Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szerintetek ez a Hauser...

Szerintetek ez a Hauser kávéfőző jó?

Figyelt kérdés

[link]


Aki ismeri vagy aki ért hozzá a műszaki adatok alapján, légyszi írja le!


Köszi!



2014. jan. 22. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű kávéfőző. Nem kell rajta dilemmázni. Gondolom a funkcióját ellátja.
2014. jan. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TaKy99 ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen kávét szeretnél inni!

Illetve, hogy milyenhez vagy hozzászokva.


A kérdéses kávéfőző lehet jó, ha ezt az ízvilágot szereted.


Azért érdemes megemlíteni, hogy a gőztúlnyomásos konstrukciójú kávéfőzővel jó minőségű eszpresszót nem lehet készíteni, mivel elégeti a kávét.

Egy 14Bar-os gép ~25eFt körül kezdődik. Ha nincs rá keret, akkor inkább egy ilyet javasolnék: (Kinézete ellenére ez nem kotyogós!) [link]


De ha többet szeretnél tudni, itt elég jól összefoglalják: [link]

2014. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


A Hauser amit én írtam hány baros?


Jó minőségű kávét szeretnék, illetve capuccinot vagy egyéb forró italokat.

Legalább valamennyire krémest.

2014. jan. 23. 08:56
 4/11 TaKy99 ***** válasza:

Talán 4Bar-os lehet, de nem az a lényeg.

A 14 Bar-os gépek nem forralják a vizet, hanem egy szivattyú dolgozik bennük, ami nagy nyomáson préseli át egy kazánon a vizet, ami csak 90-92 fok-ra melegíti a vizet.

és itt a víz hőmérséklete a lényeg, hogy nem égeti meg a forróvíz a kávét, azaz nem lesz annyira keserű égett íze, hanem a kávé valódi aromáját is lehet érezni. (Persze azért ehhez az élményhez jó minőségű kávét sem árt venni.)

Azért is javasoltam a fent linkelt oldalt, hogy olvasgass egy kicsit, ha valóban jó kávét szeretnél, van benne pár jó tanács.

2014. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez a gép eszpresszótól olyan távol áll, mint Makó Jerizsálemtől. Ha nincs pénzed presszógépre, javasolnám én is a brikkát, de az édeskevés, hogy szerzel egy gépet, ami 90-92 (de azért inkább 93,5 a ki nem mondott standard kávézókban) fokos vizet küld át. Ahhoz, hogy normális kávét csinálj, normális őrlő is kéne, az is pénz, és akkor még a tejhabhoz normális gőzöd nincs. Arról mondjuk ne is nagyon álmodj, de egy szedett-vedett gőzkaros gép is elég borsos árú. (ehhez képest, amit linkeltél bőven többszörös)


A kapszulás gépek, bár eretnekség dicsérni, de iható kávét készítenek, de soha nem éred el velük egy JÓ eszpresszó szintjét. Sajnos a jó presszó kv ritka, mint a fehér holló.

2014. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TaKy99 ***** válasza:

#5 Nem vagyok barista, csak szeretem a jó kévét. Lehet az tőlem 93,5 fok is, a lényeg, hogy nem, 100 :)


Viszont ellent mondanék annyiban, ha már emlegeted a kapszulás gépeket, hogy akkor már inkább podos (filteres) gép!

A Nespresso pod rendszerének nemrég lejárt a licensze, azaz már olcsón hozzá lehet jutni, jó minőségű podos kávéhoz, míg a kapszulás kávékat még mindig aranyárban mérik.

2014. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A POD-os gép nem ugyanaz, mint a filteres! Azért nem ajánlottam, mert egy gőzkaros podos gép nem olcsó! Egy Nespresso gép habosítóval sem olcsó, de még mindig olcsóbban jön ki. Mellesleg van mindenfélém, de soha nem innék se kapszulát, se podot, ha van itthon kávé, márpedig az csak nagyon véletlen szituációkban fordulhat elő, hogy nincs. :)
2014. jan. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TaKy99 ***** válasza:
Tényleg nem értek hozzá, de ezek szerint még sokan nem akik ezzel foglalkoznak. hogy a pod, filter, párna, stb. nem ugyanaz. [link]
2014. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én is azt írtam, hogy nem ugyanaz, tehát egyetértünk.
2014. jan. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TaKy99 ***** válasza:

Uh, nehéz eset vagy! :)


Akkor segítek olvasni, és értelmezni.

- Az általam linkelt weboldal: Barista Hungary szaküzlet

- Főcím: kávépárnák

- Felsorolt termékek: ESE POD

- Rendszer leírásában: "A két filter-papír közé tömörített kávéadagot"

- Előnyök leírásban: "csak a filterpárnát kell eltávolítani a kávékészítés után."


Konklúzió 1, ugyanaz a Kávépárna, a POD, és a Filterpárna.

Konklúzió 2, Nem elég, hogy nincs igazad, még szövegértelmezés gondjaid is vannak. ;)

2014. jan. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!