Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Toroid transzformátor szekunde...

Toroid transzformátor szekunder tekercseinek sorba kapcsolása lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy toroid trafóm, már egyszer áttekertem, hogy számomra megfelelő feszültséget adjon, viszont most nagyobb feszültség kellene. Van róla 1x15v, 1x35v, 1x9v és 1x18,5.

Egy eszközt közel 70v-al kellene megtáplálnom DC-ben ezért graetz híd és puffer után az első 3 feszültséget összeadva közel meg is lenne.


Azonban, most kipróbáltam sorba kötni a tekercseket, de 35v váltó jön le belőle.

És ezt valahogy nem értem, de lehet az én ismereteim nem elegendőek.

Variáltam a kötést, volt hogy csak 7 volt jött le.

Valaki elmagyarázná nekem ezt az egészet, hogy miért van?

Olyasmire gondolok, hogy ellenfázisban kötöm össze, de a legtöbb amit elértem az a 35v-volt.


A bunkók kerüljenek. Aki kérdez, az hülye, de aki nem kérdez hülye is marad.

Előre is köszönöm.



márc. 3. 18:08
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

Pontosan jól gondolod, nem mindegy hogyan kötöd össze a tekercseket.

Ha nem tudod melyik a kezdő és a végpontja a tekercseknek egyesével kell haladni és mérni.

Azért arra figyelj hogy a tervezett terhelőáramot bírja az a tekercs amelyiknek legkisebb a keresztmetszete, ha nem egyforma vezetékkel van tekerve.

márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogyan oldottad meg a leágazásokat?

Ha csak kihúztad a drótot és folytattad a tekerést, mint a képen felső 2x290-es szekundernél, akkor eleve fázishelyes marad és megfelelő csapolásnál ott lesz a megfelelő feszültség.

Ha úgy csináltad, mint a két alsó szekundernél és már össze vannak keverve a szálak, akkor becsúszhat az ellenfázis is és marad a lépésenkénti kisakkozás.

[link]

márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

"Valaki elmagyarázná nekem ezt az egészet, hogy miért van?"


Ha a sorbakötött tekercsek nem azonos fázisban vannak akkor ellentétesen bekötött tekercsek feszültsége nem hozzáadódik, hanem kivonódik az eredőből.

márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Maradt a sakkozás, de sikerült, köszönöm szépen.

Végül a keresztmetszet miatt kihagytam a 9 voltot, de így is jó lett.

márc. 3. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha ez csak úgy toroid, hogy nem szabályozható, akkor csinálj mestertrafót, 2 vagy 3 hatványai szerinti feszültségű szekundereket, és akkor 1 V-os lépcsőkben állíthatod elő a szekundert.
márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!