Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem kapcsol ki a klíma?

Miért nem kapcsol ki a klíma?

Figyelt kérdés
Nemrégiben vettem egy split (nem inverteres) klímát. Még huzamosabb ideig nem teszteltem, de nem kéne kikapcsolnia abban az esetben ha már a szoba hőmérséklete alacsonyabb mint a távirányítón beállított érték? Amit eddig találtam fórumokon, hogy ha eléri a hőmérsékletet akkor a kompresszor kikapcsol, viszont a ventillátor még forgatja tovább a levegőt. Én azt hittem ha eléri a hőfokot akkor kikapcsol és nem vesz fel semmi áramot.

2013. máj. 20. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor fogod és kikapcsolod,ha nem kapcsol ki magától. Ez nem hiszem hogy annyira nagy probléma.
2013. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Természetesen nem az a luxus vezérelt hogy egy gombot nem szeretnék megnyomni, de köszönöm a válazt amit nem a kérdésemre adtál...

Éjszakai üzemeltetésnél nem szeretném, hogy folyamatosan menjen és zabálja az áramot.

2013. máj. 20. 16:12
 3/12 anonim ***** válasza:
7%
Nem gondolod hogy előtte kellett volna informálódnod? Lehet hogy van olyan is ami úgy működik ahogy te gondolod,de nálunk a családban és a munkahelyemen is mind úgy működik mint a tiéd.
2013. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Ha eléri a kívánt hőfokot, akkor kikapcsol a kompresszor, és csak a levegőt keringeti a beltéri. Ez a "ventillátor üzemmód" csak minimális energiafelvétellel jár. Teljesen jól működik a klímád. Mi ezzel a bajod?

Ha az energiafelhasználás miatt aggódsz, akkor elmondom, hogy terhelés alatt körülbelül fogyaszt a klímád 1000W körüli értéket. Levegőkeringetés üzemmódban kb. 40-50W-ot fogyaszthat a klíma. Gondolom érzékeled a különbséget: ha az 1000W felhasználás nem számít, mert ugye megvetted és használod, akkor mi a fa**ért szórakozol itt azon, hogy levegőkeringetés üzemmódban az 1000W-hoz képest sz*ros 50W-ot eszik a klímád? Szerinted számít ez, hogy az áramszámlád a klíma miatt 4000Ft-al emelkedik havonta vagy 4050 Ft-al?(csak mondtam egy véletlen összeget, hogy érzékeltessem). Szóval számít ez a +50W? Ugye hogy nem.


A másik dolog: nem véletlenül találták ezt így ki:

miután kikapcsol a kompresszor, a beltéri tele van vízzel, páralecsapódással. Ilyenkor az átfújt levegő szárítja, hogy ne penészedjen. Például a klímát kikapcsolás előtt ajánlatos, sőt lekell szárítani venti üzemmóddal, én 1 órát szoktam hagyni. Vagy bekapcsolni fűtésre 15-20 percet, hogy ne penészedjen.


Lényeg:

a klímád teljesen jó, de tanuld meg sürgősen használni, ha a klímaszerelő nem magyarázta el, hogyan is kell.

2013. máj. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást. Nem szükséges leharapni a fejem, azért a f***ért aggódtam mert amit leírtál azt nem tudtam, ezért tettem fel a kérdést nem?

Lényeg a lényeg ez hasznos volt, ezekre a teljesíményfelvételekre voltam kíváncsi amit leírtál. A klímát használtan vettem, ezért féltem tőle hogy valami nem stimmel.

2013. máj. 20. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Persze, oké, nem leharapni akartam a fejed :)

És nem akartam durva lenni, csak erőteljesen érzékeltetni a dolgokat, amit legalább elsőre sikerült.


Úgy tűnik minden rendbe van a klímáddal. Ha kérdésed van kérdezd, azt megpróbálunk rá válaszolni.

Klímával kapcsolatba nagyon pörög az Indexen a fórum, sok hasznos tanácsot kapsz. Google-ba beírod, hogy "index klíma" és sok jót olvashatsz.


A legfontosabb, hogy használat után leszárítsd a beltérit, amit sima venti üzemmóddal tudsz elérni gyári utasítás szerint 30 perc használattal. De én 1 órát szoktam hagyni, hogy tutira száradjon le :) Ez a leglényegesebb, ha nem tartod be, akkor előbb utóbb penészedni fog, az pedig nem éppen jó az egészségre.

És fontos a megfelelő levegőcsre is, amit reggel a legcélszerűbb elvégezni, amikor a leghűvösebb van.


Ha a konyha közel van a klímához, akkor klímát nem használunk főzés alatt. Hanem főzés után alapos szellőztetés, és csak utána kapcsoljuk be a klímát.

Ezek a legfontosabb dolgok.

2013. máj. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%

# 4/6


"Például a klímát kikapcsolás előtt ajánlatos, sőt lekell szárítani venti üzemmóddal, én 1 órát szoktam hagyni. Vagy bekapcsolni fűtésre 15-20 percet, hogy ne penészedjen."



Nagyon ügyes tanácsot adtál! Gratulálok! Miután használta a klímát,és jól lehűtötte a lakást, akkor utána fűtse is fel hogy ne penészedjen a szerkezet...

Pfff...

2013. máj. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem értesz a klímahasználathoz, akkor mit szólsz bele?

Ha elmegyek otthonról dolgozni, és teszem fel nem akarom bedugva hagyni vihar miatt például, és nincs időm venti üzemmóddal szárítani, akkor inkább fűtök vele 10 percet, hogy ne penészedjen a klíma. Szerinted abból mit fogok érezni, amikor hazaérek újból 10 óra múlva? Mi lesz abból a 10 perc fűtésből származó meleggel? Elárulom semmi.

Viszont ha rendszeresen vízbe hagyod állni, akkor lehet már 1 év alatt penész jelenik meg rajta. Szóval mondom, ha nem értesz hozzá, inkább ne írj...

2013. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó hozzászóló! Te se értesz hozzá! Hol melyik használati útmutatóban olvastad ezt a sületlenséget? Ez csak neked a mániád. A penészt a rendszeres évenkénti karbantartással pucolják ki.
2013. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hol melyik használati útmutatóban olvastad ezt a sületlenséget? "

Szerinted az Auto Clean tisztítási funkció miről is szól?

Nem mindegy, hogy 30-40 percet fújja át a benti levegőt a klíma vagy 10 percet fűt? Ugyanaz a hatás csak meggyorsítva, ha éppen nincs időm.


"A penészt a rendszeres évenkénti karbantartással pucolják ki."

De ha nincs penész, akkor nem kell mit eltávolítani, és addig sem fújja ki a penészes levegőt a klíma, amíg nem jön el a karbantartás ideje. Olyan, mint a penészes mosógép esete: nem a penészt kell eltávolítani, hanem megelőzni a bajt!!!


"Te se értesz hozzá!"

Ha így gondolod, legyen igazad. 3 lakásomba használok párhuzamosan klímát, mondjuk abból az egyik az irodám, (ami félig a munkám is), illetve itt már a másodikat használom. Biztosan nincs tapasztalatom benne. Mellesleg foglalkozom termékteszteléssel elég nagy cégnek. Emellett programozással is foglalkozom.

Amúgy még ez mellett elég sok tuningrekord is fűződik a nevemhez, illetve díj, főleg a 2007-2010-es évekből. Bár jelenleg ez a téma már nem annyira foglalkoztat, de jelenleg is tudnék ettől függetlenül 1-2 sikert belinkelni neked a jelenlegi saját gépemről, ami külföldi magazinokban szerepelt, és elismerően nyilatkoztak róla :)

Szóval biztosan hülye vagyok, és nem értek semmihez, ha Te ezt így gondolod, akkor örülj ennek, elismerem, hogy béna vagyok :)

2013. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!