Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hol érdemes külföldön elektrom...

Hol érdemes külföldön elektromos gépeket venni?

Figyelt kérdés

Az unokámnak kellene egy lakást berendezni, kellene neki minden, mert üres az egész, de olyan elképesztő drága itthon minden, hogy szerintem külföldről érdemes lenne behozni.

Sütőt, mosó-szárítógépet, hűtőt, mosogatót, tűzhelyet, TV-t, ilyesmiket, mindent.

Van esetleg webshop, ahonnan érdemes, Szlovákiából, esetleg máshonnan, ahonnan ide is szállítják, vagy ki kell menni Bécsbe egy mikrobusszal és behozni, mint a rendszerváltáskor?

Még úgy is sok százezer Ft-ot meg lehetne spórolni, mert ahogy észreveszem, itthon minden a duplája, vagy legalább másfélszerese az áruknak, mint kint.

Van euróm, de be is lehet váltani Forintot is.

Garancia nem feltétlenül érdekel, még soha nem romlott el semmim garanciaidőn belül.

Tud valaki egy jó tippet?



#külföldi vásárlás #műszaki bevásárlás #Drágaság.
2023. jan. 5. 15:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az alábbi megjegyzéseim vannak:

1. Amiket felsoroltál (emag, MediaMarkt) a legdrábább üzletek közé tartoznak. Tipikusan azok, amelyek az eszement reklámaikkal hülyére veszik a jónépet. Nem egyszer észrevettem, hogy általában 30-40%-al drágábban árulnak, de már 3x-os árral is találkoztam.

2. Az üzletben vásárlás gyakran drágább mintha online rendelnél. Azaz ugyanaz az áruház, ha személyesen bemész, megveszed, ez drágább mintha otthonról a fotelból megrendelnéd. Számomra is érthetetlen (nem fordítva kéne lennie?!) de ez van.

Sőt mi több, ha személyesen veszed, esetleg a szállítási költség is magasabb.

3. Mi vidékre Budapestről rendeltünk 2éve egy márkaszaküzletből hűtőszekrényt, még a szállítási költség is olcsóbb volt mint itt helyben vétel esetén,ezt abból tudom hogy először egyébként helyben vettünk, aztán 2hónap után a Zanussi beadta a kulcsot, de ez egy másik történet...

4.Az általánosságban nem igaz, hogy külföldön olcsóbb, bár ki tudja majd ilyen világ is jöhet még, semmi sincs kizárva. Inkább ugyanannyi. Ugye szinte minden a kínai csinál, az országok ugyanannyiért veszik. Persze ettől még az osztráknak persze hogy olcsóbb, mert 5x annyi náluk a bérezés...

5.Van egy arukereso, meg argep nevű gyűjtőoldal, az elvileg megkeresi hogy hol a legolcsóbb az áru. De nem mindig jó ez sem, mert néha szoktam találni mégolcsóbbat is. Valószinüleg a reklámosok, emag-fajták lefizetik ezeket is, hogy az övékét rakja be az elejére...

6.Én azt javaslom amúgy, fokozatosan szerezzetek be mindent. Kezdjétek a legszükségesebbel, aztán hónapról-hónapra majd mindig vesztek valamit, mert minek ez a nagy rohanás...

2023. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy pont az árukeresőn nézegettem már novemberben az árakat, mert akkor már körvonalazódott a lakásvásárlás és például egy gáztűzhely 80-90 ezer körül kezdődött, ez mára 120-140 ezerre avanzsált.

Pedig azóta a Forint árfolyama 400 alá ment az Euróval szemben, vagyis inkább csökkennie kellett volna az akkori áraknak, de nem ez történt.

Nézegetni szoktam mindent a neten, csak vásárolni nem, szeretem rendesen megnézni, mit veszek.

2023. jan. 8. 01:29
 13/14 anonim ***** válasza:

"2. Az üzletben vásárlás gyakran drágább mintha online rendelnél. Azaz ugyanaz az áruház, ha személyesen bemész, megveszed, ez drágább mintha otthonról a fotelból megrendelnéd. Számomra is érthetetlen (nem fordítva kéne lennie?!) de ez van."

Ez azért van, mert egy áruháznak a látogató vásárló vendégek miatt rengeteg olyan jogszabálynak meg kell felelnie, amik egy raktárnál nincsenek, eladókat kell tartani, képezni, raktárkészletet kell tartani, ami eleve milliárdos tétel. Egy online webshop általában egy 10-100 nm-es iroda, a dolgozó a legtöbb termékükről nem is hallott, legfeljebb a listában látta a nevét. Ha kapnak rendelést, akkor már a rendelést is tovább küldi egy másik cégnek, ami ténylegesen foglalkozik a raktározással, ők csomagolják és postázzák a vevőnek. Már az is ritka, hogy berendelik maguknak a terméket, átcsomagolják és ők adják postára a vevőnek.

2023. jan. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 Ezt én értem, de akkor ebből az következik hogy az az áruház, amelyik online olcsóbban árul, lényegében azon dolgozik hogy önmaguk zsugorodjanak össze egy kis irodára, hiszen a vevőket arra ösztönzik hogy maradjanak otthon, és otthonról rendeljenek.

Ezt én azért nem tartom életszerűnek, hiszen a meglévő szakmai hozzáértés is egy idő után elvész és nem tudnak műszaki információt adni az érdeklődőknek. Emiatt én pl. ha online vásárolok, mindig megnézem a lap alján a "kapcsolatok" fülön hogy van-e és hol szaküzlet. Ha nincs szaküzlet, nem vásárolok náluk online sem, vagy legfeljebb akkor ha ismerem jól a terméket, mert mondjuk megnéztem előzőleg a praktikerben...

Sajnos a hozzáértés és a szakmai ismeretek teljes hiányával online webshop esetén már én is szembeütköztem. Ez konkrétan egy asztali fúrógép esete volt, e-mailben feltettem 5 egyszerű kérdést.

A válasz az volt, hogy bemásolták a kérdéseimet, és mindegyik alá odaírták hogy

"nem tudjuk".

Megjegyzem, a termék oldalán még egy műszaki paraméter rossz értéke is ordított. Szóval nemcsak szakmailag voltak teljesen sötétek, a gyártó adatlapján szereplő számokat sem tudták helyesen kimásolni...

2023. jan. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!