Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógéppel, vagy a kézi...

Mosogatógéppel, vagy a kézi mosogatással lehet többet spórolni? Kiszámolta már valaki, ha energiatakarékos mosogatógépünk van (A-s)?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 22:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

ma 23:34


Nekünk sem fért el a konyhába,ezért a fürdőben van a mosógép mellett. Vettünk egy T-elosztót,így mindkét gépet rá tudtuk kötni a vízre. Annyi a hátránya,hogy az edényeket cipelni kell,de még mindig jobb,mintha kézzel kellene szenvedni!

2010. nov. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem annak, aki egyedül él, nem éri meg mosogatógépet venni.
2010. nov. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Pont most számoltuk ki valamelyik kérdésnél, hogy egy 12 terítékes mosogatógép kb. havi 2500 Ft többletkiadást jelent, ha naponta megy. Innen nézve bőven megéri, nyilván ha kisebb van vagy ritkábban használod, a többletkiadás arányosan csökken. Szerintem ennyit igazán megér.

Tabletta helyett pedig ajánlom a folyékony Calgonitot, gyönyörűen mosogat, és tudod adagolni, így olcsóbb.

2010. nov. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

00.13mal nem értek egyet. Én míg magam voltam addig is nagyon igényeltem. A legutolsó, amire időt szántam a mosogatás volt. Lehet, hogy szimplán igénytelen vagyok, de volt olyan, hogy csak akkor álltam neki mosogatni, ha már nem volt több edényem. Tök jó lett volna, ha mindig szépen beleteszem és mikor megtelik elindítom. Egyszerűen se időm, se kedvem nem volt hétközben mosogatni, hétvégén, meg ott álltam és utáltam a büdös kupacot.


Ha meg valaki főz is, akkor végképp kell. Gyakorlatilag három nap alatt megtölti fullra, ha közben nem mosogat. Lehet darabonként is mosogatni, de ez olyan, hogy lehet busszal is járni, de ha egyszer kocsi is van...

2010. nov. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha választani lehet, hogy este egy órán át mosogatok, vagy egy órán át a családommal lehetek, akkor nem kérdés, hogy melyiket választom. A mosogatógép volt az egyik leghasznosabb találmány a mosógép után, és áldom az eszünket, hogy megvettük.
2010. nov. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
DM ben kapható mosogatópor a legjobb,nincs rajta annyi reklámköltség!900 Ft egy kiló és szebben mosogat mint a Calgonit!!
2010. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi a nyáron vettük az életünk első gépét.Valami hotpoint,vagy mi. 9 terítékes,2A-s,beépíthető.Olcsó volt,mert mintadarab volt. A család 4 tagú,/2 fiúgyerekkel/. Általában heti 4x megy.Plusz van kézi mosogatás is,1-2 darabos csip-csup dolgokat.

Ha én ezt a könnyebbséget előbb tudom,biztos,hogy már réges-rég kiharcoltam volna a gépet.

Végigpróbáltam szinte az összeset,én a "lidis" tabira szavazok.Semmivel sem gyengébb,mint agyonsztárolt társai,az ára meg az ötöde!

A gazdaságosságról az előzőek mindent leírtak.Ma már kézi mosogatásnál sem ott tartunk,mint nagyanyáink,akik vájlingban mosogattak-öblítés nélkül.

44/N

2010. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólokkal. Ez a téma volt egyszer a Spektrumon is, ott is a mosógépet hozták ki győztesen.

Más kérdés, hogy az előállítása, a fuvarozása, hulladékként történő elhelyezése (jó esetben újrahasznosítása) mennyire terheli a Földet.

De olcsóbb, az biztos.

2010. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!