Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért veri le a biztosítékot...

Miért veri le a biztosítékot a bojler? Bővebben lent!?

Figyelt kérdés

Az utolsó két napban arra lettünk figyelmesek, hogy lecsapja a biztosítékot a bojler. Viszont ami érdekes, hogy csak éjjel verte le eddig mindkétszer.

Ami fontos, hogy 2 éves bojlerről van szó. Máris vízköves lenne?


Érdekes, hogy mikor bedugjuk, akkor fűt, majd éjjel vagy hajnalban veri le csak.


Arra gondoltam, hogy vízköves lehet a fűtőszál, és éjjel éri el a maximum hőfokot a bojler, és akkor túl sokat fogyaszt. Ez lehetséges?


Ami fontos, hogy 2 éves bojlerről van szó. Máris vízköves lenne?


Bár érdekes, hogy tegnap egyszer lekapcsolt, miután bedugtuk. Szóval ez tök érdekes.



2023. febr. 26. 15:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
10-es senkit nem érdekel a nyomorod és semmi köze annak a témának ehhez.
2023. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 qkker1 ***** válasza:
Sokminden okozhatja, hívj egy villanyszerelőt!
2023. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%

"10-es senkit nem érdekel a nyomorod és semmi köze annak a témának ehhez."

Hát dehogynem, négyen is vízköveznek előtte.

2023. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 NTBS ***** válasza:
61%
Szerintem hívj egy szakembert.
2023. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%

Korábbi években, amikor gyakrabban látogattam ezt az oldalt, többen beszámoltak hasonló problémáról. Rejtélyes lekapcsolások, de mindig csak hajnalhasadáskor. Vagy hasonlók. De amúgy meg működik.

Viszont akkoriban még nem gyanakodtam, hogy összekeveri az ember a FI-relével. Elhittem neki, hogy kisautomata, így én is abban gondolkodtam. Úgy viszont nem oldódtak fel a rejtélyek.

Ha FI-relé, úgy talán érthetőbb valamivel

2023. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy hogy mi okozza, az nem segít rajta ha mesélünk neked a hibalehetőségekről. Mert ha már integritásában sérült a fűtőszál, vagy testel, nem fog begyógyulni. Az is lehet, hogy a tartály tömítettség hiba, amikor megmelegszik, hajlamosabb meglágyulni a tömítés, a nyomás is megnő némileg melegen (amennyit a biztonsági szelep enged), és könnyezhet, ami az elekromos részekbe időnként becsöppen.

Vagy bármi, esetleg akármi.

Mivel a kérdező nem ért hozzá, kell valaki aki látott már bojlert szétszedve. Az előny, ha össze is tudja rakni. Sőt, ha közben meg is tudja találni a hibát, az az igazi.

Sajnos a hibák nem mindig vannak vastag piros karikával megjelölve, van amikor meg kell szenvedni érte. De nem is egy ördöglakatról van szó, aki ért egy kicsit a villamossághoz, annak ez ujjgyakorlat.

Szétszedés előtt ajánlott utánanézni, hogy hol lehet hozzá alkatrész beszerezni, és lehetőleg nyitvatartási időben elérni. Mert mondjuk egy péntek délutáni szétszerelés nem a legszerencsésebb, ha a legközelebbi üzlet hétfőn nyit, a következő meg két megyével odébb van.

Tömítést mindenesetre ettől függetlenül érdemes cserélni, mert meg elég elkeserítő tud lenni, amikor órákig dolgozik rajta az ember, és utána még ráadásul ereszt is, hiába jó még a tömítés ránézésre.

2023. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kommentet!


Most az van, hogy délután 5-kor bedugtam, azóta fűt, probléma nélkül. Nem csapta le még.


Kíváncsi vagyok, hogy reggelre lecsapja-e.

2023. febr. 27. 00:00
 18/23 Szirty ***** válasza:
72%
Kipróbáltad amit javasoltam?
2023. febr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
42%

"Szétszedés előtt ajánlott utánanézni, hogy hol lehet hozzá alkatrész beszerezni, és lehetőleg nyitvatartási időben elérni. Mert mondjuk egy péntek délutáni szétszerelés nem a legszerencsésebb, ha a legközelebbi üzlet hétfőn nyit, a következő meg két megyével odébb van."

Sőt, az újonnan beszerzett fűtőbetétet ellenőrizni sem árt. Én egyszer 3 napon belül kétszer szedtem szét a bojlert. :D Nem akartam először elhinni, hogy szakadt az új betét, de az volt. :D

2023. febr. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Mindenképp szerelőt hívunk, csak érdekességképpen írom le. Mert nagyon érdekes. :D


Utánanéztem a dolgoknak, kicsit felvilágosítottam magam.


A FI-relé kapcsol le mindig. Szóval elviekben testzárlat van a bojlerben.


Viszont vannak érdekes dolgok.


A bojlernek van egy külön konnektora, ami egy külön kör. Teljesen saját kismegszakítója is van. Kipróbáltuk, hogy csak azt hagyjuk felkapcsolva plusz a FI-relét. Levágta. Még azt is kipróbáltuk, hogy egy hosszabbítóval hoztunk áramot egy másik fürdőszobai konnektorról. A fürdőszobai dolgok megint egy másik kismegszakítón vannak. Ott is leverte. Már biztosra vettem, hogy a bojler a hibás. VISZONT!


Átdugtam egy harmadik konnektorba, ami szintén a fürdőszobai körön van. És ezen meg nem vágta le. Tehát a fürdőszobában az egyik konnektorba dugva levágja a FI-relét, de egy másikba dugva nem. Pedig teljesen ugyanaz a kör, ugyanaz a kismegszakító.

Ezt hogy??


Összegezve:


A bojler levágja a FI-relét akkor, ha csak a bojler kismegszakítója van felkapcsolva. És levágja akkor is a FI-relét, ha csak a fürdőszobai kismegszakító van felkapcsolva, DE csak az egyik konnektorban.


WTF? :D

2023. márc. 2. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!