házi vízmű és meg van oldva a kérdés. Nem kell hogy a padláson legyen, a pincéből is működik.
2022. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
54%

Nem véletlenül van feltüntetve a vízhálózat minimális (és maximélis) nyomása a mosógépek utasításában.


A gép NEM szívja a vizet, hanem megnyit egy szelepet, és a vízhálózat nyomása tölti fel. (Olyan hangja van, mint amikor megnyitod a csapot)


Leeresztéskor valóban van szivattyú, mivel valagogy "fel kell emelni" a vizet. (Ilyenkor hallani is a szivattyú motorját)

2022. dec. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám megmérni azt a nyomást amivel lejön a víz?gondolom ha több vizet engedek bele nagyobb a nyomás...
2022. dec. 29. 17:31
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!