Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem akar centrifugálni...

Miért nem akar centrifugálni az automata mosógép?

Figyelt kérdés
A nyáron vettem egy SHARP ES-NFA6102WD-EE automata mosógépet. A problémám az hogy a mosási ciklus végén nem akar centrifugálni. Illetve nem indul el a centrifugálása a programba. A mosási ciklus le megy és forog a dob. A mosás után röviden centrifugál, majd öblít. Az öblítés után viszont lenne egy intenzív 5 perces idő tartalmú centrifugálás. Amit a mosógép nem akar megcsinálni. Helyette csak úgymond "üresbe" foroggatja a ruhákat, illetve a dobot. De nem pörög fel a centrifuga. A vizet le engedi! És a mosás alatt rendesen forog a dob! Hiba üzenetet nem dob fel. De mivel nem pörög fel a centrifuga igy a program sem jár le. Mi lehet a hiba? Illetve mi lehet a megoldás?

2023. okt. 23. 14:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nincs eldugulva a szűrője? Nekem volt, amikor emiatt nem tudott rendesen centrizni.
2023. okt. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 esetben volt ilyen. Amikor nem tudott űríteni, de ezt kizárhatjuk, ha azt mondod, a vizet leengedi.


A másik eset az volt, amikor annyira kiegyelnítetlen volt a súly, hogy nagyon elkezdte rázni a mosógépet, és akkor mindig visszafékezett bizonyos fordulatnál, és újra próbálta.

2023. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Leengedi a vízet! A mosó vizet is lengedi, majd röviden ki centrifugál, ezután öblít, majd leengedi a vizet ismét! Ha el lenne dugulva akkor a vizet sem engedné le! De viszont leengedi a vizet! Szóval nem dugulás probléma! És a szivattyú is tökéletesen működik. Egyéb hasznos infó kellene!
2023. okt. 23. 15:16
 4/17 A kérdező kommentje:
2-es! És hogyan kell ki egyenlíteni? Mert a gép nem csinálja meg aki egyenlítést? És a centrifuga rész nem indul be! És nem ez az első eset!
2023. okt. 23. 15:18
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

4 Ezt nem tudom, nekem Bosch van, az próbálja 3-4-szer igazgatni, megáll, teker lassan, majd felpörgeti. Ha csak egy valamit rakok be és olyan szerencsétlenül jön ki a lépés, akkor van, hogy nekifut párszor, aztán vagy sikerül vagy nem.

De h a jól értem, nálad neki sem fut, akkor a szenzorra tippelnék, amivel érzékseli a rázkódást, lehet azt érzékeli, hogy már az elején nagyon kileng, és már bele sem kezd a rendes tekerésre. De ez csak egy tipp. Fogadni nem mernék rá.

2023. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 The Bing Bang Theory ***** válasza:
78%

A mai mosógépek már súlyérzékelővel vannak ellátva, amely túl nagy súly esetén, csökkentheti a fordulatszámot vagy le is tílthatja a centrizést, hogy megóvja a gépet a károsodástól.

Olvasd el részletesen a használati útmutatót és tarsd be az abban megadott súlykorlátozásokat.

2023. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6-os! Egy darab ruhával is azt csinálja! És a másik hogy te méred a ruák súlyát mielőtt be reknád a gépbe? Nem ugye? Mint haogy más sem méri le a ruhákat. De ha fél adagos mosásnál félig van a gép, és ha egy db ruha van benne akkor is csinálja. De a teljes adagosoknál is csinálja. Egyébként a teljes adagos mosásokat idáig csak egyszer csináltam. Mert túl hosszú 2 és fél órások vagy 3 óra 20 percesek, a teljes adagosok. Ahol a ruhák szét áznak, és tönkre mennek. Igy csak a "FAST60" van használva ami maximum fél adagosak és maximum fél tölteig lehet a gép. De mindegy mennyi ruha van benne, mert igy is úgy is ugyan az a jelenség! Hosszú 2 és fél vagy 3 óra 20 percesnél meg a ruhák mennek tönkre mert szét áznak bennük. Úgy hogy a gyors 60 perces mosás van használva.
2023. okt. 23. 15:37
 8/17 The Bing Bang Theory ***** válasza:
100%

Nem, nem mérem le, de "körülbelül" tudom, hogy mennyi. Viszont nem is kell pont annyinak lennie, mert a ruhák felszívják a vízet és ez adja a súly nagy részét. Ezért anyagtól is függ, hogy mennyi a súly. Behelyezéskor legyen kevesebb a súly, mint amit az útmutató előír, mert a víztől nehezebb lesznek a ruhák, különösen a vastag, jó nedvszívó ruhák okozhatnak problémát.

Ha csak 1 darab ruha van benne, akkor a kiegyenlítetlenség miatt nem fog centrizni.

Amit tanácsolni tudok, hogy tapasztalja ki, találja meg a közép utat, ahol a gép centrizik. Mind súly, mind pedig kiegyenlítettségben. Esetleg azt is leellenőrizheti, hogy a gép vízszintben van-e, mert ez is okozhatja. (A lábak ki-be tekerésével állíthatja a mosógépet vízszintes helyzetbe. Ha precíz szeretne lenni, akkor segítségül hívhat, egy vízmértéket is.)

Amennyiben sehogy sem sikerül megoldani a problémát, úgy keressen fel egy szakembert. Esetleg nézze meg egy szerelő. Vagy vásároljon új készüléket.

2023. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
8 chatGPT?
2023. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8-as! Most vásároltam a nyáron! Tehát még garanciális! - "(A lábak ki-be tekerésével állíthatja a mosógépet vízszintes helyzetbe. Ha precíz szeretne lenni, akkor segítségül hívhat, egy vízmértéket is.)" - Egyedül élek, és egyedül nem birom meg emelni a gépet, és alá nyúlni sem tudok hogy vízszintbe helyezem. Egyébként meg szakember / szervízes kötötte be és állította be a gépet. -"Ha csak 1 darab ruha van benne, akkor a kiegyenlítetlenség miatt nem fog centrizni." - Érdekes a régi gépem meg csinálta a centrizést egy db ruhával is! Csak annak az elektronikája ment tönkre, és azért cseréltem le erre a mostanira ami egy SHARP ES-NFA6102WD-EE. Az előző meg egy Indesit volt.
2023. okt. 23. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!