Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az lehetséges, hogy nem mos...

Az lehetséges, hogy nem mos jól a mosógép? Miért nem illatoznak a ruháim?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A barátommal és az anyukájával élek együtt.

Nincs olyan jó illata a ruháknak, ha mosok.

Pedig Ariel folyékony mosószert használok a színesekhez,a fehérekhez Tide-ot, meg Arielt, és a Lenor öblítőből a sárgát.

Anya ugyanezekkel mos, és az ő ruhái illatoznak annyira, pedig én is 70 ml-t öntök a mosóporból, ahogyan ő is, és ugyanannyi öblítőt.

Szerintem a mosógéppel lehet gond.

Már nagyon régi.

Meg az is lehet, hogy nem volt megfelelően tisztítva?

Szerintetek?


2010. szept. 6. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztalom, de szerintem arra vezethető vissza, hogy nálunk keményebb a víz. A teával is ugyanez a helyzet. Ott sokkal finomabb.
2010. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
takarítsd ki a gépet és használj kevesebb mosószert + ecetet tegyél az öblítő mellé
2010. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Ti merre laktok?


Második válaszoló:

Már hallottam az ecetről.

De szerintem akkor egy-két liter ecettel lenne érdemes átmosni a gépet.

Ugye?

De hát ha véletlenül valami baja lesz..

2010. szept. 6. 15:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én Budapesten lakom, szüleim pedig Tiszaújvárosban.
2010. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem a szüleim Nyíregyháza mellett laknak, én pedig Hatvanban. Pesttől 50percre.

Igen, akkor valószínű,hogy itt keményebb a víz.

2010. szept. 6. 15:18
 6/9 anonim ***** válasza:

második vagyok


én 1-2 havi rendszerességgel átmosom a gépet 3-4 liter ecettel üresjáratban 90 °C-on ill. előtte 2-3 liter hypóval szintén üresjáratban 90°C-on


a gépet használtan kaptuk 4 szer mostam át és még mindig dőlt belőle a vízkődarabok hada, de most már teljesen ok...

2010. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én is látom a mosógépben, hogy az a víz, amit kinyom, olyan koszos. Pedig hát nem koszosak egyáltalán a ruháink.

Ezt mi okozza akkor?

2010. szept. 6. 15:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Micsoda problémák, mosd át ecettel (hagyd állni benne egy éjszakán át) és az öblítő helyett (ami kifejezetten ártalmas a környezetre) csepegtess bele illó olajat, de ha így sem illatozik a ruha a parfümöt a ruhára fújd ne a bőrödre, az úgy benne marad, hogy 3-4nap után is érezni.
2010. szept. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Trutyis volt a gép az örökös 40 foktól.
2019. dec. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!