Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régebbi típusú mosógépeknél...

Régebbi típusú mosógépeknél vagy netán új is lehet, szoktatok vízkövesedés ellen ecetes átöblítést csinálni calgon használata helyett? Ha igen mi módon teszitek?

Figyelt kérdés

2014. márc. 1. 12:28
 1/3 Tengor ***** válasza:
100%

Két hete csináltuk először egy 4+ éves mosógépen. Kicsit szkeptikusan álltam hozzá, és kellemesen csalódtam.

Mi úgy csináltuk, hogy vettünk 1 L 10%-os ecetet (20-as nem volt), feltöltöttük az összes tartályt ecettel, a maradékot a dobba öntöttük és elindítottuk a leghosszabb mosó programot.

Hogy a fűtőszálról mennyi vízkő jött le, azt nem tudom, de a mosógép rendszerét látszólag gyönyörűen kitakarította.

2014. márc. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 rakenroll válasza:
91%
Nem szoktunk mert az ecet a tömítéseket és gumi alkatrészeket tönkreteszi. Citromsavval lehet átmosni vagy külön erre a célra készült adalékkal. Ecettel öblíteni szoktak.
2014. márc. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Qrvára kíváncsi lennék a sok agyatlan honnan veszi hogy az ecet tönkre teszi a tömítéseket! Nem tömény ecet savról van szó!!!! Na mind1:))) Ártani nem árt neki, de csak halkan jegyzem meg hogy ez a vízköves dolog 1 nagy parasztvakítás!!! Tavaly szedtem szét 1 öreg Hajdu energomat gépet(30+) az üstön is csak kézzel letörölhető "vízkő" volt:))) A fűtőszál is makulátlan állapotban, nem is értem honnan az ötlet hogy annyi vízkő rakódik ki rá hogy megfogja a dobot. Nem bojler ez:)))

Villszer

2014. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!