Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A ventillátorokat 24 órás...

A ventillátorokat 24 órás használatra tervezik, vagy nem a legjobb, ha megy éjjel-nappal?

Figyelt kérdés
Embertelenül rossz helyen van a szobám, szinte megáll az idő is a levegővel együtt.

2012. jún. 20. 10:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nem nagyon értek hozzá, de szerintem azért éjszakára kapcsold ki. Nappal nekem is szinte egész nap megy, mert emberfeletti a hőség... De éjszaka mindig kikapcsolom.
2012. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
A ventillátornak elvileg bírnia kéne (kivéve, ha nagyon régi), de a villanyszámládat meg fogja terhelni pár ezer forinttal ha éjjel-nappal megy.
2012. jún. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jól írtad elvileg!! Dugaljakra és egyéb elektromos készülékekre általában ráírják hogy 6 óra a folyamatos üzem.Ha Kínai a ventilátor oszd el kettővel.

Villszer.

2012. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom bírná-e a motor. Itt éjszaka is pokol van, nincs légmozgás, szinte lehetetlen aludni. Hogy kínai-e, azt nem tudom. Róla van szó:


[link]

2012. jún. 20. 13:27
 5/15 A kérdező kommentje:

Rossz a link, IFA-12, ez az:


[link]

2012. jún. 20. 13:28
 6/15 anonim ***** válasza:

Természetesen ez is kínai. Mint minden más manapság.


6 óra folyamatos üzem egy dugaljra is? Hát én még ilyen hülyeséget szakmabeliként nem hallottam.


Én nyugodtan használnám éjszaka is, hiszen a jó alvás fontos.

Ha félsz, hogy esetleg meghibásodik/kigyullad éjszaka (egy ismerősöm járt már így) akkor szerezz be egy 1-2 ezer Ft-s füst érzékelőt és rakd a szoba mennyezetére.

Ha baj van, majd az felébreszt.

2012. jún. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Olvasd el mi van ráírva a dugvillára és már látod is hogy nem írtam hülyeséget "szakmabeliként"!
2012. jún. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ma jártam egy barkács-áruházban.


Bár ilyen helyen nem igazán vásárolok elektromos szerelvényeket, arra jó volt hogy körülnézzek.

Legrandtól Prodax-ig, Schneider-től Noname-ig mindent néztem, de sem a háztartásin sem az ipari aljzatokon nem láttam a 6 óra folyamatos üzemre utaló jelzést.


Lehet, figyelmetlen voltam, de nem gondolom, hogy 0,25 Amperes ventilátor folyamatos üzemben kiolvasztja a dugaljat a falból.


A készülékkel más a helyzet. A piacos termékekkel sok minden elképzelhető, mint tudjuk.

De a bolti termékeknél a folyamatos üzem is inkább azért van ilyen készülékeknél "tiltva" hogy ne legyen magas az össz. üzemóra száma és kibírja a garancia végéig.

(Persze más "tészta" egy kávédaráló, egy botmixer, stb...)

2012. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A te kedvedért leteszem a kanalat,és a legközelebbi dugaljról leírom mi van rajta.

EC elettrocanali

32A-6h

220/380V Ac

240/415V Ac

IP 44

3P+N+GND

Typ:EC69061


Bocs hogy több márkát nem írok de nincs kedvem kimenni az üzembe,ott van még pár100 db.(a régi magyar daf aljzatokon valóban nincs feltüntetve) Gondolom tudod hogy keresd az időt jelölő részt a leírásban.

2012. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ok, lehet hogy igazad van. De a fő kérdés akkor is a ventilátor folyamatos üzeméről szól.


32A-6h jelölés véletlenül nem arról szól, hogy 32 Ampernál 6 óra lehet a folyamatos terhelés?

Továbbra is azt gondolom, hogy 0.25 Ampernál nem kell 6 óránként leállni.

2012. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!