Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Családi ház villanyáram...

Családi ház villanyáram kapacitásnöveléskor kell-e fizetni az Eon emberének is (ha csak max.32 Amperre növelünk), vagy csak a regisztrált vill. szerelőnek, akit előtte kell hívnom?

Figyelt kérdés

Ha valaki esetleg el tudná mondani ezt az egész folyamatot, megköszönném (főleg, ha a költségekre is emlékszik)

(.... és amiket beépítenek v. cserélnek a villanyórában, abból mi az eon tuladona, és miért kell fizetni...és kb. mennyit).

Azért is érdekel különösen az anyagi vonzat, mert egyszer már egyéb Eonos ügyben eléggé súlyos összeg kerekedett ki..


2014. márc. 7. 11:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Mik a fizetendő díjak? (csak lakossági felhasználók részére)


A teljesítménynövekedésnél 32A-ig nem kell csatlakozási díjat fizetni. Ezen felül a csatlakozási díja 3600 Ft/A + ÁFA.


de ezen a weboldalon, minden fontos infót megtalálsz.

[link]

2014. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Kérdésem még: Az én házamban a villanyóra az előszobában van a falon (nincs a falba süllyesztve). Az előszoba zárt helyiség. Most tervezek kapacitásnövelést. Szabványos - e a villanyórám, a fenti körülményekre tekintettel, vagy nagy átalakításra (és költségekre) számítsak?
2014. márc. 7. 12:18
 3/21 A kérdező kommentje:
...ja, és nem dobozban van, hanem csak úgy szabadon a falon
2014. márc. 7. 12:20
 4/21 A kérdező kommentje:
még egy (talán fontos) adalék: Az előszoba régen csak előtér volt (nyitott) - én falaztam be (s.k.) és tettem rá ajtót - így lett zárt
2014. márc. 7. 12:49
 5/21 fúróferkó ***** válasza:

A regisztrált szerelő végzi el az esetleg szükséges csatlakozó vezeték keresztmetszet bővítést,kitölti a forma nyomtatványokat.Ez néhány darab A4 lap,te is kérhetsz az EON ügyfél szolgálaton.

A szerelő végzi az iratokkal a további ügyintézést az áramszolgáltatónál.

Ezt követően telefonon egyeztetnek ,mikor jönnek a kismegszakítót cserélni,plombálni.

Szabványos mérőhelyet csak akkor követelnek,ha lényeges, új szerelés történik az egész ingatlanban.

A szerelő díja az anyagköltségből ,(ami mindig attól függ hány méter,mit kell beépíteni) a bővítéshez és a hivatali ügyintézés díjából áll.

Ez az összeg alapesetben 10-30 eFt + anyagköltség.

Tőlem csak egy "tízest" kért ,mert haver volt és a szerelést az órától a lakás elosztóig sundám-bundám én csináltam,az aláírásával igazolta ,hogy a szerelést szabványosan elvégezte.

2014. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi - de mi az a lakáselosztó? Nálam van a villanyóra, ami a mérő részből és alatta a főmegszakítóból (15 A)áll, és az óra felett kb 30 centivel van 2 biztosíték (az egyik 20 A - os, a másikon nem találtam betűt), amit ki - be csavarni lehet.
2014. márc. 7. 20:18
 7/21 anonim ***** válasza:
Amit eddig leírtál, abból én arra következtetek, hogy nem lesz se egyszerű se olcsó. Érdemes megkeresni két-három regisztrált szerelőt és árajánlatot kérni. Itt találod őket: [link]
2014. márc. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
...hát szomorú vagyok - de köszi!
2014. márc. 8. 11:50
 9/21 fúróferkó ***** válasza:

A mérőóra előtti vezetékszakasz,csatlakozó légvezeték a mérőóra plombákkal az áramszolgáltató jogi területe.

A mérő után(régi lakásokban általában a mérő felett elhelyezve) szerelik az un.lakáselosztót.Ez régen egy fekete dobozszerű látvány ,rajta 1-2 olvadó biztosíték.Ma már esztétikus műanyag doboz ,kismegszekítókkal ,FI relével,stb.

A regisztrált szerelő közreműködése azért kell,mert az áramszolgáltatónak ő nyilatkozik,hogy a mérő előtt ,után a szabványnak megfelelő keresztmetszetű vezetékek vannak.

Ha eddig nem voltak,mert miért is lettek volna, akkor ő szerelte meg.

Régebben még a plombát is rátehette,mert volt neki azonosítható plombapréselő fogója.Most a plombákat digitális azonosítóval látják el.A központban mindent látnak róla ,melyik lépcsőház, melyik sarkában van a mérő stb.

2014. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ez egy hatvanas években épült ház, eredeti (szerintem) alu vezetékekkel. Mennyire valószínű, hogy a tranzakció során ezeket is ki kell cseréltetni (és pláne "mennyibe fájhat" ez nekem)?
2014. márc. 8. 11:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!