Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Háztartási gépek (pl mikró,...

Háztartási gépek (pl mikró, TV) mennyi áramot fogyasztanak ha éppen nincsenek használatban de a hálózati áramforrásra vannak csatlakoztatva?

Figyelt kérdés
Köszönöm, Üdv
2012. szept. 11. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában csekély, pár wattot.
2012. szept. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb: 0.3Watt-0.8Watt.
2012. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon változó. Egyik oldalon olvastam, hogy valami hiperszuper "űrtechnikás" cucc több, mint 30W-ot fogyasztott "kikapcsolt" állapotban is.


Egyébként a legtöbb csak pár tized W-ot. Ha érdekel akkor vegyél egy normálisabb fogyasztásmérőt és mérd meg egyenként.

2012. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem annyit hogy aggódnod kelljen miatta,havi szinten 50-100 forint lehet,hiába az agymosás a tévében hogy"ne felejtse el kihúzni a telefontöltőt".Nevetséges,ettől se több pénzed nem marad,sem az üvegházhatás nem lesz kissebb.De számoljunk,kb 1 wattot fogyaszt standby üzemben egy tápfesz,van mondjuk 5 berendezésed,az öt watt,azaz 0,005 kilowattóra.0,25 forint óránként,egy hónapban 720 óra= 180 forint.Megnyugodtál?
2012. szept. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Üdv
2012. szept. 12. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért a régi készülékek tudnak fogyasztani rendesen ahhoz képest, hogy kikapcsolt állapotban vannak. Régi 20-25 éves GoldStar videónk 30W-ot eszik, hátul mindig meleg, pedig csak az órát mutatja. Sajnos már nagyon megszoktuk, így óra mutatására használjuk. Két régi 55cm-es CRT TV közül az LG 12 éves, a Samsung 6 éves, mindkettő 10-10W-ot eszik kikapcsolt állapotban. 3 éves LG HiFi-m 5W-ot eszik. A 2 éves LG házimozim 1W-ot eszik. A most vásárolt LG h.mozim és Samsung klímám 1W alatt fogyaszt, de sajna már a LED-et is kispórolták róluk ugye a fogyasztás miatt, így megállapítani sem lehet, hogy áram alatt van-e(ez már túlzás szerintem).

Minél újabb annál kevesebb a standby fogyasztás is, de túlzásba viszik szerintem, hogy már sokszor a LED-et is kispórolják a fogyasztás érdekében.

Nálunk ahogy írtam a fogyasztásokat, ehhez még hozzájönnek egyéb dolgok is, pl. számítógép, monitor, mikró(kijelzős)... kb. összejön 100-120W állandó fogyasztás standby-ban lévő készülékek fogyasztásából, és ez már sajnos nem elhanyagolható.

2012. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm h leírtad, van jópár régi készülékem. Üdv
2012. szept. 16. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!