Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Csattog/zörög a mosógép...

DAni0729 kérdése:

Csattog/zörög a mosógép centrifuga közben, hirtelen. Mitől lehet? Ha tovább használom így, lehet hogy kijár belőle magától ami zörög?

Figyelt kérdés

Olyan hangja van konkrétan mintha hirtelen egy marék legót szórtam volna a dobba (szerintem nem fém fémen csattog) csak centrifuga közben, amikor nagyon pörög. Ami még furi, hogy hirtelen kezd rá, nem fokozatosan.

Mikor először hallottam leállítottam egyből, leengedtem a vizet és a szűrőben műanyag fülek voltak. Pont olyanok, mint az első indítás után, szóval azt hittem azok zörögtek csak és ahogy lepörgött a gép kijutottak. Kiszedtem, újraindítottam és megint ugyanaz történt, a szűrőben viszont most nem volt semmi. Másodjára a gép mellett vártam és annyit sikerült megállapítani, hogy a dobon kívülről jön a hang, nem benne csapkod valami. Azért leellenőriztem hogy a ruhák közt van-e valami ami zörög



2022. dec. 29. 21:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem: kipakolva megmozgattam a dobot, nem kopog, nem lötyög, simán forog
2022. dec. 29. 21:26
 2/6 anonim válasza:
Egy időben nálam is zörgött de szintén csak centrifuga közben,majd volt hogy 1-2 alkalommal csendbe volt útana ujra kezdte és leszakadt a dob..
2022. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Új a gép?
2022. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gép kb 1 éves, heti 2-3x használjuk. Leszedtem a felső és a hátsó burkolatokat, amennyire meg tudtam állapítani minden rendben. (Függesztők, csillapítók, motor, szíjhajtás, csapágyak, stb.)

Most lefuttattam egy centrifugát max fordulaton, üresen, minden rendben látszólag.

Következő teszt: visszarakom a (vizes) ruhákat amiken nincs semmi ami csattoghat, majd írok ide hogy mi lett.

Btw gépészmérnök vagyok, de mosógéppel nincs semmi tapasztalatom.

2022. dec. 29. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Garis gépet kár volt megbontani
2022. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a konstruktív választ, de nem csináltam semmi olyat ami garivesztést okozna. Mellesleg sokat érek a garival dec.29 éjjel.


Feleségem apró fémcsengettyűkkel televarrt karácsonyi pólója okozta a kegyetlen zörgést ahogy a műanyag bordáknak csapódott, szóval ha idetévedtél hasonló probléma miatt, kezdésnek nézd át mégegyszer a ruhákat hogy van-e olyan ami okozhatja az adott hangot.

2022. dec. 29. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!