Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép mágnesszelep hiba?...

Mosógép mágnesszelep hiba? Javítható vagy csere?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 15 éves Whirlpool AWE mosógépem, panellakás 10. emeletei fürdőszobában. Ha ugyan erről a fővezetékről táplált szomszéd hirtelen átváltja a kádnál a csapot a zuhanyrózsára, vagy fordítva, akkor a víznyomás változástól "köp" egyet a mosógép mosószer addagoló fúvókája.


Jól sejtem, hogy a mágnesszelepet feszítő rugó fáradása vagy/és a szelepház, szeleptányér vízkövesedése, szennyeződése okozza? Érdemes tisztítani vagy egyből csere?



2023. szept. 6. 07:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Első körben szed szét és takarítsd ki. Nem szokott ezekben túl erős rugó lenni, mert inkább úgy van kialakítva, hogy a víznyomás szorítja oda a szeleptányért.
2023. szept. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Zárd el a sarokszelepet és csak mosáskor nyisd ki.

Én alapból mindig elzárom, nem akarok leáztatni senkit.

2023. szept. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
33%

Megint a szokásos jelen idejű fogalmazás, amikor tényeket kapunk, előzményt nem ismerünk.

Egyszer csak így lett, használtan lett odatéve a gép stb.

15 éve ez van, csak nézzük azóta.

Ezek a háztartási gépes mágnesszelepek nagyon alacsony nyomásra nem is zárnak általában. Például átfolyik rajta a víz, ja csak úgy csorgatom. A nyomás zárja le.

2023. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
átfolyik rajta a víz, ha csak úgy csorgatom
2023. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kb. 6 eve hasznalom en a gepet, olyan

4 eve vettem eszre eloszor. De olyan ritkan (2 havonta egyszer) latok vizcseppet a zuhanyfuggonyon vagy a jarolap kozepen, hogy nem tulajdonitottam neki jelentoseget, mivel sehol sem tapasztaltam vizfolyast vagy beazast, illetve a mosogep fedele is csak mosas utani 2 napban van nyitva. Talan meg attol is fugg, hogy ki hogyan hasznalja a zuhany valtot, mert volt egy bo ev amig egyaltalan nem volt viznyom. Par hete volt furdoszoba felujitas a 7. emeleten, azota mar ketszer is lattam foltot a fuggonyon. Lehet hogy csaptelepet csereltek, vagy az uj lako gyorsabban nyomja a valto gombot.


Ma reggel pont lattam, hogy mi tortenik.


Mindenkepp kitakaritom, koszonom az infot. Ha nem oldodik meg, akkor elzarom a csapot a mosogep mogott.

2023. szept. 6. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!