Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy néz ki a szabványos...

Hogy néz ki a szabványos villanyáram mérőóra? Milyen feltételeknek kell megfelelni?

Figyelt kérdés
Speciálisan az E.ON által használt érdekelne. Továbbá milyen időközönként kell neki biztosítékokat cserélni? A mi biztosítékaink kotyognak.
2013. febr. 22. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Van még olyan is ami nem szabványos ? Hol vannak ma már olyan biztosítékok amit az áramszolgáltatónak cserélgetni

kellene ? Automata kis megszakitók vannak mindenhol az óra

alá felszerelve . Egyszer és mindenkorra,ha meg nem híbásodik .

2013. febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mérőórát az eon adja . Hitelesitettet ad. . Méretlen biztositék (ezen van plomba) az ha fos, akkor az eon kicseréli. (Ha lusta a szerelő, akkor nem. De annélkül nem tudják ha nem szólsz nekik hogy rosz. Ezt egy zöld számon megteheted. a villanyszámlán rajt van. A mért részen a bizticsere, nem az eon dolga. Az egyfázisu óra 15 , a háromfázisú 10 évente cserélik.
2013. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mire gondolsz pontosan de próbálok segíteni mert szolgáltatónál dolgozok(émász).

Jelenleg a szabványos mérőhely műanyag falon kívüli vagy falba süllyesztett mérőóra dobozból áll.Kivitel szerint lehet egy és háromfázisú órához való és olyan hogy a főmérő mellett tartalmaz egy mellékmérőt a vezérelt fogyasztáshoz és annak kapcsoló reléjét.A mérőóra régebben műanyag házas analóg számlálóműves szerkezet volt ezeket már felváltotta a digitális mérő kisebb helyigényű és lcd kijelzővel rendelkezik.A főbiztosító szerepét kismegszakító tölti be ami a méretlen oldolon van bekötve de a fogyasztó általi hozzáférést egy kis csapófedeles ablak biztosítja.

A jelenlegim szabvány szerint mérőhelyet csak olyan helyen lehet felszerelni ami utcafrontról jól látható és a méretlen vezeték védőcsövének vonalvezetése olyan lehet hogy a tetőtartó vagy falihorogig csak 1 db 90 fokos törése(kanyar) lehet és a csövezést nem lehet megszakítani sem kötődobozt beleépíteni.

A diazed biztosítékos rendszer amiben betétet kell cserélni kb.25 éve szűnt meg.Lehet kérni a cseréjét modern kismegszakítóra ami akár ingyenes is lehet-ehhez csak meghibásodásra kell hivatkozni ami nálad fennáll ugyanis kikopott és kotyog.Az tévedés hogy a szolgáltató adja a betétet azt sajnos neked kell megvenni és cserélni(a szolgáltatónak már raktáron sincs ilyen).Cserélni csak akkor kell ha kiég.És az is tévedés hogy 10-15 évente cserélnek órát, minden órán van egy hitelesítő dátum címke, abban az évben kell cserélni ami a címkén van ami a felszereléstől számítva lehet 4-5-10 év de 10 a maximum.

2013. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én házamban a villanyóra az előszobában van a falon (nincs a falba süllyesztve). Az előszoba zárt helyiség. Most tervezek kapacitásnövelést. Szabványos - e a villanyórám, a fenti körülményekre tekintettel, vagy nagy átalakításra (és költségekre) számítsak?
2014. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
...ja, és utánanéztem a neten, milyen az a bizonyos diazed biztosíték, és hát nálam ilyen van (nem a kérdező vagyok). (falun, egy aliglakott házban)
2014. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a #4 - es és #5 - ös ugyanaz (vagyok)
2014. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!