Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Porszívó guruk segitenétek?

Porszívó guruk segitenétek?

Figyelt kérdés

Már 2 porzsák nélküli porszivót vettem,mindkettő más márkájú,és olvastam 1 kommentet amin elgondolkodtam,mert ezt tapasztaltam én is.


"Ne vegyen senki ilyen porszák nélküli porszívót nem ajánlom.

A szivacs szűrője - amit valami HEPA-szűrőnek nevez - minden ürítésnél töményen tele van finom porral, amit nagyon nehéz kitisztítani, ki kell porolni, ami írtózatos porfelhővel jár, csupa por lesz tőle minden, én is. Persze nem is lehet jól kiporolni, lakásban pedig egyáltalán nem, csak kimosni, de akkor meg szárídgatni kell, és a HEPÁNAk annyi."


2023. okt. 9. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igaz.

És olyan nincs, hogy amikor kimegyek az udvarra kiporolni, akkor ne fordulna meg hirtelen a szélirány...


Mi egy egyszerű kis porzsákos porszívó után vettünk egy ránézésre ugyanakkora porzsák nélkülit.

Ez nagy hiba volt, mert a szűrő miatt feleannyi por sem fér bele.

(Tehát kb. olyan, mintha a régi porzsákjában már akkora adag por lenne, mint amekkora az a HEPA-szűrő és az lenne az üres állapota.)


Szar az egész.

Ráadásul, meg sem tud telni rendesen, mert az a nagyon finom por hamarabb eltömíti azt a szűrőt.

2023. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Miért, konkrétan szivacsos valami van benne, vagy merev, szálas, mosható műanyag filter?

Szerintem ilyen gépek kulturált tisztításához legjobb, ha van egy második porszívó, amivel letakarítjuk, opcionálisan ki is moshatjuk a filtert, visszirányban megnyomatva vízzel.

Van egy húzgálható, nem márkás gépem, annál én is tapasztalom, hogy egy tisztítás után hamar csökken a szívóerő.

Van egy tologatható, forgókefés Dyson DC03, az már más minőség. Filtert ritkán kell tisztítani és a forgókefe nagyon jól segíti a felszedést, szőnyegről.

2023. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jól írod. A porzsák nélkülinek ez a hátránya. Soha többet nem kellene.
2023. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha 2 porszívód van, a másikat használd arra, hogy kiporszívózd a szűrőt.
2023. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igaz, macera, de inkább az a baj, hogy ha a mikrofilter eltömődik mondjuk használat közben, akkor szívás, drága bele, meg általában kicsi a tartály. Én vízzel kiöblítek mindent kb. 2 használat után. A mikrofiltert a szivaccsal mosógépben mossuk kb. 5 alkalom után. A Hepa szűrőt meg kb. negyed/fél évente tisztítom ki. Alapból már nem vennék porzsák nélkülit, de porzsákosban is jól meg kell nézni mennyi bele a zsák,illetve van-e hozzá.
2023. okt. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kilehet azt mosni vízben és akkor nem porol.!!
2023. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

6.

Próbáld megállni, hogy ne írj nekem több privát üzenetet!

Ez egy nyilvános felület a tapasztalatok közös megosztására, így én elvből sem válaszolok privátban, vagy nagyon ritka esetben.

A válaszokat pedig akkor is látom, ha nem értesítesz külön, mert éppen beírtál valami "fontosat", a magad egyszerű stílusában.

Ne akarj engem felvilágosítani, ez is irritáló.

Nem kértem tőled tanácsot.

2023. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ma 10:41


jóvan okoska

2023. okt. 10. 11:09
 9/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Ennyi ésszel kérdező... Elárulod magad, hogy legalább két loginnal nyomulsz.
2023. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban kicsit nehezebb a porzsák nélkülivel. Én családiban az udvaron ki tudom takarítani a porgyűjtőt. Van kompresszor is, könnyen ki lehet fúvatni és mindig tisztán teszem el a gépet, nem rohad bele a por és nem lesz büdös.

Nem kell mosógépben mosni a szűrőt, attől meg tönkre! Kiöblíted a kezedben amig tiszta víz nem folyik róla és kész. Nem kell öblítő, meg moszószer meg semmi. A szárítással mi a bajod? Ott kell mellette állni és felolvasni neki a kedvenc könyvéből amig szárad? Nem.... otthagyod és elpárolog belőle a víz a következő porszívózásig. Fel sem tudom fogni az ilyen proglémákat :D


A legjobb megoldás a vizes porszívó!

Az amelyik vízen keresztül szívja át a levegőt. Na a víz nagyon sok port kiszűr és minimális jut csak a kimenő levegő szivacsába. Azzal szeretek a legjobban takarítani. Erősebben szív mint a porzsákos/nélkülis és csak kilöggyintem a koszos vizet, töltök bele újat és mehet tovább a szivatás. Jah mondjuk ezek drágábban és nagyobbak mint a másik gépek. És felborogatni sem szabad.

2023. okt. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!