Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Családi ház villanyáram...

Családi ház villanyáram kapacitásnöveléskor kell-e fizetni az Eon emberének is (ha csak max.32 Amperre növelünk), vagy csak a regisztrált vill. szerelőnek, akit előtte kell hívnom?

Figyelt kérdés

Ha valaki esetleg el tudná mondani ezt az egész folyamatot, megköszönném (főleg, ha a költségekre is emlékszik)

(.... és amiket beépítenek v. cserélnek a villanyórában, abból mi az eon tuladona, és miért kell fizetni...és kb. mennyit).

Azért is érdekel különösen az anyagi vonzat, mert egyszer már egyéb Eonos ügyben eléggé súlyos összeg kerekedett ki..


2014. márc. 7. 11:35
1 2 3
 11/21 fúróferkó ***** válasza:

Mennyire valószínű? A regisztrált szerelő megmondja,ha felméri a helyzetet.

Az árak amint már egyszer mondtam attól függenek hány méter,mit,milyen falba kell szerelni.

Még az is befolyásoló tény,hogy hol laksz.Aztán még sajnos attól is kit sikerül fognod a szereléshez.

Az eredeti kérdésedben a 32 A telj.bővítés költsége volt.Az,ha nem haver a szerelő minimum 25 ezer.Nekem saját anyag,saját munkával 5 m 3x6 rézkábellel 14650 Ft+ 10 eFt a szerelőnek volt 2013 -ban.

Ha 60-as években épült a ház és nem a párttitkárnak épült akkor biztos aluval,talán nem is csőben ,hanem falkábellel szerelték.Rezet tilos volt használni "népgazdasági érdek" volt az indok.Ettől még lehet szakszerű, megbízható a szerelés ha egyébként a keresztmetszetek,érintésvédelmi hálózat megfelelnek a a mai konyhai,és egyéb gép teljesítmény igényeknek

A 60-as években még nem volt kötelező a földelés a melegpadlós szobákban.( A konnektorokból látszik,pláne ha még rá is méretsz szakival,akár te is megnézheted egy próbalámpával.)

2014. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A melegpadlós szobákban (2 db fapadlós szoba) földelés nélküliek a konnektorok (éppen a közelmúltban csodálkoztam el ezen - de sajna így van). Amúgy régebben hallottam már olyat (talán több helyről is), hogy házilag húzták át a vezetékeket a falban - mert több százezerbe került, ha azt villanyszerelő végezte.
2014. márc. 8. 14:29
 13/21 fúróferkó ***** válasza:

Persze lehet "házilag" mindent csinálni ,de szakszerűnek és a szabványosnak kell lenni.

A jelek szerint a szobában nincs védővezeték.

A fürdőben,konyhában is meg kell nézni,levenni a konnektor fedelét ,ha a védőérintkezőre van kötve vezeték,vagyis 3 szál van ott a konnektornál az már jó jel.Remélhetőleg egy jó földelő vezeték van ott,ami a mérő óra alól,illetve a lakáselosztó doboz alatt is megtalálható!

Ezt a szálat zöld/sárga ( régebben piros ) színnel szerelték.

Végül : mennyibe is kerülne egy tejes lakóépület felújítás? Átlagos méretű (45-80 nm )2 szoba ,konyha ,fürdő,előszoba vezetékezése mondjuk falkábellel kb.100 Ft méterenként+szerelvények ára.Az meg darabonként 500Ft-tól a csillagos égig az igényektől függően.

2014. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi! A KÉRDEZŐ VAGYOK! Kedves Uraim, bocsánat mindenkitől! Az a bizonyos 20 Amper, amit az elején írtam, az csak 10. Ma voltam a háznál (amiben még nem lakom, csak hétvégén vagyok ott)- és döbbentem rá. Ugyanis az a bizonyos "lakáselosztó" - ami fenn van a plafon alatt (nálam), az 20 - as, viszont a vill mérő alatti főmegszakító az csak 10 A - os. Eddig azt nem is néztem/láttam, mert egy álló fogas eltakarta. Ma viszont szembesültem a negatív ténnyel. Így aztán már nem is akkora csoda, hogy nem vitte az 1800 W - os fűrészt.
2014. márc. 8. 21:45
 15/21 A kérdező kommentje:
Ami még azért is érdekes, mert érdeklődtem az Eon - nál is (egyébként nagyon nehéz belőlük konkrét információt kiszedni) - és a hölgy azt mondta, hogy 15 Amperra van beírva az adott fogyasztási hely. Viszont a nagymegszakítón is rajt van (dombornyomással), hogy 10 A, meg mellette matricázva is az van, hogy 10 A. Akkor hogy lehetne 15 ? (szerintem sehogy).
2014. márc. 8. 21:53
 16/21 A kérdező kommentje:
Most látom csak, hogy a 20 Amperes biztosítékról egy másik kérdésben írtam, ami így kezdődik: "Az 1800 Wattos fűrész egyből lenyomja a villanyórát..." Tulképpen ezzel kezdődtek a bajaim.
2014. márc. 8. 22:08
 17/21 A kérdező kommentje:
....ja, és nálam nincs(enek) kismegszakító(k), csak egy "nagy" van (az is csak 10 A).
2014. márc. 8. 22:18
 18/21 A kérdező kommentje:
Leszedtem a fali dugaljakat (konnektor). A konyha és a fürdő földelt (3 drót), a 2 szoba (fapadlós) 2 vez (földeletlen).
2014. márc. 9. 19:32
 19/21 fúróferkó ***** válasza:

Ha a szobákban pl.vasalás,hősugárzó használat közben is biztonságot akarsz,oda is be kell vinni földelővezetéket.

Ha csővel szereltek ,(ez látszik a lebontott konnektorok dobozában)egyszerűbb ,egyébként egy vékonyka hornyot kell csinálni a falban a vezetéknek.

2014. márc. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. márc. 10. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!