Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért villan fel az (energiata...

Miért villan fel az (energiatakarékos) izzó anélkül, hogy felkapcsolnám?

Figyelt kérdés

hello,

éjjel láttam, hogy 8-10 mp-ként villan egyet az izzó a lámpában. Nem tudom számít-e, de energiatakarékos. A kérdésem az, hogy miért van ez, és hogyan küszöbölhető ki.

Köszönöm a válaszokat.


2010. okt. 25. 21:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Ha nem "világítós a kapcsoló, akkor bizony az a gond(ahogy előttem már írták), hogy a kapcsoló a "nullát" szakítja meg, és valahol gyengén, de mégis "szivárog" a "0" az izzó felé! Ha van egy kis gyakorlatod, köss vele párhuzamosan egy minél kisebb egyszerű izzót (ha a csillárban több foglalat van, az egyikbe tegyél egyszerűt), ha kikapcsolás után nem villog, akkor az imént leírtak az oka!

Az is előfordult a praxisomban, hogy nagyon hosszú volt a kapcsolóhoz vezető vezeték hossza (kb. 6m), és "kapacitívan" szivárgott át egy kevés, a ritka felvillanásokhoz elegendő "áram".(a takarékos izzókban levő kondenzátorok képesek összegyűjteni annyi energiát...)

2010. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Miért a nullát szakítaná meg, ha nem világítós? Nálunk sehol sincs világítós, de az alap, hogy a fázist szakítsa meg!
2010. okt. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"Miért a nullát szakítaná meg, ha nem világítós?"

Előtted válaszoló vagyok.

Előírás szerint a kapcsolónak mindig a fázist kell(ene) megszakítania, függetlenül attól, hogy világítós vagy nem! Ugyanis a világítós kapcsolóban levő, nagyon kis teljesítményű "világító" eszköz (régebben gáztöltésű, rizskása méretű lámpa, ma már inkább LED) a kapcsoló kikapcsolása után sorba kapcsolódik az izzóval. Energiatakarékos "izzók" esetében a rajta átfolyó áram lassan feltölti az "izzóban" található elektronikus átalakító kondenzátorát, ami egy villanás kíséretében kisül. A kérdező az írta, hogy a kapcsoló nem világítós, ezért lehet gyanús, hogy vagy nagyon hosszú a kapcsolóhoz vezető vezeték, vagy a kapcsoló nem a fázist szakítja meg.

2010. okt. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

Az agyon iskolázott "szakmabelinek" üzenem hogy nyomjon még le vagy két évet a sulijában!!!!

ALAP hogy a FÁZIST kell hogy meg szakítsa egy villany kapcsoló és a kapcsoló dobozáig a nullának is el kell mennie hiszen onnan megy tovább a csillárig. Sok modern kapcsoló mind a kettőt meg szakítja egyszerre, nekem ilyenek vannak éppen.

Ha meg a szakmabeliségről beszélünk akkor nekem nem csak egy szakmunkásom van mint neked ahol látom egy üveg piáért kaptad a végén a papírt.

Ha már hülye vagy akkor legalább ne ugrálnál!!!

2010. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Kedves főiskolai vagy felsőfokú végzettséggel rendelkező előttem szóló!

Ha már azzal dicsekszel, hogy:

"Ha meg a szakmabeliségről beszélünk akkor nekem nem csak egy szakmunkásom van mint neked ahol látom egy üveg piáért kaptad a végén a papírt. ",

akkor talán a papírod (amit valószínűleg nem nem egy üveg piáért kaptál, hanem kettőért HI) mellé a tánciskolán kívül látogathattál volna illemtanórákat is! Nem fogom bemásolni ide a szakképesítésemről szóló "papírjaimat", úgy is azt fogod mondani, hogy vettem őket(!), de legyen annyi elég, hogy több, mint 30 éves gyakorlati tapasztalatom is van, amit bizony még 1000 üveg piáért sem lehet "megszerezni"!

Lehet, hogy igen magas képzettséget igazoló írásokkal rendelkezel, de hidd el, ha majd nagyobb gyakorlati tapasztalatot szerzel (amihez sok sikert, kitartást, türelmet és BALESETMENTES munkát kívánok),rájössz, hogy nem alaptalanul írtam, amit írtam! Sajnos, a mai világban annyi "Mekk Elek", van, és annyian igénybe is veszik "szolgáltatásaikat" (mert olcsóbbak, mint mi), hogy amikor megnézed a munkájukat (egy esetleges hibaelhárítás miatt), égnek fog állni a hajad! (Remélem, nem a feszültségtől :-) ! )

2010. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Valóban nagyon hosszú a vezeték. A kapcsoló a fázist szakítja meg. Ilyenkor mi a teendő? valahogy (es hogy) leárnyékolni? köszi a válaszokat.
2010. okt. 30. 22:37
 17/25 anonim ***** válasza:
Ha valóban annyira hosszú a vezeték, hogy az izzó a szórt kapacitás miatt néha felvillan, akkor kiküszöbölhető egy söntölő ellenállással, amit az izzó foglalatába vagy a világítótestet a hálózattal összekötő sorkapocsra lehet kötni. Az ellenállás értéke 100 kOhm körüli legyen, teljesítménye min. 1W. De ezt bízd egy szakemberre, nem csak az áramütés veszélye miatt, hanem a tűzbiztonsági előírásokat is be kell tartani! Ugyanis az ellenállás a rajta átfolyó áram miatt kb. 0,5W-ot fog fogyasztani, ami hővé alakul. Az is lehet, hogy egy 1MOhmos ellenállás is megoldja a problémát, ebben az esetben a fogyasztás 0,05W, ami minden tekintetben elhanyagolható.
2010. okt. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
0%

A szakmunkasos csavonak uzenem:

- nem mindenki vegzett villanyszerelo, de ket drotot attol meg bele tud rogzitrni a kapcsoloba, tehat hogy mit szakit meg es mi.. olykor nem szabalyszeruen van bekotve, megis mukodik.

- Alternativ kapcsolonal megnezem azt a kapcsolot, ami mind a kettot megszakitja.

- Es igen az alternativ kapcsolonal elofordulhat, foleg regi 4.6m belmagassagu lakasoknal, hogy tul hosszu a vezetek, 8-12m.

2010. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

2010-11-23 11:23-es Az egypólusu kapcsolóval csak a fázisvezetőt szabad megszakítani.(Ha a nullavezető van megszakítva, át kell kötni a nullavezető másik végét a kötöződobozban a fázisra!)A kétpólusu kapcsoló a fázisvezetőt, és a nullavezetőt szakítja meg. Ha az egypólusu kapcsoló a nullavezetőt szakítja meg, az oka lehet a kompakt fénycső (nem izzó!) felvillanásainak.

A foglalatot úgy kell bekötni, hogy a fázisvezető a fenék érintkezőre legyen kötve, a nullavezető az oldalsó érintkezőkre. Villásdugóval csatlakoztatott lámpa esetén mindegy a sorrend.( Nem mindig lehet tudni a villásdugó csatlakozási pozicíóját.Ha kell kétpólusú kapcsolót kell felszerelni rá.Van lengőben is.)

2011. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Az első sorban lévő számokat ne vedd figyelembe légyszíves! Tévesen írtam.
2011. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!