Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Másnak is zajos a No Frost-os...

Másnak is zajos a No Frost-os hűtője?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettünk egy új Electrolux alulfagyasztós, No Frost hűtőszekrényt, mely a beüzemeléstől kezdve (betartottunk minden előírást) nagyon idegesítő frekvencián zúg, mintha egy klíma vagy elszívó menne folyamatosan és csak napi pár percre kapcsol le.

Sajnos elkövettük azt a hibát, hogy boltban vettük, mert különben már biztosan visszaküldtem volna.

Persze már az elején hívtuk a boltot és a szervizt is, hogy normális-e ez a zaj, de megnyugtattak, hogy pár nap és csendesebb lesz, nem lett...

Azóta kétszer járt kint a (garanciális) szerviz, kicserélték benne a ventilátor motorját is, mert a felső hűtőtér felől jön ez a zaj, de nem változott semmi. A szerelő szerint persze csöndesebb lett, de nem. Alapjáraton 39-40 decibellel zug folyamatosan (hivatalosan 38db van a leírásban), esténként előfordul, hogy 45 felett is nyomja, ha a kompresszor bekapcsol és a teljes alsó szinten lehet hallani, éjszaka pedig az emeleten is.

Persze nem fogom annyiban hagyni, csak érdekelne, hogy másnak is ilyen zajos a No Frost hütője vagy csak én nyúltam bele vagy több féle technikai megoldás létezik? Ugye ezeknek nem kéne folyamatosan ilyen hangosan zúgnia, csak időnkét kéne bekapcsolnia a kompresszornak?



febr. 18. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Egyáltalán nem zajos. Csak akkor van hangja ha jegesedik. Akkor leolvasztjuk, kb évente egyszer. Ne írja senki, hogy nem kell leolvasztani mert no Frost!
febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ezek a hűtők hangosabbak mint egy sima, hiszen van benne levegőkeringetés, és ennek a plusz motornak , ventilátornak van hangja, Sajnos annak szívás, aki egy légtérben alszik vele, vagy közel a szobája.

#1! 2008-ban vettük az LG No frostos hűtőnket, és soha nem volt leolvasztva, eleve mit olvasztasz le rajta ha nem jegesedik semmit? vagy ha igen, akkor sokat nyitogatod, vagy nem csukod be az ajtaját rendesen.

febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyes vagyok. A jég beleér valami propellerbe és az ad hangot. Ráadásul logikus, hogy le kell engedni néha a no frost hűtőt ha megjelentek a piacon a real no frost készülékek.
febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, és soha nem volt semmi daráló hangja, ami arra utalna, hogy bármi bármibe beleérne. Egyszer kellett tavaly a külső ventilátorának tengelyét megzsírozni mert az ciripelt, de azon kívül megy non-stop. Meg ha utánaolvasol, akkor ezekben van önleolvasztó funkció, így max a vízkifolyó járatokat kell ellenőrizni. De te csak olvasztgasd a semmit, én továbbra sem fogom :)
febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok, köszönöm a válaszotokat! Nos nekem pont az a bajom, hogy mindenki mást mond (és ideértem a szaküzletet + a műszaki boltokat is, bár utóbbiakban mostanában nem sok hozzáértő szakival lehet találkozni). Egy eladó mondta, hogy ezek a No Frost-os gépek alapjáraton zajosabbak lehetnek, de azért a ventilátor annyira nem, hogy zavaró legyen. A többség viszont inkább azt nyilatkozta, hogy alapjáraton csöndesen működik a gép, észre sem lehet venni, csak ha bekapcsol kompresszor vagy leolvaszt, akkor csattog + bugyborékol, stb.., de ezek a mi hűtőnknél sem zavaróak. Több ismerőst is megkérdeztem, mindenkinél csendes, hallani sem lehet. A szomszédhoz át is mentem és tényleg az ő hűtőjüket észre sem lehet venni. Egy ismerősöm van, aki hozzánk hasonlóan járt, tavaly szintén ilyen okokból visszavitettet egy Samsung hűtőt és lecseréltette egy másik márkára, ami már csendes. Mielőtt még rossz hírét kelteném a Samsung-nak... a szomszédom csendes hűtője is Samsung:)
febr. 18. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:

1-3: pedig nem kell leolvasztani. Ha a tiédet olvasztgatni kell, akkor hibásan működik. Vagy nem nofrostos! Ha belülről jegesedik, akkor rosszul zár az ajtaja.

"Egyes vagyok. A jég beleér valami propellerbe"

Ilyennek nem szabad megtörténnie ha jól működik. Ha mégis elfagy az elpárologtató, akkor előbb melegszik fel a hűtő beltere minthogy a ventillátor beleér a jégbe.

"megjelentek a piacon a real no frost készülékek."

Persze... :D konteós idióták! :DDDD


"39-40 decibellel zug folyamatosan (hivatalosan 38db van a leírásban)"

Akkor mi a gond?

Normálisan a helyén van a hűtő? Mind a 4 lába a padlón, teljesen vízszintbe állítva? Nem ér hozzá semmihez aminek átadnatná és ami felerősíthetné a rezgését?

Van benne egy ventillátor ami az elpárologtatón (ami egy radiátor a hűtő belső részében) átfújja a levegőt, azon lehül és ezután kerül a hűtőtérbe. Ez akkor is megy ha a kompresszor nem. Figyeli a gép a páratartalmat is és ezért is járathatja a ventillátort, keringeti a levegőt. Nem nyitogatjárok sűrűn? Nem rakod bele a meleg kaját ami beleveri párás levegővel a hűtőt?

Ha a leolvasztást hallod akkor nagyon jó a hallásod! A leolvasztást egy fűtőbetét végzi. Olyan mint a hősugárzóban, bojlerben, kenyérpirítóban van. Annak semmi hangja nincs. Annak van hangja ha a leolvadt jég leesik, de annak is egy koppanás csak.

Ha szerelő látta, cserélt alkatrészt és ugyanolyan, akkor valószinület ennek ez a gyári hangja (írtad is hogy annyit mértetek amennyi a könyvében van).

febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, már ellenőriztük a hűtőt, a kijjebb is húztuk, vízszintben van. Nem nyitogatjuk gyakran és nem rakunk bele meleg ételt. A leolvasztást valóban nagyon halk, nem is zavar (és az egyéb hangok sem), nem hiszti, csak 10 méterrel arrébb is hallatszódik, az szerintem nem normális, az pedig, hogy az emeleten pláne nem. A hangot valószínűleg nem a ventilátor adja, csak én nem értek hozzá és mivel én mondtam a szerelőnek, hogy a ventilátor hangjának tűnik, a szerelő szépen kicserélte azt és túl volt rajta. Gondoltam ő tudni fogja mit kell vele csinálni.

A lényeg, hogy alapjáraton hiába 39-40 db, baromi zavaró a frekvencia, én nem hiszem, hogy ez az üzemszerű müködés, este egyébként 45db felé is megy traktor módban.

febr. 18. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!