Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógépbe milyen sót,...

Mosogatógépbe milyen sót, öblítőt és tablettát használtok?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg az első mosogatógépemet,és nem értek még hozzá. Leírnátok, hogy ti milyet használtok hozzá? Ja és azt is hogy milyen edényeket nem lehet beletenni?


Ezt a gépet kaptam? Esetleg valakinek tapasztalat?

[link]


2011. jún. 6. 12:29
1 2
 1/18 anonim válasza:

Én Finish "all in one" tablettát használok, így néz ki:

[link]

Ebben minden benne van, nem kell külön se só, se öblítő, csak egy ilyen tabletta és mindent tisztára mos. Egy darabig vacakoltam én is külön a sóval stb de ez sokkal jobban bevált nekem.


Amit soha nem tennék mosogatógépbe: fából készült tárgyak, éles kések


A Te gépedet nem ismerem, nekünk nem ilyen van.

2011. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Finis tablettát meg öblítőt rakunk bele meg heti 1-2-3 alkalommal háztartási ecetet is öntünk bele 1 decit, mert nem vizkövesedik be az üvegpohár olyan gyorsan.
2011. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat?

Ecetet hova öntöd bele! (bocs, de tényleg nem értek hozzá :) )


Láttam hogy vannak mosogatógép-tisztító folyadékok, azokat milyen gyakran kell használni? (ha egyáltalán kell használni?) Vagy valami más praktikus dolog is megteszi!

2011. jún. 6. 13:08
 4/18 anonim ***** válasza:

az ecetet?

azt csak simán ráöntök mondjuk a tányérokra v a poharakra kb 1 decit, csak beöntöm a belsejébe és kész.

2011. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az ecetes dolgot ugye viccnek szántad? Ha kemény a vizetek, regenerálósót kell beletenni. Mi a manótól vízkövesednének a poharak? Nekem 13 éve van gépem, de csillognak az üvegedények. Egyébként nem muszáj a drága ezerazegyben tablettát venni, nagyon megfelel pl. az Aldi Alio-ja, vagy a Lidl W5-je, mindkettőből a legalapabb elég. Az említett són kívül nem kell pluszban semmi. Ha sima sót ajánlanak, az sem jó, mert az beleköt az adagolóba, mert nincs benne csomósodásgátló.

Fából készült vágódeszkát ne tegyél bele, mert megreped. A fakanalak csodaszépek lesznek, majd meglátod. A régebbi, aranyozott mintás étkészletet sem lehet benne mosogatni, mert lemarja róla. Ugyanez igaz a matricázott poharakra is. A géptisztító folyadékot külön lehet kapni, a Lidl-ben szokott lenni akcióban, kettő van összecsomagolva, talán 600 Ft. Elég félévente egyszer átfuttatni a gépen. Amikor végez, kicsit támaszd ki az ajtaját, hogy a gőz ki tudjon szállni, az elektronikájának jót teszel vele.

2011. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Ma tudtam venni akciósan Somat perfect 7 tablettát, és W5-ös sót!

A többi márkát is ki fogom majd próbálni, most ezt tűnt a legjobbnak!Aztán majd kiderül, mert W5 sokkal olcsóbb!


És még egy kérdés, nem írja a használtai útmutató hogy mennyi sót kell beleönteni, csak azt hogy első töltéskor először öntsek bele egy liter vizet!Akkor most mennyit tegyek bele?

2011. jún. 6. 21:18
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha először só nélkül indítod, semmi baj nem lesz, az vízlágyításra szolgál. Ha lefutattad az elsőt, mehet a só. Az én gépemnél alul van a sótartály. Letekerem a tetejét, a géphez adott spec. tölcsért rárakom és elkezdem beleönteni a sót. Ne ijedj meg, vizet fog kinyomni, vagyis folyik kifelé a víz a gép aljába. Valószínűleg legalább a fél dobozt bele tudod tölteni. Időnként nézd meg és ha már látod a sót, elég lesz. De a tartály tetejében van egy színes úszó, amit felnyom a só, akkor jó. az enyém egy 13 éves Bosch, akkor még nemigen volt nagy választék, ez egy alapgép, de szerintem elég. Ahogy nézegettem a most kapható millió funkciós gépeket, sok olyan van köztük, amit azt hiszem soha nem használnék.
2011. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó válaszadó, hogy ilyen részletesen leírtad. Ha minden jól megy holnap jön a a szerelő és akkor már mosogathat helyettem a gép! :)
2011. jún. 7. 13:05
 9/18 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy sikerült!
2011. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%
Jó a közértben kapható konyhasó is,DE Kb minden negyedik feltöltésre használj gépbe való sót! DM-be 2kg só 800 Ft
2011. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!