Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem érződik a kimosott...

Miért nem érződik a kimosott ruhákon az öblítő?

Figyelt kérdés
Az a gyanúm, hogy a mosógépem nem öblít rendesen, sőt egyáltalán nem illatosak a ruhák. Viszont elnyelni elnyeli. Mi lehet a gond?
2011. febr. 14. 16:19
 1/7 anonim válasza:
Alul vagy felül töltős a mosógép?Mert nekem felültöltős van és akkor szokott ilyen lenni,mikor lecsukom a tetejét és belefolyik rögtön az öblítő.(általában ha túlöntöm mint kellene)Így mire végez már rég nincs illata a ruháknak.
2011. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elöltöltős, mondjuk lehet én is túlöntöm. Lehet nálam is ez a probléma. :)
2011. febr. 14. 16:45
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Az öblítőtartályból az öblítőszert egy vízsugár mossa ki, egy meghatározott időpontban. Magától kifolyni nem tud. A felültöltős mosógépesnek írom, hogy állj szembe a gépeddel, hajtsd fel a fedelet, és leguggolva nézz bele a mosógépbe. Ott van egy nyílás, felöl, amibe van egy csövecske. Ezt látnod kell, mert pont szemben van veled a nyílása. Nos, ennek a csövecskének, a kapcsoló különböző állásaiban pont bele kell lőnie a vizet az öblítőtartályba ( lehajtott fedélnél). Ha ennek a mozgása akadályozott, mert alárakodik a vízkő, akkor összevissza fog lövöldözni, nem pedig a programnak megfelelően, a célba. Le kell pattintani a cső feletti fedelet, megtisztítani a cső környezetét ( körömmel, bicskával. És forgatni a kapcsolót, hogy lásd szabadon mozgatja a csövet)! Leemelni az öblítőtartályt a helyéről, kipucolni a benne összegyűlt trutymót, majd mindent visszatenni a helyire. Betölteni, és indítani a mosást. És jó minőségű öblítőnél nagyon kellemes lesz a ruha illata. A másik fajta mosógépnél vszeg ugyanez a szisztéma, de azt még nem javítottam. Sok sikert. Ennek a javításnak az ára kb 10000.- Ft marad a zsebedbe.
2011. febr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

"Az öblítőtartályból az öblítőszert egy vízsugár mossa ki, egy meghatározott időpontban. Magától kifolyni nem tud."


DE tud. Most próbáltam ki elöltöltős mosógépel. Ha többet öntök bele, mint a jel mutatja, akkor hirtelen átfolyik a csövön. Mondjuk nem az összes, alul marad egy korty, de nagy része kifolyik.

2011. febr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Ostobista.

Tudom, te b'rmit el tudsz rontani, ha akarsz. Ha ott a jel, akkor az azt jelenti, hogy addig, és ne tovább. A másik dolog, hogy én felültöltős mosógépről írtam. És az eszembe sem jutott, hogyha valamire oda van írva, hogy így működik, akkor én homlokegyenest az ellenkezőjével is megpróbálkozzak

2011. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A kérdezőnek meg elöltöltőse van, és egy rossz csuklómozdulattal el tudja követni ugyanazt a hibát, mint én. Kérlek, ne sértődj meg! Nem veled akartam vitába szállni, hanem a kérdezőnek akartam adni egy másik támpontot is. Igazából nem hiszem, hogy egy ilyen problémát távgyógyítással bármelyikünk meg tud oldani, de talán a kérdező tovább tudta gondolni azt, amit írtunk, és kisütötte, hogy mi az igazi baj nála.
2011. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, így van, kedves Ostobista.

Tehát két eset van: vagy direkt melléönti, vagy nem jó irányban mozog a cső. Te nyertél.

2011. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!