Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tényleg többet fogyaszt az...

Tényleg többet fogyaszt az energiatakarékos "izzó", fénycső, ha fél óránként le-fel kapcsolja az ember?

Figyelt kérdés
Mennyi világítási idő után gazdaságos? Ha nálam csak egy-két fényforrás világít órákon át, a többit ki sem cseréljem? Azt hittem, ez csak a régebbi kompaktokra volt igaz:(
2011. febr. 21. 11:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Mivel a begyújtást is elektronika vezérli, a mai kompakt fénycsövek érzéketlenek a kapcsolgatás gyakoriságára is. "


Az hülye aki ilyet ír!Elemi dolog minden rongálódik a ki be kapcsolásra!

2011. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
na ezért tilos elhinni mindent, amit a wikipédián összehordanak - tökre tudományosnak tűnik, miközben komplett baromság (egyetértek az előttem szólóval)...
2013. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

az én energiatakarékos "izzóim" is ált. hamar tönkre mennek, pedig nem a legolcsóbb gagyifajtájúak, de az is tény, hogy fenemód gyakran kapcsolgatom őket, mintegy reflexesen (ez ivódott belém a gyerekorban valszeg;) mert egyszerűen zavar, ha egy olyan helységben égnek a lámpák, ahol nem tartózkodik senki...


igen, le kéne állni a kapcsolgatással, tudom, és próbálom is, de simán nem megy, ez van... xDD

2013. márc. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!