Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az imént számítógépeztem...

Az imént számítógépeztem (nincs tudtommal baja), nem ment semmi extra fogyasztó (pl. klíma), nem kapcsoltam be semmit és hirtelen elment a teljes lakásban az áram. A lépcsőházban a villanyóra volt lekapcsolódva, mi lehetett ez és mi várható?

Figyelt kérdés
Panellakás, digitális villanyóra kb. egy éve cserélve, ilyen még sosem volt... mennyire aggódjak? Most éjjel pont szükséges lenne a klíma, be merjem kapcsolni? (Annak sincs baja, de nem is ment.)
2023. szept. 9. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami zárlatos, azt úgyis észreveszed, mert megint leveri a biztosítékot. Kapcsolj vissza nyugodtan.
2023. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a zárlatos vízforralóval jártam így. Nem is gyanakodtam rá, mivel csak bedugva volt épp használva nem, de mikor mindent átnéztem, ami áram alatt volt, láttam, hogy kicsit folyt belőle a víz, ez okozott zárlatot.
2023. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tényleg az volt a furcsa, hogy semmi nem ment ami ezt indokolná, és ilyen utoljára úgy 3 éve volt a régi villanyórával, de akkor egyszerre ment a klíma és a villanysütő, mikor utóbbit bekapcsoltam jött a bumm, azóta egyszerre ilyet nem csinálok, nyilván egy panellakásban oda kell figyelni. (Anno is a lentit csapta le, a lakásban nem, és most sem ez történt.) A szórakozó szomszédot kizárnám, de 100%-ig nyilván nem lehet, egyébként pont lenn volt a nő...Most csak a PC ment, meg a hűtő, semmi extra... Visszakapcsoltam, most oké. A hűtőt néztem, először azt hittem elszállt de nem, az is 3 éves megkímélt. A PC okozhatta? Nem mai csirke teljesen, de ki van tisztítva és most lett átnézetve tavasszal. Van jópár HDD rádugva. A táppal tudtommal nincs problem. Na most éjjel félek benyomni a klímát, de sajnos mivel felső szint már kell a 27 fokban, csak az alváshoz szoktam mert különben nem tudnék. Van esélye, hogy ez ismétlődik? Ha pedig random oka volt, mégis mi lehet? Az óránál lehet gond? Köszönöm
2023. szept. 9. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valami hülyegyerek nyomta le a biztosítékot.
2023. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi a valószínűsége a mérőnél lévő megszakító hibájának, pláne, hogy új. PC táp okozhat zárlatot, nálam is volt ilyen, az egész házban elszállt a delej a PC táp miatt. Vizsgálódás nélkül nem lehet diagnózist felállítani. Ha ismétlődik, villanyász beavatkozása kell.
2023. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
OK, bár remélem nem fog...
2023. szept. 9. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!