Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Whirlpool awe 6516-os mosógép...

Lelemény kérdése:

Whirlpool awe 6516-os mosógép öblítőtartályának a tisztítása hogyan lehetséges? Üdv. : L. István

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Segítséget szeretnék kérni ugyanis egyedülálló férfi létemre nem szoktam a mosógépet túl sűrűn kitakarítani, viszont nemrég észre vettem hogy a kivehető mosópor és öblítőtartály, hát hogy őszintén mondjam nem túl higiénikus(több mint 2 éves a gép, és azóta ez a tartály még nem lett kitisztítva), most sincs gond, csak rossz ránézni ahogy ennyi idő alatt a sok öblítő maradéktól egy fekete felületet hozott létre az öblítőtartó rekeszben, sajnos ezt sehogy sem tudom szétszedni hogy kitakaríthassam, és semmilyen módon nem oldódik fel a benne lerakódott anyag!

Kérem ha bárki tud ezzel kapcsolatban valami jó ötletet adni hogy hogyan is lehetne ezt kitisztítani akkor kérem ossza meg velem!

Köszönöm előre is!

A mosógép típusa whirlpool awe 6516-os

Üdv.: L. István


2011. febr. 28. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Nekem is whirlpool van, bár nem tudom, hogy milyen típus így fejből, de gondolom egyforma az adagolójuk. Én üvegmosó kefe és fogkefe kombinációjával szoktam. Ahogy leszedem még szét lehet szedni, úgy könnyebben bele lehet nyúlni. Kicsit áztatom langyos vízbe és pucolás.

Jó munkát vele!

2011. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

2 gomb van az adagoló tartály oldalán. Azokat benyomva el tudod emelni a tetőtől.

Ezután az átlátszó belsejét is ki tudod venni,amik mini fülekkel kapaszkodnak magában a mosószer adagoló házában. Ezen fülek elég könnyen TŐRNEK úgyhogy óvatosan,és egyszerre kell mindegyik fület széjjel feszíteni,jó ha van 4 kezed :D

Továbbá nem szedhető az adagoló.

Üvegmosó kefével forró vízbe áztatva/öblögetve kitudod mosni belőle a zsíros szutyok nagy részét,de ez 100%-ra nem fog kitisztulni,úgyhogy ameddig van türelmed addig pucolod,ráadásul az egyik kamrába nem is érsz végig.

Visszarakás fordítottan.

2011. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem régen sikerült először tökéletesre takarítanom az adagolót.Vedd le, ahogy előttem is írták.Lehetőleg kád felett önts bele minden piszkos lyukba forró (én vízforralóban forraltam) vizet,meg is lötyögtedheted benne,csak nehogy magadra öntsd. Én ezt még egyszer megismételtem,olyan lett,mint új korában.Csak úgy folyt ki belőle az az öblítős lepedék.Valamennyi fogkefés rásegítés is kellett,de az már nem volt vészes. Pár havonta nem árt a gépet ecettel átmosatni. Indíts el egy 90 fokos programot üres mosógéppel,pár másodperc múlva nyisd ki és önts bele 2 liter 20%-os ecetet (ha ezt az indítás után csinálod, a Whirpool képes és leszivattyúzza az egész ecetet,azzal kezdi a mosást),aztán tető vissza és újraindíthatod. Én ha eszembe jut, a főmosás alatt megállítom 1-2 órára, hagy dolgozzon benne az a forró ecetes víz,aztán indítom újra. De ha ez kimarad és végig mossa a programot is nagyon kitisztítja a gépet.

Sok sikert!

2011. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én nem mertem még szétszedni, de ha trisót szórok az adagolótartályokba, főleg az öblítősbe és utána forró vizzel lötykölöm, akkor nagyon hamar kioldódik. Sajnos az öblítő mögötti fekete ocsmányság csak részben oldódik. Lerakódnak az öblítők, van amikor foltot is hagy ruhán, de ha azt Vanish folttisztító géllel bekenem(előtte nedvesíteni), áll rajta egy-két órát, akkor újból mosva kijönnek a foltok. Zsíros jellegű a folt, mással még nem jött ki, V.szappannal sem.
2011. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Még valami, lehet kapni Sano mosógéphez való vízkőoldót, nem túl drága, azt ecet helyett lehet használni, üresjáratban, rá van írva a kezelés, de félidőben jobb beleönteni szerintem is, mint előbb írták az ecettel.
2011. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Talán még, vagy másoknak aktuális.

Biztos a fent leírt módszerek célravezetők. Talán azzal kiegészíteném, hogy az öblítő rekesz tisztítását úgy is el lehet végezni a következő módon:

1. szivaccsal, vagy ronggyal tömjék be az öblítőszer rekesz azon nyílását, ahol az öblítőszert be kell önteni.

2. húzzák ki az öblítőszer rekeszen keresztbe beledugott, ujjni műanyag csövet.

3. szedjék le a zuhanyrózsát és a slagot dugják bele az ujjnyi cső helyére.

4. nyissák a zuhanycsapot - és ami belefér!!!... Persze fogjanak mindent, nehogy a nyomástól szanaszét repüljön a szivacs, slag, mosószertartó.

Így a víz épp fordított irányban áramlik a tartóban, mint üzem közben - és sokkal nagyobb nyomással.

2013. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Csak, hogy még aktuálisabblegyek mint az elöttem szóló, írok pár tanácsot.

Először azt érdemes tisztázni, hogy miért "rohad" be az öblítő rekesz és a többi miért nem. Hát azért mert a főmosás rekeszéből már a lecsukás után kifolyik a mosószer mivel nincs elötte akadály és a bepriccelt víz teljesen kimossa és a mosás végén szinte semmi víz nem marad benne viszont, az öblítő nem folyhat ki belőle csak a megfelelő időben ezt a tervezők úgy oldották meg, hogy lecsukva van egy kis pár centis pereme az öblítő rekesznek és a belövellő víz ezt a tartályt tölti túl és kimossa belőle az öblítőt és itt a probléma mivel ez a tartály olyan mint egy kis kád a víz nem tud távozi belőle és mosás után rengeteg víz marad benne és ez a víz a párolgása során megrohad, vízkövesedik és észre sem vesszük.

MEGOLDÁS:MINDEN MOSÁS UTÁN LEVENNI ÉS KIBURÍTANI BELŐLE A VIZET ÍGY NEM ROHAD MEG NEM LESSZ BÜDÖS.

Ami a tisztítást illeti én háztartási sósavat burítottab bele, nagyábol addig amíg az elején látszik a szint és ebben hagytam álni úgy egy órát ezután zsuhanyfej le és nagy nyomást neki. Tükör tiszta lett.


Remélem tudtam segíteni mindenkinek akinek whirlpool felültöltöse van.

2014. aug. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kétszer segít, ki gyorsan segít. :D

A fenti forróvizes, meg kefés megoldásokon túl tovább lehet jutni ezeknek a vacakoknak a rejtett zugaiba is! Kell hozzá néhány M4-es anya - ami minden csatornába épp elfér - és pokoli erős mágnes - pl. neodímium mágnes. Az anyákat bele kell tenni a mosószer adagolóba és kívülről lehet az anyákat mágnessel tologatni. Azok meg fellazítják, levakarják a trutyit. Utána az anyákat a mágnessel ki lehet vezetni valamelyik nyíláson, majd jöhet a további forróvizes módszer...

2017. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!