Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért veri le a biztosítékot...

Miért veri le a biztosítékot a bojler? Bővebben lent!?

Figyelt kérdés

Az utolsó két napban arra lettünk figyelmesek, hogy lecsapja a biztosítékot a bojler. Viszont ami érdekes, hogy csak éjjel verte le eddig mindkétszer.

Ami fontos, hogy 2 éves bojlerről van szó. Máris vízköves lenne?


Érdekes, hogy mikor bedugjuk, akkor fűt, majd éjjel vagy hajnalban veri le csak.


Arra gondoltam, hogy vízköves lehet a fűtőszál, és éjjel éri el a maximum hőfokot a bojler, és akkor túl sokat fogyaszt. Ez lehetséges?


Ami fontos, hogy 2 éves bojlerről van szó. Máris vízköves lenne?


Bár érdekes, hogy tegnap egyszer lekapcsolt, miután bedugtuk. Szóval ez tök érdekes.



2023. febr. 26. 15:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már soha nem lehet biztos az ember, hogy nem FI-reléről beszéltek, miután ezt néha összekeverik az emberek.
2023. febr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Zzzoli ***** válasza:
100%

Mindenképpen műszaki hibás a készülék, nem szimplán vízköves.

Egyébként folyamatos a teljesítményfelvétel a felfűtési ciklus alatt.

A fűtőszál testzárlata miatt fordul elő a leggyakrabban ez a hiba, de természetesen más egyéb helyen is keletkezhet zárlat.

Szakember nézze át!

2023. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Zzzoli ***** válasza:
83%

Igen, ahogy az előttem szóló is írja, azt azért leírhattad volna hogy egy kismegszakítót, vagy egy FI relét ver le.

A FI relé lemehet a nedvességen föld felé átszivárgó áram miatt is, de ez sem természetes, az összes sarunak, csatlakozónak száraznak kell lennie.

Amennyiben szivárog valahol az a bojler, ami érintheti az elektromos részeket, azt is meg kell szüntetni.

2023. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat, a relét. Én is sokszor reflexből írom rosszul

:D


Ha zárlatos, akkor nem az lenne, hogy fel se bírnám kapcsolni a relét, és rögtön leverné?

2023. febr. 26. 16:04
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Megbontás nélkül nincs értelme találgatni. Találkoztam már olyannal, hogy szétnyílt a fütőszál, meg olyannal is, hogy a vezetékek szigetelése olvadt meg.

Vízkövesedés, meg felhasználásfüggő. ha sokat használjátok a melegvizet, akkor hamarabb megtellik, de itt inkább az elektromos oldallal van gond.

2023. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Egyébként nem tudom, hogy kismegszakító, vagy relé, mert most költöztünk ide, először nyúltam a szekrénybe, nem értek hozzá.


A lényeg, hogy visszakapcsoljuk, fűt, aztán leveri, ha úgy akarja.

De pl tegnap fűtött órákon keresztül. És csak hajnalban verte le.

2023. febr. 26. 16:07
 7/23 anonim ***** válasza:
34%

Bojlert első körben át kéne nézetni egy hozzáértővel. Egyébként 2 év alatt simán tele lehet vízkővel. Én évente vízkőtlenítem a bojleremet és egy 20 literes vödör szinte tele szokott lenni.


Én a helyedben megnézetném ha még van rá garancia (bár nem hiszem) akkor mindenképp a szakszervízzel vedd fel a kapcsolatot.

2023. febr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ha zárlatos, akkor nem az lenne, hogy fel se bírnám kapcsolni a relét, és rögtön leverné?"

Lehet csak akkor áll elő a zárlat amikor átmelegszik.

Vízkőtől nem ver le semmit.


Sokkal egyszerűbb lenne ha lefényképeznéd mi kapcsol le.

2023. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Szirty ***** válasza:
100%

A vízkő nem csinál ilyen jelenséget.

Ám egy repedt fűtőbetét amibe beleszivárgott a víz annál inkább.


Azt írod dugdosod... tehát dugvillával csatlakozik?

Dugd be fordítva és nézd meg akkor mi történik.

Mihamarabb csináltasd meg szakemberrel. Valószínűleg fűtőbetétet kell cserélni.


A FI relét onnan ismered meg hogy a kallantyúja mellett (ami lekapcsolódik) van rajta egy teszt gomb is és általában dupla olyan széles mint a közönséges kismegszakító.

2023. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

A vízkő itt nagyon beragadt egyeseknek.

Egy másik kérdést is emiatt engedtem el. Ahol azt bizonygatták hogy vízkövesen többet fogyaszt, mert nem fért bele az agyukba, hogy ami energia bement, az csak és kizárólag a víz melegítésére fordítódott, tehát ha 100 liter víz hőmérsékletét kellet 40 fokkal megemelni, akkor ahho annyi energia kellett, mint a hőmérsékletváltozás szorozva a víz fajhőjével. A vízkő nem szerepel a képletben. Ha vízköves, lassabban fűt fel, mert a vízkő valamennyire szigetel (legalább annyira, mint egy natúr kőfalú ház, muhaha), viszont mivel szigetel, a fűtőszál nem 100-120 fokos lesz, hanem akár 300-350 fokos, és így a hosszabb fűtési időt a másfél-kétszeresére nőtt fűtőbetét ellenállás kompenzálja, tehát egyáltalán nem fogyaszt többet.

Ha érdekel az önérzettel és nagy arccal kombinált teljes műszaki sötétség, olvasd el a témát, érdemes.

2023. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!