Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi Miele vagy más jó márka...

Régi Miele vagy más jó márka mire képes az új mosógépekkel szemben? Élettartama hosszabb, de a régi készülékek fogyasztása nem sok? Megéri így?

Figyelt kérdés
Szóval, értem én, hogy a Miele nem 2-3 évre tervez, hanem mondjuk 20-ra. Tehát ha megveszek egy 10-12 éves Miele gépet, még kb. ennyi ideje biztosan hátravan. De egy 10-12 éves gép fogyasztási adatai (áramfogyasztás, vízfogyasztási paraméterek) nem sokkal rosszabbak, mint egy mostani új gépé? Mert szerintem hiába hosszabb sokkal egy Miele élettartama, ha gyorsan elavulttá válik és a pár évig működőképes új gép esetleg fogyasztásban annyit spórol nekünk (a régi géphez képest), hogy esetleg egy új mosógép árára is futná belőle. Tapasztalatok?
2010. nov. 19. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem van egy több mint 25 éves Evrika gépem 250wattal mos 600 wattal centrifugál. Tavaly kaptam egy jóval fiatalabb Whirlpool gépet 280 wattal mos 660-wattal centrifugál. Mi van ilyenkor? Hazugság, az van!Energiát meg vízet nem lehet megtakarítani, mert amennyi kell annyi kell!
2010. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az új gépek szervízköltsége vígan elviszi azt, amit megspórolsz a vízzel, és a villannyal. A mai Miele már nem tervez 20 évre, max 5 re. Ki fog vásárolni tőlük, ha működik még a régi?
2011. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!