Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy 3 fazisu kapcsoloba 3...

Egy 3 fazisu kapcsoloba 3 fazis közös nullaval van bekötve. Mosogepnek es szaritogepnek ebböl kiepitettem kulön kulön vezetekröl kulön kulön az az 1-1 konnektort. De a nullik egy es ugyan az ami egy csokival oldottam meg. Lehet ebböl barmi problema?

Figyelt kérdés

3 fazis 3 kulön biztositek de csak egy nulla amit csokival 2 nulla egyhelyen az elmenö 1 nulla kötöttem össze.

Lehet ennek a közeljövöben parmi problemaja?

Azert oldottam meg igy mert egy 10A bizti nem birta a mosogepet es szaritogepet egyszerre.

Valaszokat köszönöm



2023. márc. 26. 09:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
48%

Ha úgy szerelsz villanyt ahogy írsz, akkor jobb ha beszerzel néhány porral oltót!

Most fogd magad, gondold át mit szeretnél kérdezni és szépen lassan, részletesen, érthetően írd le hogy mit csináltál. Ez a verbális ámokfutás értelmezhetetlen!

2023. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Szirty ***** válasza:
81%
Ha te is annyira érted amit csináltál mint én azt amit leírtál, akkor ebből bizony lehet baj...
2023. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Ugy ertem.

Biztositoszekrenytöl megy a mosokonyhaba egy ipari kapcsoloba 3 fazis.

Ezt a 3 fazist ellehet osztani 3 kulönbözö 230 fazisra, na ebböl 2 konnektort epitettem ki 1 fazis 1 konnektor masik fazis masik konnektor.

Földeles ugyanoda kötve es a nulla is ugyan oda kötve.

Kerdes ha mind a 2 fazisnak ugyan az a nullaja, lehet belöle gond?

2023. márc. 26. 10:17
 4/33 anonim ***** válasza:
33%
Effig is ugyanaz volt a nulla mielőtt hozzákezdtél.
2023. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem tökéletesen érthető volt előszörre is.

Szabálytalan a szerelés így még, miután ha egy háromfázisú rendszerről ágazol le egyfázisú áramkörökre, akkor a leágazásoknál kell kiépíteni leválasztási lehetőségeket az egyfázisú áramköröknek.

Amúgy 3 fázis esetén a nullavezetőn nem a fázisáramok egyszerű összege halad, így a nulla túlterhelése csak egészen spéci esetekben fordul elő. szokásos készülékeknél nem.

2023. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
61%
Kell a három dimenziós látás ahhoz hogy az ember megértse!
2023. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

A 3 fazis egy alapbol 3 fazisra osztott kapcsoloba megy amit ertelemszeruen nem lehet hasznalni 400V mert nem ipari dugalj, csak 3 fazis van bekötve egy trafoba.

A trafo tetejen 3 fazis fogado aljan 3 fazis elmenö. Jobbrol föld, es balrol nulla.

Mind 3 fazisnak kulön biztositeka van.

En ezt 2 kabellal 2 kulon konnektorra osztottam, tehat 1 fazis 1 konnektor masik fazis masik konnektor, 3. Fazis nincs hasznalatban.

Földelest a földelesekhez.

Nullakat a nullakal egybe csokiztam,

Kerdes meg mindig, 2 nulla van rakötve a biztositektablahoz elmeno nullara, ez lehet gond?

2023. márc. 26. 11:26
 8/33 A kérdező kommentje:
Eddig egy fazis hasznalt 1 nullat most 2 fazis hasznal 1 nullat.
2023. márc. 26. 11:28
 9/33 anonim ***** válasza:
50%

"Kerdes meg mindig"

A válasz meg már előtte meg lett adva, magyar nyelven, szokásos betűkészlettel:

Amúgy 3 fázis esetén a nullavezetőn nem a fázisáramok egyszerű összege halad, így a nulla túlterhelése csak egészen spéci esetekben fordul elő. szokásos készülékeknél nem.

2023. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
9 (2023.03.26 11:51): csak ez ma már nem igaz. Ez egészen addig volt igaz ameddig csak motorok, és tisztán ohmikus fogyasztók voltak 3fázisra kötve. Amióta a "szokásos készülékekben" kapcsoló üzemű táp, AC-DC konverter, frekvencia váltó stb. (ld. mosógép, szárítógép) van nem fog a null áram csökkeni mert nem képes rá. A kapcsoló üzemű táp sajátossága, hogy az áramkör csak rövid ideig záródik (ameddig a fojtón keresztül a kondi feltölt) és az idő többi részében nincs zárva, ezért a nulla vezetőben egy nem szinuszos jelentős áram fog folyni (akár a fázis áram többszöröse is). Nem egy helyen ki lehet mérni. Nem egy helyen okoz zavart.
2023. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!