Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Automata mosógép vezetékes...

Nagybikatok kérdése:

Automata mosógép vezetékes víz nélkül?mennyi vizet használ?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam most hirtelen hogy a padlásra helyezek egy 200 Literes hordót. Kútból feltöltöm.

Egy csapot teszek rá és megnyitom. A távozó vizet pedig elvezetem valahol. Megoldható?

Esetleg más ötlet?



2022. dec. 29. 14:51
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Azt én is úgy akartam. Egyébként is folyékony mosóport használunk
2022. dec. 30. 13:29
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

-Hogy mennyi vizet használ, ez függ a géptipustól, programtól, meg attól is hogy a ruha mennyi vizet szív magába. A legegyszerűbb tesztelni, figyelve hogy a tartály le ne ürüljön. (Ha szárazon megy a gép, akkor leéghetnek dolgok benne...).

-A víznyomás számítása: a hordóban a vízszint és a mosógép vízbecsatlakozása közötti függőleges távolság legyen jelölve h-val.

A p (hidrosztatikai) nyomás ekkor bar-ban:

p=h/10.

Tehát pl. ha h=4méter,akkor p=0,4bar.

Megj.:

Arra érdemes figyelni, hogy mosás közben a hordó vízszintje csökken, tehát h értéke is, amelyből nyomáscsökkenés adódik. Azaz ha a nyomás minimumára előirás van, akkor a tartályt olyan magason kell elhelyezni hogy ne tudjon h értéke egy minimumszint alá csökkeni, vagy a tartály vizpótlásáról kell gondoskodni.

-Vízkeménység: a vízlágyítás házi módszerekkel bonyolult. Javasolt a mosáshoz ecetet is használni (akár öblítő helyett vagy mellett) ez gátolja a vízkőképződést, ill. oldja azt a mosógép belsejében, szerkezetében.

2023. jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Ha a padláson lévő hordóba beszabok egy nagyobb darab 10cm vastagságú nikecelt arra sújt helyezek es körbefóliázom??? Nyomáson tud segíteni?
2023. jan. 4. 21:26
 34/45 anonim ***** válasza:

"Lehet hülyeséget írok, de ha csak 10 liter víz lenne benne úgy kevesebb lenne a nyomás. Nem?"

[link]

[link]

2023. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Valaki írta hogy nem, de a gorenje ezt írja:A mosógép vízhálózatra való csatlakoztatásakor ügyeljen

rá, hogy a készülékhez mellékelt csövet és tömítéseket

használja. A víznyomás 0,05 - 0,8 Mpa (0,5 - 8 bar) között kell

hogy legyen.

2023. jan. 5. 09:01
 36/45 anonim ***** válasza:

5 méteres vízoszlop alján 0,5 bar a nyomás. A mennyiség nem számít. Gyakorlatilag a hordozó vízszintje és a mosógép vízbekötése közötti magasság számít.

Amúgy egy házi vízművel tényleg botrányosan egyszerű lenne megoldani, mintsem hordóval bohóckodni.

2023. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Tudom, de a közelebbi kútban nem oda való a víz. Én sem szórakoznák ezzel, ha csak egy házi vízművel meg tudnám oldani. Jelenleg nem tudom. Ez az egyetlen megoldás jelenleg. Ez is úgy hogy egy hordóból szivaggyúznám fel a padlásra a vizet és onnan menne le a mosógépbe...mindjárt lemérem el tudom e érni az 5 métert. Mert ahogy olvastam az mostmár a minimum mindenhol
2023. jan. 5. 19:21
 38/45 anonim ***** válasza:

"Ez is úgy hogy egy hordóból szivaggyúznám fel a padlásra a vizet és onnan menne le a mosógépbe..."


A nyomás ezzel a magasságszámítós képlettel csak a szabad vízoszlopra érvényes. De ha a szivattyúd egy hordóból nyomja át a vizet egy másikba, ami zárt, csak a mosógép felé tud kimenni a víz belőle, és marad benne összenyomható légréteg, akkor létrejön a kívánt nyomás akár a pincéből is, nem kell felemelni. Ez csinálja a házi vízmű is. Akár egy régi szódásballonból is össze lehet hozni. Egy nyomáskapcsoló kell hozzá ás már készen is van.

2023. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

[link]



Ez megfelelne egy sima búvárszivattyúhoz?

2023. jan. 6. 07:37
 40/45 anonim ***** válasza:

A házi vízmű szívó ágát a hordóba is lógathatod. Csak a szárazonfutás elkerülésére kell ügyelned. Ilyen esetben a hordó bárhol lehet, akár a pincében is.

Ahhoz hogy a mosógép vízszelepe rendesen, megbízhatóan működjön a hordót legalább 7-8 méter magasra kell tenni.

2023. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!