Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az emberek miért nem értik...

Az emberek miért nem értik meg, hogy jobban járnak, hogyha például egy márkásabb mosógépet, vesznek, mint sem egy no-name márkát?

Figyelt kérdés

például, azt mondják, hogy kb 80,000 ft-ért vennék gorenje meg AEG meg Zanussi mosógépet, van-e valakinek véleménye?


Akkor miért nem vesznek inkább egy márkásabb mosógépet? Miért nem vesznek inkább Samsung-ot, Bosch-t, vagy LG-t?


Nem azt mondom, hogy vegyenek 200,000 ft-os mosógépet, de ha megnézzük, már pl 70,000 ft-ért lehet venni Bosch mosógépet, amiről tudjuk azért, hogy jó híre van.



2013. aug. 30. 19:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
Mert no money, Te miért becsülöd le a noname termékeket ?
2013. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a minőség a Mielénél kezdődik! Volt már egy pár mosógép,már meguntam a négy-öt évenkénti cserét.Érdemes egy komolyabb gépre költeni,szerintem megtérül.Ja,és a mosás minősége is ott van! De ezt a Miele tulajok tudják!
2013. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves első. Mire akartál célozni ezzel a no-money-al? Az a kérdésem, hogy az emberek miért vesznek 80,000 ft-ért gorenje, indesit, candy, zanussi, mosógépeket, amikor ugyanannyiért van samsung, lg, HAJDÚ, bosch.


Azért becsülőm le a no-name márkákat, mert nem bízom meg bennük. Hamar elromlanak (2-3 év) Sose hallottam róluk...


Ez olyan, hogy te melyiket választanád ha ugyanannyiba kerülnének és egy felszereltségi szintjei lennének? Egy BMW-t, vagy egy Japán Dome-ot. Persze, hogy a BMW-t mert az megbízható, és ismeri az ember, hogy tuti nem hagyná cserben. Ugyan ez van a mosógépeknél is. Inkább veszek ugyanannyiért egy márkásat, amiről tudom, hogy jó meg minden, mintsem egy candy-t.

2013. aug. 30. 21:13
 4/15 anonim ***** válasza:

Az AEG speciel szerintem pont egy jól csengő márka, ismeretségi körömben több AEG masina is van, mind hibátlanul működnek évek óta..



A másik pedig: Ha mindkét gép 80.000Ft, akkor két dolog lehet:


1) A "minőségi" gépnek jóval kevesebb szolgáltatása (programok) van


2) Nagyjából ugyanazt tudja a két gép. Ebben az esetben szinte biztos, hogy ugyanolyan tartós lesz a "no name" mint a minőségi.

2013. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Hmm így jobban kifejtve a kérdésed, ténylegesen igazad van.

De kinek mire van igénye, :)

2013. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
#1 vagyok
2013. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

4/6-os:


Attól, hogy még ugyan azt tudja, nem feltétlenül jelenti

azt, hogy ugyan olyan megbízható mint a többi. Hiába tud egy Francia kocsi ugyan annyit mint egy BMW, azért a BMW mégis csak márkásabb, megbízhatóbb.

2013. aug. 31. 16:27
 8/15 anonim ***** válasza:

Félreértetted. Nem azt mondtam, hogy ha ugyanazt tudja, akkor nem lehet jobb a márkásabb. Hanem azt, hogy ha ugyanannyi a Bosch, mint a Zanussi, és ugyanazt is tudja, bennem joggal merül fel, hogy tényleg tartósabb-e? Sajnos ez egyáltalán ne biztos. Sőt, messzebb megyek. A márkás masinák olcsóbb gépei akár még rosszabbak is lehetnek. Nem akarok félreérthető lenni, megpróbálom elmagyarázni amit gondolok.



Adott legyen a 80.000Ft-os árkategória. Legyen benne egy Bosch gép egy LG, és egy Zanussi.


Az egyik Bosch gép pl tud 15 programot, 1000-es centrifugát. Az LG mondjuk 25 programot és 1200-as centrifuga fordulatot. A Zanussi is ugyanezt tudja. Minden más műszaki paraméterben megegyeznek, nincsen semmi extra dizájn. Három gép közül választhatunk és rögtön felmerül a kérdés: Miért kerül ugyanannyiba a nagyobb tudású LG "márkás" gép? Egyetlen oka lehet, hogy kevésbé tartós, mint a kisebb tudású Bosch. A Zanussi ugyanazt tudja, mint az LG, ugyanannyiba is kerül, majdnem ugyanúgy is néz ki. Akkor miért lenne tartósságban különbség? Valószínűleg nincs is, hisz mindkét cégnek a profit a lényeg, és ha jobb minőségű alkatrészek kerülnek bele, akkor drágább a gép. Ott a Bosch, kevesebbet tud, ugyanannyiért, tehát nagy valószínűséggel tovább bírja, jobb minőségű alkatrészekkel.


Én pártolom hogy igenis minőségi gépeket vegyek, de ezek drágábbak mint a no "name" márkák. És azért nem beszélek minőségi márkákról, mert ilyen egyetemesen nincs. Pl Tapasztalataim alapján a 20.000Ft alatti samsung porszívók botrányosak. Pedig márka, de az olcsó gépeik rosszabbak, mint egy erre szakosodott no name gyártóé. Pedig ha mindent összevetünk jobb gépeket gyárt.


Ha van egy adott pénzösszeg, abból lehetőleg a legjobb eszközt kell vásárolni, nem mondjuk a Bosch-t. Előfordulhat, hogy az "olcsó" kategóriában tartósságban megelőzi valamelyik "no name".

2013. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Akkor miért lenne tartósságban különbség? Valószínűleg nincs is, hisz mindkét cégnek a profit a lényeg, és ha jobb minőségű alkatrészek kerülnek bele, akkor drágább a gép.


Pont ezért, tesznek bele gyengébb alkatrészt, mert ha többször romlik el, többször kell javítattni több pénz és több profit. Ez az úgynevezett tervezett elavulás. Mint régen, női harisnyával el lehetett vontatni egy kocsit, annyira erős volt. Így, hogy sosem szakadt el, nem vettek újab harisnyát, és így ez leépítésekkel járult volna ami rontotta volna a gazdaság minőségét. De így, ha gyengébb minőségűt gyártanak, akkor újat kell venni, javíttatni ami pénz, így marad életben az iparág.

2013. szept. 1. 12:34
 10/15 anonim ***** válasza:
Pontosan erről beszélek én is. Teljes mértékben egyetértünk. Én ezért írtam, hogy egy 80.000-es bosch gép ha ugyanazt tudja, mint egy 80.000 zanuss, akkor nagy valószínűséggel ugyanannyira tartós. Viszont a zanussi nem gyárt mondjuk 180.000 forintért tartós masinát, a bosch meg igen.
2013. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!