Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Háztartási kompresszor?

Háztartási kompresszor?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata (aki valóban használt is már ilyesmit) háztartási sűrített levegős kompresszorhoz?

Elektronikai cuccokhoz kellene.

Valami kissebb teljesítményű hogy PS-ből, PC-ből ès laptopból kifújkálni a port.

Akkus nyilván előnyben, de van itthon hosszabìtó szóval az se baj ha kábeles.

Rákeresni èn is tudok de sosem használtam ilyesmit, nem tudom melyik márka vagy bolt lenne elèggè megbízható.

Előre is köszönöm.


2023. szept. 26. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Porszívó-porfúvó ?
2023. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%

Hosszas tépelődés után ilyent rendeltem múlt héten:

[link]

Kompresszoron gondolkodtam, de 100 literes alattit nem akarok megvenni, mert azok a kis semmirekellő 10-20 literesek semmire nem valóak.

Úgyhogy maradt a porfújó.

Gyakorlatilag egy porszívó motor van benne. Tök jó. Nagyot fúj. Számítógép takarításához bőven elég. A ventillátorokat le kell fogni, mert letépi a forgórészüket.

De minden másra is használható otthon ahol fúvatással lehet takarítani. Porszívót is szépen kiportalanítottam vele. Stb. stb.

Youtubeon nézz róla teszteket!

Egy komoly probléma van vele: kényelmetlen helyen van a nyomógombja.

De szerencsére a gép megbontása nélkül ki lehet venni és saruval csatlakozik, szóval prászáz forintból ki lehet cserélni kapcsolóra.


Az akkumulátorosokat is nézegettem. De az amelyik ér is valamit, van normális teljesítménye és akkuideje az elég drága. Pl a Makita XGT sorozatából a "kis" blower. Akku és töltő nélkül is 80k.

2023. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Van ilyen, hogy porfúvó. Úgy néz ki mint egy kis hajszárító és nagyon erősen fúj.
2023. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem egy Hecht 2886-os kompresszorom van otthon, azzal szoktam a számítógépemet óvatosan kifújkálni, egyébként nyári-téli gumicserénél az abroncsokat is azzal szoktam felfújni.
2023. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
"Elektronikai cuccokhoz kellene." Minek? Szervizszakemberként, vagy évenként egyszer a saját gépedet ápolni? (Nem mindegy!)
2023. szept. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
20 literes kanna, szelepet neki, és egyik végére pedig csap+ levegőpisztolyt. Párszor felfújod hagyományos kézi pumpával.
2023. szept. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

6-os csináltál már ilyent?

Én próbáltam. Semmit nem ér. Érdemi nyomást egy átlag kannában nem lehet elérni. A műanyag kannűk nem erre valóak. Felfúvódik.

Valamint érdemi levegő mennyiséget sem lehet bennük tárolni. 20 liter az semmi. 80-100 liter alatt nem érdemes kompresszort sem venni. Portalanításhoz nem csak nyomás, de mennyiség is kell. Amelyikben minimális légtartály van, vagy épp nincs is, az nem való takarításra.

Ezek a kis táskás kompresszorok sem igazán alkalmasak semmire. Oké, évente egyszer felfújja vele az autó kerekét, de azt is 1 óra alatt.

Ha nem kell nagy nyomás (gumiabroncs felfújás) akkor a porszívómotoros fújók nagyon jó választás. Még akkor is ha csak évente 1-2 alkalommal kell gépet takarítani. Van még mit fúvatni a háztartásban, ki lehet használni. Porszívót, hajnyírót, asszon epilátorát, stb kitakarítani kiváló.

Ha pedig visszaosztjuk a sűrített levegős spray-ok árával, akkor elég hamar behozza az árát. Ráadásul sokkal erőssebben és sokkal-sokkal nagyobb mennyiséget is fúj, nem csak felkavarja a port, hanem ki is öblíti a takarítandó térből.

2023. szept. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Régi hűtőgépből a kompresszort átalakítod. 20 bart lazán tudnak. Igaz kicsi a levegő mennyiségük literben, de erősnek erősek. Hangja mint egy PC-nek. Port fújni meg kell rá nyomás csökkentő 1-2 barra csökkentve.
2023. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Régi hűtőgépből a kompresszort átalakítod. 20 bart lazán tudnak."

Nekem is van ilyen, tűzoltó palackból pufferrel. De ha egyszer megállítod, nyomás alatt nem képes elindulni a kompresszor, le kell engedni és elölről kezdeni.

2023. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt a 10 litert hamar felnyomja. De 20bar-al számolva azért nem kis levegőmennyiség van benne. 1barra csökkentett nyomással bőven elég akár órákig fújkálgatni vele.
2023. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!