Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy 3 fazisu kapcsoloba 3...

Egy 3 fazisu kapcsoloba 3 fazis közös nullaval van bekötve. Mosogepnek es szaritogepnek ebböl kiepitettem kulön kulön vezetekröl kulön kulön az az 1-1 konnektort. De a nullik egy es ugyan az ami egy csokival oldottam meg. Lehet ebböl barmi problema?

Figyelt kérdés

3 fazis 3 kulön biztositek de csak egy nulla amit csokival 2 nulla egyhelyen az elmenö 1 nulla kötöttem össze.

Lehet ennek a közeljövöben parmi problemaja?

Azert oldottam meg igy mert egy 10A bizti nem birta a mosogepet es szaritogepet egyszerre.

Valaszokat köszönöm



2023. márc. 26. 09:28
1 2 3 4
 11/33 Szirty ***** válasza:

"Szerintem tökéletesen érthető volt előszörre is."


Igen. Főleg ez a része:


"3 fazis 3 kulön biztositek de csak egy nulla amit csokival 2 nulla egyhelyen az elmenö 1 nulla kötöttem össze."


A napnál is világosabb. Tankönyvekben is így van.

2023. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Kérdező: minden attól függ, hogy milyen a nulla vezető keresztmetszete az órától addig a pontig ahol szétágaztatod. Ha ez megvan a fáziskeresztmetszet 2x akkor közösítheted, ha nincs meg akkor ezt így nem teheted meg. Egy darab háromfázisú leágazásnak használhatod. Még egy esetben használhatod így, ha a fázisáramban lévő védelmi készülék névleges áramát úgy határozod meg, hogy az a nulla vezető keresztmetszetének a fele legyen.


Azaz pl. van egy 5x2,5mm2-es kábeled. Ebben a fázis vezető és a nulla vezető is 2,5mm2-es. Ebben az esetben max. 10A-es védelmet tehetsz fel, mert a nulla vezető fél keresztmetszete 2,5/2=1,25->1 /mert ez az alatta lévő szabványos fokozat/ és az 1-es kábel max. 10A-re biztosítható.


Ha pl. 5x6-os a kábeled, akkor mehet a 16A-es védelem az elejére, mert 6/2=3->2,5 és a 2,5-esre a 16A-es védelem megfelelő.


A fenti megoldástól még nem lesz szabványos, de legalább nem fog rád gyulladni a ház... /várhatóan, de ha nagyon szerencsétlen a helyzet még így is lehet rendellenes melegedés a nulla vezetőben/.

2023. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Jézusmária! Ez a #12 egy nullát ért a 3 fázishoz. De az magában nem baj, Sok birkapásztor van, aki nem ért hozzá. Csak a bölcsebbje nem ugatozik hülyeségeket.
2023. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

"A napnál is világosabb. Tankönyvekben is így van."

Tankönyvekben nem így van, de aki akarja, érti.

2023. márc. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Szirty ***** válasza:

" aki akarja, érti."


Igen. A gond éppen ez! Mindenki úgy érti ahogy akarja.

2023. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Megyek beszélek a pappal, hogy mondjon misét a hülyékért!
2023. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
#15 aki akarja, érti. Már ezt sem érted. :D
2023. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Szirty ***** válasza:

" Már ezt sem érted"


Te nem érted azt hogy ha egy kérdés annak pontatlan, rossz vagy hiányos megfogalmazása miatt többféleképpen is érthető akkor az probléma.

Az lenne a minimum hogy a kérdésbe legalább egy pici energiát fektessenek bele hogy lehetőleg egyértelmű legyen.

2023. márc. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Sajnalom hogy ekkora polgarhaborut sikerult elinditanom egy egyszeru kerdessel.


A 3 fazis 1 nulla 1 föld 2.5mm2 kabel erkezik a trafoba

Ebböl kivezetett 1.5mm2 kabel megy tovabb a konektorokhoz.

A 2db 1.5mm2 nulla vezeteke csokin keresztul kapcsolodik a 2.5mm2 vezetekhez

2023. márc. 26. 20:38
 20/33 anonim ***** válasza:

Én értettem az elején is, mit írtál.

Más meg a végén is ragaszkodik hozzá, hogy nem érti. :D

2023. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!