Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Honnan látom, hogy egy hűtő...

Honnan látom, hogy egy hűtő hátára fektethető-e?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy amelyik hűtő hátoldalán a rácsozás csövei függőlegesek, tehát az "U" alakja felfelé majd lefelé néz, azt NEM lehet fektetni, de viszont azt a fajtát, aminek vízszintesen vannak a csövei és az "U" alakok oldalra néznek, azokat meg lehet fektetni?


Haver mondta, hogy a függőlegesen futó csövekben megreked a szállítás által "összezavart" olaj, tehát egyáltalán nincs is értelme egy napot állni hagyni, eleve a fektetéssel kinyírod a hűtőt, ellenben a vízszintesen haladó hűtőcsövekkel szerelteket viszont lehet hátukra fektetve szállítani, mert azokban visszatalál az olaj a kompresszorba...


Igaz ez?


Tehát ha van egy olyan hűtőm ami hátoldalán lett szállítva, akkor annak konyec?


2011. okt. 27. 01:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Normál tér hőfokai (nem egy van!):

Felső polc közepe: 2-5 fok

Középső polc közepe: 4-8 fok

Alsó polc (inkább alatta a fiók): 7-12fok.

Mindez a min és max állások közötti értékek állandósult üzemben (nem 5 percenként nyitogatva)

2011. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Fektetés, hogy mi miért van..

Fektetést azért nem "szeretik", mert a kompresszor belül 3 rugón függ, azt mondják, ezek leakadhatnak.

1000 esetből legfeljebb egyszer (én még egyet se láttam leakadva), de szétvágva a házat, kezed lábad szétbökdösöd csavarhúzóval és megszenvedsz vele, mire leakasztod...

Az olajelfolyás, mint a probléma forrása..

Ha hátulról nézed a hűtőszekrényt, akkor a 3 csatlakozó csőcsonk részben hátrafelé áll ki, de mindenesetre a hozzád közelebb eső oldalon van. Ezek közül csak 1 az érdekes, a szívócső, ez a legvastagabb.

Ha erre az oldalára fektetik a kompresszor olajtöltete a csövön keresztül elindul visszafelé, az elpárologtató felé. Talpraállítva, rögtön indítva ez az olajlöket kárt tehet a kompresszorban..

A másik csonk, a vékonyabb megy ahhoz a fekete rácshoz (kondenzátorhoz), de arra nem fog elfolyni, mert útjában van egy nyomószelep.

A harmadik csonk le van zárva, nem oszt, nem szoroz.

És akkor a hűtőt az "ajtajára" lehet elfektetni, mert akkor az olaj ki sem tud (sehova se) folyni a kompresszorból.

(Hűtőközegről lévén szó, azért a szállítás közbeni hőmérséklet változás befolyásolhatja a dolgokat, de csak szélsőséges esetben. Csomagolatlan szállítás, stb.)

2011. nov. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Na akkor kezdem érteni!

Akkor mi lehet a baja?

12 órát vártunk majdnem, és a teteje megy, a fagyasztóban -31 fok, az aljában meg 15 :S

1 kompresszoros és a hátán lett szállítva!

2011. nov. 7. 11:42
 14/24 anonim ***** válasza:

Tegnap 10:57-es

Miért kell visszakérdeznem!!! Felül mennyi????

Fél információkat adsz, az elején még érthető, mert nem értesz hozzá, de én visszakérdeztem!!!

Hol a válasz? Feladtam, utálok feleslegesen írni...

2011. nov. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Hát előtted egyel írtam felül fagyaszt -31-ig, alul meg olyan 14-16ig ingadozik attól függetlenül, hogy milyen fokozaton megy!

Jahh úgy értem, hogy a fagyasztóban -31, az alsó részében pedig a legfelső polcon 14-16 fok!

De kivártuk az egy napot, hátoldalán lett szállítva...

Azért nem értem, mert másokkal is beszéltem erről és mindenki azt mondta, hogy jónak kellene lennie. :(

2011. nov. 8. 08:05
 16/24 anonim ***** válasza:

Annak jónak kell lennie..

Ajtó nem zár rendesen, rossz a hőmérő, nincs benne elég hűteni való stb...

2011. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

ajtó jó, nincs benne semmi hűtenivaló az igaz!

most állt már 1 hetet, mert nem akartam már foglalkozni vele, lehet beindítom megint..

hátha helyrejött...

és mindig ment! sosem állt le! de gondoltam azért, mert folyamatosan 15 fok volt alul a sima hűtőben...

Kipróbálom ma, had menjen egész nap míg dolgozom...

2011. nov. 9. 08:40
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem A 15C miatt nem áll le...

Nem részletezem, OTT AHOL MÉR!!! nincs meg a -14C 1-es álláson, hányas állásban van, látod megint hiányos az információ!

2011. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Hát ha ott mér, ahol az állító van, meg a lámpa (alsó rész ahol simán hűtene, nem fagyasztana), ott +16 fok van most is,1-es fokozaton, 12 óra járás után!

Aztán, hogy a saját termosztátja, hogy mér, azt nem tudom, nem digitális!

Felül (fagyasztó 50L) -30 fok van most is 1-es fokozaton!

Én mértem az alsó részen, (ahol nem fagyasztana) mindhárom polcon, de legfelül van a leghidegebb, ott 16 fok van!

2011. nov. 9. 22:24
 20/24 A kérdező kommentje:
De járattam 1-es és 3-as fokozaton is és mindig ugyanúgy ugyanannyit hűt.
2011. nov. 9. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!